Uśmiech jest wizytówką niezależnie od wykonywanego zawodu, a stomatologia już dawno nie jest dziedziną, która skupia się na leczeniu. W XXI wieku naprawdę można zaprojektować piękny uśmiech jak z filmu, ale co to oznacza?

Sprawdza się tutaj powiedzenie, że pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz, dlatego warto postarać się o to, aby uśmiech był idealny. Przegląd co pół roku i stosowanie odpowiedniej pasty czy szczoteczki do zębów to coś, o czym każdy dentysta będzie nam przypominał na każdej wizycie. Ale to nie wszystko. Stomatologia wraz z rozwojem technologii weszła już na wyższy poziom związany ze stomatologią estetyczną, która w zaawansowany sposób wpłynie na wygląd uśmiechu.

Podstawowe zabiegi, które mają na celu poprawę wyglądu wizualnego zębów. Przede wszystkim są to skaling, piaskowanie i wybielanie. Zaleca się stosowanie tych zabiegów w takiej samej kolejności jak powyżej, ponieważ usunięcie kamienia i osadu przed wybielaniem poprawi efekt i trwałość zabiegu.

Usunięcie kamienia nazębnego zapobiegnie stanom zapalnym dziąseł, a piaskowanie dokładnie oczyści dziąsła usuwając ciemne osady. Gdy efekt estetyczny nas nie zadowala, możemy wykonać zabieg wybielania zębów. Do wyboru mamy wybielanie nakładkowe lub wybielanie, które odbywa się w gabinecie. W czasie. Wybielanie nakładkowe uzyskuje się za pomocą nakładek na zęby oraz preparatu wybielającego, który należy stosować przez kolejne dwa tygodnie. Wybielanie lampą w gabinecie trwa około godziny. Po przygotowaniu jamy ustnej stomatolog może nałożyć żel wybielający, który następnie zostanie naświetlony lampą UV lub laserem.

Pielęgnacja zębów

Jeśli zależy nam na dużej zmianie i chcemy uzyskać niepowtarzalny efekt, warto wiedzieć, że taka kuracja może potrwać nawet kilka miesięcy. Kliniki stomatologiczne prześcigają się w stosowaniu programów i urządzeń, które mają za zadanie usprawnić cały proces. Mimo znanych korzyści estetycznych, należy liczyć się z wieloma godzinami, które spędzimy u stomatologa. Czasami, aby osiągnąć mieszany efekt i cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem, potrzebne będą badania. Jeśli mamy wady zgryzu, to po kilku latach zęby będą się ścierać i mogą boleć, dlatego stomatolog musi je zbadać pod różnymi kątami. Stomatologia estetyczna wykorzystuje głównie nowoczesne uzupełnienia protetyczne, takie jak licówki czy korony pełnoceramiczne, a czasem zabiegi z zakresu chirurgii dziąseł.

Rozwiązaniem jest zastosowanie licówek porcelanowych bez szlifowania, które pozwolą Państwu w wygodny sposób uzyskać odpowiednią zmianę kształtu i koloru zębów. Oczywiście te możliwości odbudowy pięknego uśmiechu są różne i będzie można z nich korzystać. Należy jednak pamiętać, że takie działania zawsze wiążą się z kosztami. Szczególnie, gdy chcemy zdecydować się na całkowitą zmianę wyglądu naszych zębów. Kwoty te mogą sięgać nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Taka inwestycja sprawi jednak, że zęby będą nam służyć praktycznie przez całe życie, a więc skuteczność tego typu zabiegów jest na najwyższym poziomie.