Lipofiling

Lipofiling to nowoczesny zabieg polegający na modelowaniu i uzupełnianiu tkanek własnymi komórkami tłuszczowymi. Znany jest już od jakiegoś czasu, ale dopiero niedawno stał się popularny. Komórki tłuszczowe pobierane są z brzucha, pośladków i ud. Po odpowiednim przygotowaniu podaje się je tam, gdzie występuje niedobór tkanek. W ten sposób można poprawić wygląd twarzy, wymodelować ją, zniwelować bruzdy i zmarszczki. Dzięki autonomicznemu pochodzeniu substancji i zawartości komórek macierzystych, skóra łatwiej się goi, a taki preparat nie powoduje podrażnień ani reakcji alergicznych czy uczuleniowych.

Mezoterapia metodą elektroporacji

Zapewne niewiele osób spodziewało się, że to odkrycie będzie miało tak istotne znaczenie dla medycyny estetycznej. Okazało się jednak, że akwaporyna w błonie komórkowej rozwiązuje ważny problem dermatologii, a więc jak spowodować, aby substancje aktywne w dużym stężeniu wniknęły wystarczająco głęboko w skórę. Na bazie tego odkrycia powstała metoda elektroporacji wykorzystywana w innowacyjnym zabiegu Dermation, której efektem będzie zwiększenie przepuszczalności na błonie komórkowej. Zapewni nam to maksymalną dawkę składników aktywnych. Środki stosowane podczas zabiegu mogą mieć stężenie nawet do 90%.

Lifting dla trzydziestolatków

Obecnie wprowadzane są nowe rozwiązania, jeśli chodzi o nici PDO do liftingu i rewitalizacji skóry. Mitem jest jednak, że zabiegi z użyciem takich nici liftingujących są zarezerwowane dla dojrzałych pacjentów.

Medycyna estetyczna

Obecnie są one polecane również osobom po trzydziestym roku życia, na których skórze pojawią się oznaki starzenia, takie jak wiotkość, postępujący spadek objętości. Nici mają działanie dwutorowe, podnoszą skórę wiotką, ale również stymulują produkcję kolagenu, to sprawi, że taki zabieg będzie trwał długo, utrzymuje się nawet do dwóch lat i będzie można dzięki niemu ograniczyć inne zabiegi.

Peelingi amerykańskie

Specjalnie dobrane mieszanki składników aktywnych o wysokim stężeniu, które rozwiązują najczęstsze problemy starzejącej się skóry. Formuła została wzbogacona o probiotyki, komórki macierzyste, peptydy biomimetyczne czy pochodne toksyny botulinowej.

Dokumentacja wideo ciała

Od dawna wiemy, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Profilaktyka to obecnie jeden z najsilniejszych trendów w medycynie i to nie tylko estetycznej. Praktycznie dwa razy do roku powinniśmy przeprowadzać kontrole ocen na ciele. Nominalne mapowanie w dermatoskopii cyfrowej będzie nowością, która może zmienić rynek.