Warunkiem pięknej i jędrnej sylwetki jest przede wszystkim zdrowa dieta i aktywność fizyczna. Jednak przy dzisiejszym trybie życia, gdzie praca i obowiązki domowe pochłaniają tak wiele czasu, trudno jest zmotywować się do regularnych ćwiczeń. Dlatego też, aby cieszyć się szczupłą sylwetką, wiele osób decyduje się na zabiegi modelujące ciało.

Przede wszystkim zabieg ten skierowany jest do osób, które nie są w stanie zrzucić zbędnej tkanki tłuszczowej z konkretnej partii ciała. Kiedy dieta i ćwiczenia zawodzą, warto zdecydować się na modelowanie ciała w profesjonalnym gabinecie.

Na czym polega modelowanie sylwetki?

Często słyszy się o różnego rodzaju zabiegach, ale tak naprawdę nie wiadomo, na czym one polegają. Przede wszystkim modelowanie sylwetki to rozbijanie komórek tłuszczowych, które następnie są bezpiecznie usuwane z organizmu. Zabieg ten może być stosowany na konkretną partię ciała, jak i na całe ciało. Aby efekty były widoczne, najważniejsze jest przestrzeganie odpowiedniej diety zaleconej przez lekarza oraz wprowadzenie do swojego życia aktywności fizycznej.

zabieg modelowania ciała z wykorzystaniem technologii endermolab

Czy zabieg modelowania sylwetki jest dla mnie?

Przede wszystkim należy zastanowić się, na jaki konkretnie zabieg chcielibyśmy się zdecydować. Tego typu działanie polecane jest osobom, które chcą usunąć niewielką ilość tkanki tłuszczowej z konkretnej części ciała. Można zdecydować się na przykład na endermologię, która jest całkowicie nieinwazyjna. Jest to metoda polegająca na masażu podciśnieniowym. Urządzenie, za pomocą którego wykonywany jest masaż, wykorzystywane jest do liposukcji oraz innych zabiegów medycyny estetycznej. Jednym z popularnych zabiegów jest również redukcja cellulitu za pomocą fal akustycznych. Oczywiście zabiegów modelujących ciało jest znacznie więcej.

Warto dowiedzieć się, jakie są przeciwwskazania, zanim zdecydujemy się na konkretny zabieg.

Co daje zabieg modelowania ciała?

Przede wszystkim należy zapoznać się z działaniem konkretnego zabiegu. Najbardziej oczekiwanym efektem jest usunięcie tkanki tłuszczowej z newralgicznych miejsc, takich jak uda, pośladki, ramiona czy brzuch. W zależności od wyboru konkretnego zabiegu, efekty te będą się nieco różnić. Oprócz usunięcia tkanki tłuszczowej można zauważyć również usunięcie cellulitu i wygładzenie skóry. Oczekiwanym efektem jest również usunięcie nadmiaru wody z organizmu oraz ujędrnienie skóry. Dodatkowym atutem zabiegu jest poprawa samopoczucia pacjenta. Wreszcie można cieszyć się idealną sylwetką i zapomnieć o istniejących kompleksach.

Modelowanie sylwetki to sposób na osiągnięcie efektów, których nie dałoby się osiągnąć za pomocą diety i aktywności fizycznej. Wszystkie zabiegi mające na celu wyszczuplenie sylwetki nie zastąpią ćwiczeń i zdrowego odżywiania, a jedynie je uzupełnią. Należy o tym pamiętać decydując się na jeden z zabiegów.