Indica czy Sativa? Takie określenia często słyszymy mówiąc o marihuanie, ale czy tak naprawdę wiemy czym się różnią, jak je scharakteryzować? Na początek mamy wstępny podział na Indica, Sativa i Ruderalis. Oprócz tego mamy również hybrydę, gdzie te odmiany są łączone ze sobą poprzez krzyżowanie. W tym artykule skupimy się na odmianach fotoperiodycznych. Odmiany Ruderalis zostawiamy na inny opis.

Indica

1. Pochodzenie

Pochodzenie nie jest określone, ale przyjmuje się, że pochodzą z Afganistanu, Pakistanu i Indii. Tamtejsze suche, górskie powietrze sprzyja dobrej wydajności uprawy.

2. Struktura

Rośliny Indica są dość krótkie. Osiągają wysokość około 50-150 cm, w zależności od genów. Gałęzie są blisko siebie z małymi przerwami. Można powiedzieć, że roślina ma krępą i zwartą budowę. Liście są szerokie, jeśli chodzi o pojedyncze blaszki, ale krótkie.

3. Kwitnienie

W tej rodzinie czas kwitnienia jest krótszy niż w rodzinie Sativa. Wynika to z faktu, że w klimacie, z którego pochodzą, korzystne warunki kończą się w pierwszej połowie października. Czas kwitnienia dla Indica wynosi 7-9 tygodni. Kwiaty są zwarte, często jak kamienie. Krótsze niż Sativa, ale szersze, bardziej masywne.

4. Wpływ na ciało, efekty

Cannabis Indica daje tak zwany Body High, a z Sativą jest tak zwany Mind High. Oznacza to, że więcej Indica ma efekt cielesny, wpływa na całe ciało. Przede wszystkim na wysokim poziomie oprócz THC znajduje się wiele substancji, a mianowicie CBD, CBN i CBG. Ogólnie uważa się, że powinno się ją stosować wieczorem lub w nocy. Wynika to z tego, że obniża zdolność koncentracji, poprawia zmysły.

marihuana

Sativa

1. Pochodzenie

Etymologia Cannabis Sativa nie jest zbyt jasna. Ogólnie uważa się, że pochodzi ona z Afryki wschodniej i południowej. Istnieją jednak również udokumentowane informacje, że pojawiła się w Ameryce Północnej w jej południowej części oraz w Meksyku w Ameryce Środkowej. Uprawiana była głównie na terenach, gdzie gwarantowano jej ciepło i wilgotność.

2. Struktura

Sposób jej budowy jest bardzo charakterystyczny, obrazowy. Ze względu na fakt, że ewoluowała w warunkach silnego oświetlenia, rozwinęła się jako roślina o liściach z wąskimi blaszkami. Jest wysoka, gdyż może osiągać od 150 do nawet 350 cm wysokości.

3. Kwitnienie

Okres kwitnienia jest dłuższy niż w przypadku innych rodzajów konopi. Konopie rozwijają się w ciepłym klimacie, głównie równikowym i międzyzwrotnikowym. Są to strefy, w których klimat i długość dnia nie zmieniają się zbytnio w ciągu roku. Ułatwia to ich dojrzewanie i wykształcenie charakterystycznego smaku.

4. Wpływ na ciało, działanie

Stan, który wywołuje Sativa jest znany jako psychiczny haj. Często mówi się, że będzie to stan uniesienia, euforii. Podkreśla się wzrost czujności i reakcji na bodźce zewnętrzne. Chodzi o to, że w tym szczepie jest wyższe stężenie tych składników, które mają działanie uspokajające, takie jak CBD, CBN, CBG, więc jest to bardziej tutaj stymulacja psychiczna niż fizyczna.

Artykuł sponsorowany, bigseedbank.com