10 najbardziej oryginalnych pozdrowień na świecie

Pomysły na podróże /. Notatka podróżnika Podróż ... Ileż to jasnych kolorów ma to słowo! Wystarczy włączyć wyobraźnię i biegnie się do dalekich krajów, na egzotyczne wyspy, a nawet tam, gdzie żaden człowiek nigdy nie postawił stopy. Wszystko po to, aby zanurzyć się w świecie innej kultury, nauczyć się czegoś nowego lub po prostu podziwiać piękne krajobrazy i niesamowitą architekturę świata.

Starannie planujemy nasze wakacje i surfujemy po internecie, aby dowiedzieć się jak najwięcej o danym kraju, aby mieć pewność, że nic nas nie ominie. Kiedy już zdobędziesz potrzebne informacje, możesz ruszać w drogę!

Stop! Czy na pewno pomyślałeś o wszystkim? Gdzie się wybierasz - Europa/Australia/Japonia? A czy wiesz jak przyjąć ludzi z tych krajów? A więc powrót do źródeł informacji, powrót do wiedzy!

1. Im niżej, tym lepiejJeśli przyj

edziesz do Japonii, możesz z łatwością pozdrowić każdego napotkanego Japończyka zwykłym skinieniem głowy. Jeśli chcesz oddać szacunek jakiejś osobie powinieneś uklęknąć, a następnie się ukłonić. Im niższy ukłon, tym większy szacunek okazujesz. Nie popadaj jednak w skrajności: nie powinieneś walić głową w ziemię, nawet jeśli masz przed sobą bardzo "duży strzał".

2.

Ręce do

góry - chodzę w pokojuZnany

gest "ręce do góry", który oznacza: "Jestem nieuzbrojony", "Przychodzę w pokoju", znalazło swoje zastosowanie w Tajlandii. Aby się przywitać wystarczy złożyć ręce i ukłonić się. Im wyższe ręce, tym większy szacunek okazujesz. Więc następnym razem, gdy usłyszysz frazę "Ręce do góry!", nie bądź zaniepokojony: oni po prostu chcą się z tobą przywitać.


3. lubię cię! Mogę na ciebie napluć?

Świat nigdy nie przestaje nas zadziwiać! Wyobraź sobie, że w Kenii, w jednym plemieniu, ludzie po prostu plują na siebie. W plemieniu Masajów plucie jest również stosowane jako wyraz wyjątkowego szacunku. Będziesz się śmiał, podają sobie ręce, wstępnie zwilżając je śliną. Chociaż, jeśli znajdziesz się w butach tej osoby, raczej nie będziesz się śmiał.

4: Eskimoski pocałunekW

Grenlandii istnieje ciekawy sposób witania się zwany "kupik" wśród członków rodziny, a także między bliskimi. Aby się przywitać, trzeba przycisnąć nos i górną wargę do twarzy drugiej osoby i zacząć oddychać. Przy okazji, jeśli zdecydujesz się spróbować, postaraj się nie przeziębić do tego czasu.


5. UsiądźJeśli

jesteś w Indiach, rozejrzyj się. Czy w pobliżu są jacyś lokatorzy? Jeśli tak, to zdecydowanie powinieneś zwrócić na nie uwagę, ponieważ kucanie jest najczęstszą postawą powitalną niektórych plemion indiańskich. W ten sposób pokazują swój spokój. Przy okazji osoba, z którą się witasz, powinna upewnić się, że zwracasz uwagę na powitanie, w przeciwnym razie możesz skończyć siedząc przez ekscytująco długi czas.
6. Jeśli

jesteś w Tybecie, nie zdziw się, gdy zobaczysz ludzi z wywieszonymi językami. Krzyżując dłonie na piersiach i wystawiając języki, mieszkańcy Tybetu pozdrawiają siebie nawzajem i swoich gości. Zwyczaj ten sięga czasów panowania złego króla Lang Dharmy, posiadacza czarnego języka. Mieszkańcy Tybetu byli bardzo przesądni. Obawiali się, że gdy król umrze, jego duch przeniesie się do innej osoby, więc zaczęli pokazywać sobie nawzajem język, aby udowodnić, że nie są źli.
Czy Twoje dziecko zawsze pokazuje wszystkim swój język? Nie besztaj go. Być może jego pradziadkowie pochodzą z Tybetu, a on po prostu w ten sposób okazuje współczucie.

7.

Na

wyspie w Polinezji nie trzeba wykrzykiwać zwrotów powitalnych, wystarczy podejść do osoby i przycisnąć twarz do jej policzka, a następnie wziąć głęboki oddech. Aha, i uważaj na mężczyzn z tygodniowym zarostem.


8.

Filipiny, jeśli witasz się ze starszym, musisz się ukłonić, wziąć jego/jej prawą rękę i przyłożyć ją do czoła i powiedzieć mano po, co oznacza, że

szanuję

twoją rękę.


9.

"Ha" - i wcale mi nie jest do śmiechuW

Nowej Zelandii wśród Maorysów można śmiało podejść do innej osoby i utrzeć jej nosa.To nie jest wielka sprawa. To tylko pozdrowienie o nazwie "ha". Podobno ta tradycja pochodzi od samego Boga. Romantyczne! Ale trzeba przyznać, że dwóch dorosłych mężczyzn stojących nos w nos na ulicy wygląda co najmniej dziwnie.

10.

Przywitaj się ładnie, a zostaniesz zapamiętanyPółnocna

Afryka ma bardzo ładny tradycyjny gest powitania. Pamiętaj, aby prawą rękę przyłożyć do czoła, potem do ust, a następnie do klatki piersiowej. Oznacza to: "myślę o tobie, rozmawiam z tobą, szanuję cię". Romantycy, proponuję spróbować!

I na koniec, wyruszając w jakąkolwiek podróż, powinniśmy oczywiście kierować się przysłowiem: "Kiedy w Rzymie, rób to, co robią Rzymianie", ale nie zatracać się w żaden sposób. Zawsze bądź sobą, a osiągniesz sukces!


Omów artykuł Powiedz znajomym: Subskrybuj magazyn:
  • Czytaj także
  • Komentarze