Otyłość jest wielkim problemem wielu ludzi w dzisiejszych czasach. Wydaje się jednak, że zaczynamy rozumieć, że dodatkowe kilogramy mogą być przyczyną wielu problemów zdrowotnych, dlatego też staramy się znaleźć sposoby na zrzucenie tych zbędnych kilogramów. Napojem, który może nam pomóc w osiągnięciu sukcesu jest lemoniada z zielonej herbaty, która jest nie tylko smaczna, ale również nie będziemy mieli problemów z jej przygotowaniem, a wszystkie składniki mamy już w swojej kuchni.

A w jaki sposób pomaga nam schudnąć? Dzięki mocy ukrytej w jej składnikach.

1. Zielona herbata

Bardzo ważną substancją, która wchodzi w skład zielonej herbaty jest antyoksydant galusan epigallokatechiny (EGCG). Jak udowodniono w różnych badaniach, może pomóc naszemu organizmowi spalić tłuszcz, ponieważ zwiększa utlenianie tłuszczu i utrzymuje nasz metabolizm na wysokim poziomie. Podczas spożywania ekstraktu z zielonej herbaty podczas ćwiczeń, utlenianie tłuszczu jest większe, a wrażliwość na insulinę i tolerancja glukozy są lepsze.

2. Cytryna

Cytryna jest znana jako jedno z najlepszych źródeł witaminy C, która sprawia, że nasz organizm spala do 30% więcej tłuszczu podczas ćwiczeń. Co więcej, badania wykazują, że polifenole zawarte w tym owocu stymulują również naszą wątrobę, w wyniku czego spalamy jeszcze więcej tłuszczu. Z kolei błonnik pektynowy zmniejsza łaknienie i sprawia, że dłużej czujemy się syci.

3. Miód

Powolne działanie miodu na poziom cukru we krwi pozwala lepiej kontrolować apetyt i utrzymać wagę. Co więcej, według niektórych badań, miód może mieć tzw. działanie ochronne przed otyłością, ale może również zmniejszać przyrost masy ciała i otyłość.

Korzyści zdrowotne cynamonu

4. Cynamon

Zgodnie z wynikami badań opublikowanymi w 2006 roku, ekstrakt z cynamonu może pomóc naszemu ciału poprawić jego skład, ponieważ zwiększa beztłuszczową masę ciała i zmniejsza ilość tkanki tłuszczowej. Ale aby uzyskać takie efekty musimy również jeść mniej i ćwiczyć.

Aby zrobić lemoniadę z zielonej herbaty będziesz potrzebować:

- 2 filiżanki wody
- 1 torebka zielonej herbaty
- 2 lub 3 łyżki miodu
- skórka z cytryny i sok z 1 cytryny
- półcalowa laska cynamonu

Jak zrobić lemoniadę z zielonej herbaty?

Zagotuj 2 szklanki wody w rondelku. Następnie dodaj wyskrobaną skórkę z 1 uprzednio umytej cytryny oraz kawałek cynamonu. Przykryj garnek i zagotuj mieszankę. Następnie wyłączyć ogień i włożyć do niego torebkę zielonej herbaty na 3 do 5 minut. Po ostygnięciu, przecedź mieszankę i dodaj do niej sok z cytryny oraz 2 łyżeczki miodu. Wymieszać delikatnie swoją lemoniadę z zielonej herbaty i trzymać w lodówce do schłodzenia.

Kilka dodatkowych wskazówek:

- możesz również dodać odrobinę pieprzu cayenne do swojej lemoniady, jeśli lubisz
- należy pić 1 lub 2 szklanki lemoniady z zielonej herbaty każdego dnia
- zamiast laski cynamonu można użyć trochę cynamonu w proszku