10 krajów, w których łatwo jest podróżować z dziećmi

Pomysły na podróże / Uwaga podróżnika Wiele osób uważa, że mając dzieci, nie można długo wyjeżdżać na wakacje. Ale co z przykładem tysięcy matek, które podróżują po całym świecie ze swoim dzieckiem, nawet jeśli niedawno obchodziły pierwszy rok życia? Musisz tylko wiedzieć, że wyjazd na wakacje jest realny, nawet z niemowlęciem, i że taka podróż nie zamieni się w piekło. Oczywiście, trzeba przemyśleć wszystkie szczegóły, zarezerwować z wyprzedzeniem hotel, kupić bilety lotnicze i poznać tajniki osiedlania się. Najważniejszy jest jednak wybór kraju. Nie wszystkie miasta i kraje są równie dobre do podróżowania z dziećmi, ale niektóre z nich są po prostu stworzone do rodzinnych wakacji. Dowiedz się, które z nich.

1. DaniaNiespodziewanie

na pierwszym miejscu jest Dania. Dlaczego nie? Kraj europejski o bardzo wysokim poziomie życia i takim samym poziomie komfortu dla turystów. Poza tym Dania, a dokładniej Kopenhaga, to po prostu bajkowy raj dla dzieci. Małe domki z piernika, wąskie uliczki i brukowane place, pomniki syren i elfów, gofry, strączki wanilii i ciastka sprzedawane na każdym rogu, mnóstwo dróg wodnych, po których pływają jachty i statki, oraz pływające domy. Wyobraź sobie tę świtę oczami dziecka. Rodziców zachęcają okazyjne ceny lotów do Kopenhagi, a większość hoteli w centrum miasta oferuje wszelkie udogodnienia dla podróżujących z dziećmi.

W ojczyźnie Hansa Christiana Andersena wciąż panuje bajkowa atmosfera. W Galerii Narodowej znajduje się nawet ogromne Muzeum Dziecięce, w którym można spędzić wiele godzin, wędrując z dziećmi w różnym wieku. Ciekawostka: w Kopenhadze prawie na każdym podwórku i w każdym parku znajdują się place zabaw o najwyższym poziomie bezpieczeństwa, różniące się od siebie i posiadające oryginalne dekoracje. Zabierz dziecko do Muzeum Andersena, przejdź szlakiem Małego Chłopca i Carlsona po dachach miasta lub odwiedź stary park rozrywki Tivoli.
1/5 Pytanie: Lot w klasie ekonomicznej dla dwóch osób z dzieckiem w wieku do 12 lat kosztuje około 520 euro.

zob.

2.

Francja Oczywiście

, przede wszystkim mówimy o Paryżu, ale Francja ma tę szczególną cechę, że każde miasto, a nawet zaplecze jest miejscem idealnym do podróżowania z dziećmi. Są tu wybrzeża o przyjemnym klimacie i czystych plażach, a także domki letniskowe wyposażone we wszystko, co potrzebne. Możesz nie tylko zobaczyć Paryż przez romantyczną mgłę, ale z zaskoczeniem odkryjesz, że miasto jest wygodne. Pomyśl o tym, że wszystkie hotele są odpowiednie nie tylko dla nowożeńców, ale mają też wszelkie udogodnienia dla rodziców i dzieci; ośrodki są czyste i dobrze utrzymane; jest wiele tras spacerowych, a w każdej kawiarni i restauracji jest menu dziecięce. Kupno biletów do Paryża to dobry sposób na zaszczepienie dziecku dobrego gustu już od najmłodszych lat.

Jeśli chodzi o spędzanie czasu wolnego, to trzeba się rozpisać na każdy dzień, bo w mieście romantyków jest tyle do zrobienia. Na przykład Muzeum Magii z iluzjami i sztuczkami, Ogród Zoologiczny z rzadkimi zwierzętami i kontaktowym zoo, niezwykłe Muzeum w Trawie, Aquaboulevard, który jest dosłownie długą atrakcją z wody. W Miasteczku Naukowym znajdują się całe sekcje zaprojektowane tak, aby zadziwiać i edukować ciekawskie dzieci. No i oczywiście Disneyland, jeden z najlepszych i najpiękniejszych na świecie, marzenie każdego dziecka.
1/5W cenie 970 EUR za podróż we dwoje z dzieckiem w klasie ekonomicznej.

zob.

3.

Wielka BrytaniaPodobnie

jak we Francji, wiele miast w Wielkiej Brytanii idealnie nadaje się na rodzinne wakacje, nie wspominając o tym, że jeśli budżet na to pozwala, można wynająć cały zamek, aby uszczęśliwić swojego małego księcia lub księżniczkę. Ale oczywiście lepiej wybrać się do stolicy, Londynu. Dom Piotrusia Pana, Harry'ego Pottera, Sherlocka Holmesa. Wyobraź sobie, jak bardzo dzieci będą zachwycone przejażdżką piętrową po malowniczych uliczkach. Bilety do Londynu warto kupić choćby dlatego, że znajdują się tam jedne z najlepszych na świecie muzeów dla dzieci i dorosłych (ale z wycieczkami dla dzieci).

Na przykład zabierz dziecko do Muzeum Brytyjskiego, aby zobaczyło mumie, lub do Muzeum Historii Naturalnej, aby zobaczyło naturalnej wielkości szkielety dinozaurów. Muzeum Harry'ego Pottera nie wchodzi w rachubę - dzieci je uwielbiają i zapamiętają do końca życia. Jeśli dzieci uwielbiają zagadki i detektywów, to Baker Street z Muzeum Sherlocka Holmesa jest świetnym miejscem na rozpoczęcie wycieczki. Jest też gabinet figur woskowych Madame Tussauds, Muzeum Dzieciństwa i Muzeum Nauki, w którym można przeprowadzać proste eksperymenty i bawić się iluzjami optycznymi. W Londynie znajduje się również najwyższy w Europie diabelski młyn.
1/5 Koszt: 700 euro za dwójkę z dzieckiem w klasie ekonomicznej.

zob.

4.

TurcjaTurystom

z krajów WNP Turcja przychodzi na myśl przede wszystkim, gdy przychodzi czas na myślenie o wakacjach. I rzeczywiście, jest to najlepszy kurort pod względem stosunku jakości do ceny, wiele rodzin może sobie pozwolić na przelot, jakość wypoczynku jest bardzo wysoka, morze jest ciepłe i czyste, wygodne i różnorodne hotele są "all inclusive", w wielu miastach są trasy wycieczkowe. Warto kupić bilety do Turcji, jeśli szukamy kurortu przede wszystkim ze względu na morze, nie chcemy zawracać sobie głowy mnóstwem spraw do załatwienia i spacerować po mieście, chcemy uzyskać wszystkie korzyści płynące z doskonałego wypoczynku.

Bardzo wygodnie jest też lecieć do Turcji z dziećmi. Dzieje się tak z kilku powodów. Po pierwsze, jak już wspomniano, czyste i ciepłe morze, wiele plaż - prywatnych, ze strażnikami i ratownikami. Po drugie, lwia część tureckich hoteli nie jest nastawiona wyłącznie na hotele rodzinne, w których dostaniesz łóżeczko, krzesełko i menu dla dzieci. Znajdują się tu animatorzy, pokoje dla dzieci z opiekunkami, baseny dla dzieci, atrakcje dla dzieci na lądzie i w wodzie. Po trzecie, nawet w sezonie Turcja jest krajem przystępnym cenowo. Po czwarte, łagodny klimat sprzyja powrotowi do zdrowia.
1/5Koszt: 500 euro za dwie osoby wraz z dzieckiem w klasie ekonomicznej.

zob.

5.

HolandiaKolejny

kraj europejski, który jest bardzo dogodny do pobytu z dziećmi. Można to zrobić w Amsterdamie. Miasto jest małe i przytulne, z mnóstwem dróg wodnych i mostów, wzdłuż których można się przespacerować. Panuje tu kult eko-podróżowania, co jest korzystne dla Ciebie. Rowerzyści mogą poruszać się po mieście (są tu liczne ścieżki rowerowe i parkingi), można wypożyczyć łódź, a nawet barki mieszkalne. Kiedy zdecydujesz się na zakup biletów do Amsterdamu, znajdziesz się w pięknym mieście, w którym technologia idzie w parze ze średniowiecznym urokiem.

W mieście jest mnóstwo parków - zielonych, czystych, pełnych tulipanów i drzew. W każdym parku prawie zawsze znajduje się cały plac zabaw dla dzieci. Warto odwiedzić Dziecięce Muzeum Nauki, ogromne Zoo Artis lub Muzeum Tropikalne z kolekcją ciekawostek z całego świata. Amsterdam słynie również z małych cukierni, które dzieci uwielbiają. Szczególnie polecane jest Ciasto cioci. Starsze dzieci mogą wybrać się na wycieczkę do muzeum sztuki, na przykład Van Gogha. W zabawny sposób zapozna się z arcydziełami światowego malarstwa.
1/5 Koszt: 690 euro za dwójkę z dzieckiem w klasie ekonomicznej.

zob.

6.

HiszpaniaNie

możemy

powiedzieć, że Hiszpania jest niedrogim miejscem dla turystów, wliczając w to cenę przelotu, ale wierzcie nam, że warto. Łagodny i zdrowy klimat tego kraju może wyleczyć wiele chorób, nawet przewlekłych, dlatego Hiszpania jest często wybierana przez rodziców dla dzieci z problemami układu mięśniowo-szkieletowego i oddechowego. Ale nawet jeśli wszyscy w rodzinie są zdrowi, można kupić bilety do Barcelony lub innego miasta i nie żałować ani trochę.

Połączenie wybrzeża, tropikalnego klimatu i starożytnego miasta, w którym jest mnóstwo zabytków, jest idealne. Dorośli uwielbiają oglądać genialne budowle Gaudiego w Barcelonie, ale podobnie jest z dziećmi, które rzadko widują takie wieże i katedry. Jest też wiele rozrywek przyjaznych dzieciom. Koniecznie trzeba odwiedzić park rozrywki Tibidabo, muzeum Mammoth oraz Magiczną Fontannę, która wieczorem robi niesamowite wrażenie.
1/5W cenie 870 EUR za podróż we dwoje z dzieckiem w klasie ekonomicznej.

zob.

8.

WłochySłuszna

pozycja na tej liście. Jeśli zastanawiasz się, dokąd pojechać z dziećmi, kup bilety do Rzymu lub innego ważnego miasta we Włoszech, a na pewno się nie zawiedziesz. Antyki są wszędzie, więc daj swojemu dziecku szansę na odkrywanie katakumb pod miastami lub schodów Koloseum. Wycieczki dla dzieci w dowolnym języku mogą w łatwy i zrozumiały sposób zapoznać dzieci w wieku nawet 6 lat z historią miasta i cywilizacji w ogóle. Niektórzy idą o krok dalej i odwiedzają zakrojone na szeroką skalę wydarzenia 3D, w których historia dosłownie ożywa w interaktywnym spektaklu.

Wystawa "Maszyny Da Vinci" zainteresuje nie tylko najmłodszych, ale także Ciebie. Doświadczeni turyści twierdzą, że nawet jeden dzień to za mało czasu, aby poznać wszystkie atrakcje. W Rzymie znajduje się również muzeum nauki dla dzieci. Na wzgórzu Janiculum, z którego roztacza się wspaniały widok na miasto, odbywają się przedstawienia teatru lalek. Na placach, podobnie jak w średniowieczu, dzieci bawią uliczni grajkowie z kukiełkami. I oczywiście nie zapomnij spróbować słynnych na całym świecie lodów włoskich w lokalnych restauracjach - to marzenie każdego dziecka.
1/5Opłata: 970 euro za dwójkę z dzieckiem w klasie ekonomicznej.

zob.

9.

AustriaNie

wszyscy doświadczeni turyści wiedzą, że Wiedeń to prawdziwe miasto dla dzieci. Na każdym kroku czekają na nie różnego rodzaju atrakcje, a ludzie tu żyją zgodnie z zasadą: "daj dziecku wolność, a poznaje świat przez zabawę". I nie ma wątpliwości, że jeśli rozwój dziecka jest dla Ciebie najważniejszy, powinieneś kupić bilety do Wiednia. Co więcej, wiele wiedeńskich hoteli jest przyjaznych rodzinom z dziećmi i łatwo znaleźć pokoje dla dzieci z różnego rodzaju atrakcjami.

W Wiedniu znajduje się duże, kontaktowe zoo oraz muzeum nauki i iluzji dla dzieci. Nawet główny pałac w mieście ma specjalną sekcję dla dzieci. W Das mini w Muzeum Techniki małe, bystre dzieci mogą przeprowadzać eksperymenty i samodzielnie tworzyć różne rzeczy. Na każdym rogu można kupić klasyczne wiedeńskie słodycze. Koniecznie trzeba spróbować słynnych austriackich pierników. Muzycy uliczni i lalkarze występują codziennie za darmo na wielu placach.
1/5W cenie 450 euro za dwójkę z dzieckiem w klasie ekonomicznej.

zob.

10.

Niemcy Podobnie jak

w wielu krajach Europy, każde małe, rozwinięte miasto w Niemczech może zaoferować wygodne hotele, kilka muzeów, wspaniałe widoki i architekturę. Ale nie szukaj dalej niż do stolicy. Berlin rywalizuje z Wiedniem pod względem zajęć i atrakcji dla dzieci. Wspierają również ideę, że dziecko potrzebuje wolności, aby w pełni zaspokoić swoją ciekawość. Jeśli masz w rodzinie młodego poszukiwacza przygód, który jest ciekawy wszystkiego, to powinieneś kupić bilety do Berlina.

Są tu jednocześnie dwa duże muzea dziecięce. Oprócz tego miasto oferuje wiele wycieczek dla dzieci w instytucjach dla dorosłych, takich jak Muzeum Historii Naturalnej. Które dziecko nie chciałoby odwiedzić muzeum czekolady Ritter, jednej z najbardziej popularnych, starych i pysznych marek? A światowe centrum Lego?
1/5 Pytanie: 555 euro za dwójkę z dzieckiem w klasie ekonomicznej.

zobacz


Wakacje z dzieckiem to nie kara ani wyczyn, ale przyjemna rozrywka dla całej rodziny, która na długo pozostanie w pamięci


.


Najważniejsze jest, aby mądrze wybrać kraj, miasto i rozrywkę.
Autor: Aliona Dyachenko Omów artykuł
  • Porady dla podróżnych
Powiedz znajomym: Subskrybuj magazyn:
  • Przeczytaj także
  • komentarze