Niektóre z naszych nawyków mogą prowadzić do utraty jędrności skóry. Oto siedem błędów, które popełni praktycznie każda z nas. Skóra może być gładka, a czasem wystarczy zmienić nawyki. Warto zobaczyć jak powstaje cellulit i w końcu się go pozbyć.

Brak ruchu

Cellulit jest wynikiem nadmiernego gromadzenia się tłuszczu w organizmie oraz zaburzeń krążenia limfy. To właśnie brak tego ruchu powoduje zastój. Warto postawić na odpowiednie ćwiczenia. Pływanie, jazda na rowerze, bieganie, tenis i delikatne ćwiczenia aerobowe są zawsze dobre. Ruch musi być niewymuszony i regularny.

Nadmiar tłuszczu

Nadmiar tkanki tłuszczowej zawsze najbardziej sprzyja cellulitowi. Jeśli walczysz z cellulitem nie możesz spożywać więcej niż 1 gram tłuszczu na 1 kg wagi. Pamiętaj o spożywaniu naturalnych spalaczy tłuszczu, takich jak sok grejpfrutowy czy czerwona herbata. Ostre diety mogą nasilić problem, ponieważ efekt jo-jo powoduje zmniejszenie objętości komórek tłuszczowych.

Zbyt gorąco

Cellulit lubi wysokie temperatury, dlatego długie gorące kąpiele, opalanie, sauna czy depilacja gorącym woskiem to czynniki, które prowadzą do problemów z krążeniem. Wrogiem cellulitu zawsze będzie niska temperatura. W zimnie organizm spali więcej kalorii i szybciej zagospodaruje zapasy tłuszczu. Zamiast gorących kąpieli możesz korzystać z chłodnych pryszniców, odwiedzać komory kriogeniczne, korzystać z kąpieli morskich.

Sięganie po alkohol

Dodatki powodują zatrucie toksynami

Alkohol i papierosy powodują uzależnienia i wprowadzają do organizmu toksyny. Jeśli chcemy poważnie walczyć z cellulitem, należy ograniczyć alkohol do niewielkiej dawki czerwonego wina, a także rzucić palenie.

Nadmiar hormonów

Szczególnie progesteron jest jedną z przyczyn pojawiania się skórki pomarańczowej. Hormony zatrzymują wodę w organizmie. Wahania hormonalne, ciąża i dieta mogą nasilać takie dolegliwości. Niektóre hormony mogą być dla nas trudne do odstawienia, jak np. tabletki antykoncepcyjne. Dlatego w takiej sytuacji warto skonsultować się z lekarzem.

Brak wody

Toksyny mogą zostać usunięte z organizmu, jeśli pijemy dużo wody. Można też postawić na rozcieńczone soki lub niesłodzoną herbatę. Kawę można zastąpić zieloną herbatą.

Masaż

Wrogiem cellulitu zawsze będzie masaż, niezależnie od tego, czy jest to masaż profesjonalny czy amatorski. Dlatego warto go zawsze wykonywać, można też robić drenaż zawsze pod prysznicem.