Nasiona marihuany mogą być uprawiane indoor lub outdoor, a więc mamy wersje outdoor i indoor, co dosłownie tłumaczymy z języka angielskiego. Oba typy, jak wiadomo, mają swoje wady i zalety, a wybór, którego dokonasz, będzie zależał od warunków, jakie masz do dyspozycji podczas uprawy.

Tutaj znajdziesz informacje o różnicach między nasionami indor i outdoor. Mają one charakter czysto edukacyjny, ponieważ w Polsce hodowla marihuany jest nielegalna i dlatego nie zachęcamy do łamania prawa, gdyż grożą za to poważne konsekwencje prawne.

Outdoor - uprawa na zewnątrz

Wiele osób nie ma możliwości uprawiania w pomieszczeniach zamkniętych, dlatego decyduje się na przeniesienie na świeże powietrze, wykorzystując dostępne warunki klimatyczne i pogodowe. Nasiona Outdoor są przeznaczone do uprawy na zewnątrz i wyróżniają się wysokimi plonami. Jeśli warunki są dobre, możliwe będzie osiągnięcie nawet półtora kilograma. Wynika to z faktu, że mają one dostęp do naturalnego światła i doskonałego napowietrzenia. Minusem jest jednak to, że mamy znacznie większe ryzyko zachorowania na tę roślinę i dlatego trzeba sięgać po odporne odmiany tej uprawy, ale pamiętając, że i tak narażenie na pleśń będzie duże i inne szkodniki również. Pamiętajmy również o wyborze żyznej gleby i miejsc, które będą dawały odpowiednią ilość światła słonecznego.

Zalety - naturalne światło i naturalna woda - nie wymaga stałej opieki - plony będą wyższe - uprawa jest tańsza i wymaga mniej pracy - jest to uprawa ekologiczna

Wady - młode rośliny trzeba przygotować do przeniesienia na słońce i przyzwyczaić do niego - uprawa tylko na sezon letni - rośliny narażone na szkodniki i pleśnie - czasami trzeba nawadniać glebę, stosować nawozy - przy złych warunkach pogodowych należy zadbać o uprawę - plony mogą się różnić w zależności od pogody.

Indoor - uprawa pod osłonami

Odmiana z takich nasion jest przygotowana do uprawy w pomieszczeniach zamkniętych.. Najczęściej dają niskie plony, ale można liczyć na to, że będą obfite. Zaletą jest również to, że szybko dojrzewają. Nasiona wewnętrzne potrzebują światła, więc do uprawy potrzebne będą mocne sztuczne lampy, które jednak mają dużą wadę, bo generują wydatki na prąd i dużo ciepła, co dla człowieka nie będzie komfortowe. Im więcej światła, tym większy plon. Należy jednak uważać, aby roślina nie znajdowała się zbyt blisko gorącego światła, w przeciwnym razie zostanie uszkodzona. Hodowcy indoor często eksperymentują ze światłem i szukają najlepszego rozwiązania. Wielu z nich szuka sposobów na osiągnięcie jeszcze lepszych plonów z ich roślin. Istnieje wiele z tych pomysłów, w tym, ale nie tylko, zapewnienie roślinom warunków, w których buds będą rosły pionowo w warunkach, w których łodyga będzie rosła poziomo. Tutaj można mówić o konkretnym dostosowaniu do warunków, w których roślina będzie rosła.

Zalety - kontrola nad uprawą i jakością plonu - brak zależności od pogody - uprawa może być prowadzona przez cały rok i dlatego będzie kilka zbiorów w roku - plon będzie szybko dojrzewał

Wady - jedno pomieszczenie musi być poświęcone i dostosowane do uprawy - uprawa wymaga stałej opieki - warunki muszą być kontrolowane i dostosowane do fazy wzrostu uprawy - uprawa wymaga użycia lamp, a zatem jej koszty są wyższe, ponieważ zwiększy to koszty energii elektrycznej. Ostateczna decyzja, co wybrać zależy od tego, kto prowadzi daną uprawę i jakie ma możliwości.