Walka o piękny wygląd to, jak wiadomo, walka, którą ludzie toczą od wieków. Teraz mamy pod ręką różne środki, które poprawiają to, co naturze nie wyszło tak dobrze, dlatego warto będzie po nie sięgnąć. Do tej pory zabiegi medycyny estetycznej rozwinęły się bardzo dobrze i z wielu z nich warto korzystać.

1. powiększanie piersi

Niezmiennie najpopularniejszym zabiegiem będzie ten, w którym powiększamy piersi. Modne są tutaj zarówno bardziej, jak i mniej inwazyjne metody, które wciąż są chętnie wybierane przez kobiety w naszym kraju.

Zmiana kształtu nosa

Poprawa wyglądu nosa to oczywiście marzenie większości kobiet. Okazuje się, że jest to zabieg, który jest bardzo często stosowany. Warto zastanowić się jak dokładnie powinien wyglądać nasz nos, tutaj można współpracować z chirurgiem czekając na jego sugestie.

3. plastyka powiek

Powieki, które nie wyglądają zbyt dobrze, a może worki pod oczami? Okazuje się, że wiele kobiet ma z tym problem i stara się go zwalczyć w najlepszy możliwy sposób, korzystając z operacji plastycznej powiek.

4. liposukcja

Dużą popularnością cieszy się również modelowanie sylwetki, które polega na odsysaniu tłuszczu. Obecnie zabieg ten może być już wykonywany bez udziału anestezjologa.

5. lifting twarzy

Pomimo tego, że lifting jest dość radykalnym posunięciem, ale nadal cieszy się sporym zainteresowaniem i jest dość chętnie wybierany. Jest to zabieg napinający, wygładzający i podnoszący skórę. Nie obywa się bez blizn, ale są one umiejscowione w taki sposób, że nie będą widoczne.

Lifting twarzy

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej mogą być również wykonywane zupełnie nieinwazyjnie i jak się wydaje są ciekawą dla wielu osób propozycją.

6. toksyna botulinowa

Botox to szansa na skuteczne wyrównanie kurzych łapek czy bruzd na czole. Zabieg wykonywany jest przy użyciu niewielkiej ilości toksyny, co zagwarantuje efekt utrzymujący się przez kilka miesięcy.

7. wypełniacze

Modne stają się różne wypełniacze, w tym kwas hialuronowy, który wydaje się być ciekawą opcją. Jest to biopolimer, który występuje w każdym człowieku, jest dość naturalny i dlatego warto go stosować w kosmetyce.

8. peeling chemiczny

Jest to skuteczna metoda na usuwanie przebarwień i blizn potrądzikowych, to szansa na usunięcie rozstępów i odmłodzenie twarzy.

9. depilacja laserowa

Gładkie ciało to pokusa dla wielu kobiet i dlatego nic dziwnego, że zabiegi depilacji laserowej są obecnie bardzo popularne i wiele kobiet chce z nich korzystać.

10. mikrodermabrazja

Jest to metoda, która pozwala na pokonanie problemów z rozstępami, zaskórnikami, trądzikiem czy poszarzałą cerą. Zabieg wykonywany jest w formie mechanicznego peelingu, który skutecznie oczyszcza skórę.