W ciągu ostatnich 10 lat obserwuje się wzrost zainteresowania nieinwazyjnymi metodami poprawy urody. Medycyna estetyczna wypełnia lukę pomiędzy kosmetologią a chirurgią plastyczną. Okazało się, że zmarszczki można już korygować bez operacji plastycznych.

Nieoceniona była tu rola mediów, które prowadziły różne programy mogące wpłynąć na świadomość pacjentów. Dzięki temu uświadomili sobie oni, że istnieją mało inwazyjne i bezpieczne zabiegi, które nie tylko nie przeszkadzały w codziennych czynnościach, ale także pozwalały w skuteczny sposób zatrzymać zegar czasu. Medycyna estetyczna na stałe wpisała się w życie naszych pacjentów i to nie tylko w Polsce.

Czym zajmuje się medycyna estetyczna?

W założeniu medycyna estetyczna zajmuje się działaniami związanymi z opóźnianiem procesów starzenia się skóry. dzięki temu możliwe będzie poprawienie jakości naszego życia. Poprzez drobne i nieinwazyjne zabiegi będzie można odmłodzić skórę, poprawić jej kondycję, usunąć drobne defekty estetyczne, które będą negatywnie wpływać na naszą samoocenę. Zabieg może być jednak wykonany tylko przez specjalistę, który posiada certyfikat uprawniający go do tego.

Chirurgia plastyczna

Medycyna estetyczna a chirurgia plastyczna

Medycyna estetyczna jest lepszym rozwiązaniem, ponieważ będzie to zabieg nieinwazyjny i bezpieczny, w przypadku chirurgii plastycznej nie ma możliwości wykonania zabiegów ambulatoryjnych, wszystko będzie związane z użyciem skalpela, a więc niesie to za sobą również pewne ryzyko.

Medycyna estetyczna a kosmetologia

Kosmetologia zajmuje się kwestiami związanymi z upiększaniem i oddziaływaniem na poszczególne typy skóry. Są to jedynie zabiegi powierzchniowe. Zdecydowanie mniej inwazyjne niż medycyna estetyczna, ale nie będą oddziaływać na głębsze warstwy skóry. Najczęściej kosmetolog udziela nam podstawowych informacji na temat tego, jak dbać o skórę, podpowiada, jak tę pielęgnację wdrożyć, a jednocześnie udziela kompleksowych porad dotyczących zdrowego stylu życia oraz problemów z dolegliwościami i chorobami skóry.

Zabiegi medycyny estetycznej zalecane są w przypadku wiotkiej i suchej skóry, zmarszczek mimicznych, utrwalonych i bruzd, złego konturu twarzy, asymetrycznych lub odwodnionych ust czy różnego rodzaju przebarwień. Zabieg będzie można wykonać w przypadku rozszerzonych naczynek, rumienia, trądziku młodzieńczego i różowatego.