Osoby zmagające się z suchym kaszlem wiedzą, że jest on najbardziej uciążliwy w nocy. Tym bardziej, gdy infekcja trwa przez dłuższy czas. Dlatego nie dziwi fakt, że chcą zrobić wszystko, aby znaleźć ulgę. Najważniejsze jest znalezienie przyczyny suchego kaszlu.

Przyczyny suchego kaszlu w nocy

Prawdą jest, że suchy kaszel w nocy to odpowiedź organizmu na infekcję, dodatkowo spotęgowana tym, że w nocy powietrze jest suche i dlatego gorzej się oddycha. Dlatego zanim wieczorem położysz się spać, powinieneś zadbać o przewietrzenie sypialni i odpowiednie nawilżenie pomieszczenia. Optymalne nawilżenie powietrza w pomieszczeniu powinno wahać się między 40% a 60%. Odchylenia w obu kierunkach są niewskazane, ponieważ mogą nasilać nocne ataki kaszlu. Inwestycja w nawilżacz powietrza powinna więc pomóc w pozbyciu się tego problemu. Warto również wiedzieć, że suchy kaszel nocny występuje wtedy, gdy w powietrzu znajdują się alergeny, na które dana osoba jest uczulona.

Co robić, aby złagodzić ataki suchego kaszlu?

Jeśli chcemy pozbyć się ataków suchego kaszlu lub przynajmniej je wyeliminować, musimy pamiętać, że ważne będzie zadbanie o takie czynniki jak: odpowiednie nawilżenie pomieszczenia, systematyczne przyjmowanie płynów, przewietrzona sypialnia czy zbilansowana dieta. Dzięki temu suchy kaszel stanie się mniej uporczywy. Gdy jednak przyczyną suchego kaszlu jest stan zapalny, konieczne jest udanie się do lekarza, który zapisze nam odpowiedni lek. Skutecznym środkiem jest Levopront, który hamuje kaszel w drogach oddechowych. Zawiera on lehydropizynę, która nie wpływa na ośrodkowy układ nerwowy. Nie pobudza również organizmu, ponieważ nie zawiera kodeiny. Levopornt nie wchodzi w interakcje z innymi lekami, dlatego jest bezpieczny dla alergików zmagających się z suchym kaszlem. Może być również przyjmowany przez dzieci powyżej drugiego roku życia, u których rozwija się stan zapalny.