Botox

Można powiedzieć, że botox to skuteczny i bezpieczny zabieg, który da nam doskonały efekt, jeśli ktoś próbuje walczyć ze zmarszczkami. Stosuje się go zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn, więc będzie to dobre rozwiązanie. Polega on na podawaniu niewielkiej dawki leku do wybranych mięśni twarzy i dzięki temu będzie można zlikwidować problemy, które wynikają z kurczenia się mięśni.

Czym będzie botox?

Jest to oczyszczony preparat białkowy, który uzyskuje się ze specjalnych bakterii. Ich zastosowanie kliniczne i kosmetyczne polega na wstrzykiwaniu niewielkiej dawki leku do wybranych mięśni, dzięki czemu eliminuje się problemy związane ze skurczem mięśni, co prowadzi do powstawania zmarszczek.

Jak działa BOTOX?

Wyraz naszej twarzy związany jest z działaniem bodźców wysyłanych przez mózg do komórek mięśniowych. Botox natomiast będzie blokował przechodzenie bodźców z nerwów do mięśni twarzy związanych z liniami mimicznymi. Dzięki temu skutecznie zapobiegnie kurczeniu się tych mięśni, a jednocześnie zmniejszy problem marszczenia i fałdowania się skóry.

Botox działa tylko w obrębie mięśni, do których został wstrzyknięty, podczas gdy inne mięśnie nadal pracują tak jak wcześniej. W rezultacie wyraz twarzy nie ulegnie zmianie. Znikną natomiast zmarszczki. Można mówić o czymś takim jak zamrożenie mimiki twarzy. Botox ma działać tylko w wybranych przez nas miejscach. Zacznie działać już kilka dni po zabiegu, a pełny efekt uzyskuje się po około 10 dniach.

Likwidacja zmarszczek

Efekt zabiegu z użyciem preparatu jest przemijający i dlatego nie trzeba się obawiać, że wszystko pozostanie na stałe. Utrzymuje się on przez kilka miesięcy, po czym nasza twarz wraca do stanu jak przed zabiegiem. Efekt zabiegu znika więc stopniowo, a jeśli byliśmy z niego zadowoleni, cały proces można powtórzyć. Obecnie czas życia ulega wydłużeniu, więc nie trzeba będzie go wykonywać tak często.

Czy zabieg z użyciem BOTOX jest bezpieczny?

Botox, choć jest toksyną, jest produktem, który ma świetny profil bezpieczeństwa, dlatego można mu zaufać. Preparat ten od dawna stosowany jest na wiele problemów zdrowotnych. Obecnie doprowadził do tego, że przede wszystkim pozwala usunąć problem zmarszczek, a jeśli chodzi o działania kosmetyczne, to będzie stosowany najczęściej.

KWAS HIALURONOWY

Poza botoksem stosowane są również inne wypełniacze, w tym kwas hialuronowy. Jest to związek, który występuje naturalnie w organizmie i wiąże wodę w naskórku. Z czasem będzie go mniej, dlatego warto go dostarczyć, aby uzupełnić braki, które powstają w organizmie z powodu braku wody.