10 najlepszych ciepłych kurortów na zimowe wakacje

Pomysły

na

podróże / Notatka podróżna

Och, jak bardzo zmęczona jest zima z tymi wszystkimi łysymi drzewami, czarnymi plamami ziemi wyłaniającymi się spod szarych i białych kup śniegu... Jak ja tęsknię za słońcem i ciepłem! Na szczęście w XXI wieku można w kilka godzin dojechać w dowolne miejsce na świecie i uciec od zimy do lata. Wymieniliśmy 10 zapierających dech w piersiach krajów z ciepłą pogodą, w których możesz się poczuć jak w domu.

1. Australia

Średnia temperatura zimą: +26°C.

Australia nie bez powodu nazywana jest przez turystów "inside out". Tradycyjnie tutaj lato ma miejsce w grudniu i lutym, ale zima zaczyna się w naszym własnym lecie. Choć trudno to nazwać zimą przy temperaturze około 10 stopni Celsjusza. W poszukiwaniu ciepła należy tu przyjść tylko wtedy, gdy nie odstraszają nas dość wysokie ceny. Jeśli odwiedzisz nas latem (nasi odwiedzają zimą), koniecznie wybierz się nad lśniące jeziora Gippsland. Ich woda mieni się cudownym odcieniem błękitu.

Zimą (w australijskim lecie) też jest tu co robić. Nurkowanie, wypoczynek na plaży, surfing i wędkarstwo są wśród nich na pierwszym miejscu. Zwracaj jednak uwagę na prognozy pogody, ponieważ sucha pogoda może być przyczyną pożarów w Australii. Ogólnie rzecz biorąc, jest to raj. Wielu odwiedzających komentowało ciepło Australii we wszystkich dziedzinach, od pogody po nastawienie mieszkańców. Australijczycy są wyjątkowo pogodni i dość sympatyczni. Na pewno się tu zaprzyjaźnisz!


2. Kuba

Średnia temperatura zimą: +22 °C.

Niesamowita Kuba jest domem wielkich piłkarzy, pięknych kobiet, najbardziej elitarnych cygar i najwyższej klasy koktajli. Wyspa Wolności przyciągnęła wielu znanych pisarzy, w tym Ernesta Hemingwaya, który na słonecznym wybrzeżu Kuby na nowo odnalazł swoją literacką muzę. Miejsce to zaskakuje ciekawą architekturą i mnogością zabytkowych samochodów. Skorzystaj ze słońca na jednej z plaż Kuby, ale nie zapomnij o zasadach dotyczących idealnej opalenizny!


3. Egipt

Średnia temperatura powietrza w zimie: +25 °C.

Kraj ten niezmiennie zajmuje czołowe miejsce na liście najbardziej popularnych wśród podróżników państw. Przyciąga Cię tu blask tajemniczych piramid, wspaniałych artefaktów i niesamowitego Sfinksa. Ponieważ Egipt położony jest w Afryce, pogoda jest kapryśna i na początku dla wielu nieznana. Noce są zimne, ale pierwsze promienie słońca przynoszą ciepło, które w południe zamienia się w upał. Ostrzegamy więc: zaopatrz się w krem z filtrem i kapelusze, aby uniknąć słońca i udaru cieplnego.

Oprócz znanych egipskich atrakcji, zapaleni podróżnicy są również zachwyceni targowiskami, na których można zdobyć mnóstwo pamiątek, które na długo pozostaną w ich pamięci. Słowo ostrzeżenia dla dziewczyn, które lubią podróżować same. Nie obejdzie się bez męskiego towarzysza, ponieważ w kraju jest wielu muzułmanów, których tradycje nie akceptują miłujących wolność zachowań Słowian i ludzi Zachodu. Ponieważ turyści często zachowywali się w sposób daleki od kulturalnego zachowania i wyrządzili wystarczająco dużo szkód w morskim ekosystemie, Egipt wprowadził ścisły zakaz prób usuwania koralowców. Złamanie prawa może skutkować karą grzywny i deportacją. Ale jeśli będziesz zachowywać się przyzwoicie i będziesz miał na kim się oprzeć, zapamiętasz Egipt w bardzo pozytywnym świetle!


4. Tajlandia

Średnia temperatura powietrza w zimie: +30 °C.

Po przewrocie wojskowym w 2014 roku, turyści niechętnie wyjeżdżali do Tajlandii. Na szczęście stan wojenny został zniesiony. Władcy też, jak wiadomo, nie są głupcami, by zrezygnować ze stałych dochodów finansowych gwarantowanych przez infrastrukturę turystyczną. Mimo to, zalecamy sprawdzenie wiadomości przed zakupem biletów do tego nie zawsze rajskiego miejsca. Jednym z najbardziej popularnych miejsc na trasie podróży zapalonych podróżników jest cudowne Phuket.


5. Indie

Średnia temperatura powietrza w zimie: +32 °C.

Indie to kraj niesamowitych kontrastów. Szczerze mówiąc, nie każdy miłośnik podróży będzie chciał tu przyjechać. Wynika to z faktu, że przestępczość w tym stanie jest dość wysoka, a bieda przerażająca. Starzy wyjadacze twierdzą jednak, że wakacje w Indiach zawsze można spędzić bez żadnych problemów. Najważniejsze to pozostać w bezpiecznych miejscach i trzymać swój ciekawski nos z dala od ubogich dzielnic.

Ten starożytny kraj zadziwi wędrowca bogactwem architektury, kultury i najbardziej niezwykłymi przysmakami. Klasyczne dania indyjskie, ze względu na ich wegetariańską kulturę i religię, składają się głównie z warzyw. Jednak w restauracjach można znaleźć również inne kuchnie. Goa, stan w południowo-zachodnich Indiach, pozostaje najbardziej popularną destynacją turystyczną. Romantykom zaś spodoba się wizyta w Tadż Mahal, który powstał w imię wielkiej miłości.


6. Wietnam

Średnia temperatura powietrza w zimie: +32 °C.

Jest to jeden z najbardziej popularnych krajów do odwiedzenia w zimie na letnie wakacje. Miłośnicy kulinariów zawsze zachwycają się (a czasem nawet przerażają) swoimi gastronomicznymi wycieczkami po Wietnamie. Nie chcesz tego spróbować? Bardzo dobrze. Kraj ten z pewnością Cię zaskoczy. Turyści często odwiedzają trzy najpopularniejsze kurorty w okolicy: wyspę Phu Quoc, Nha Trang i plaże Phan Thiet. Koniecznie odwiedźcie też niesamowity most Giant Palms!


7. Tanzania

Średnia temperatura powietrza w zimie: +29 °C.

Tanzania położona jest w najbardziej wysuniętej na wschód części Afryki, nad brzegiem Oceanu Indyjskiego. To nie jest krótka przejażdżka. Dotarcie tutaj zajmie sporo czasu, ale taki wybór miejsca na wakacje ma swoje zalety. Jeśli chcesz odpocząć od swoich ukochanych (najlepiej na odległość) rodaków, to jest to kurort z wyboru. Afryka zachwyca oko swoim naturalnym pięknem oraz nieznaną nam florą i fauną. Nie należy spędzać całego czasu na plaży, a wybrać się na wycieczki, aby poznać bogaty świat afrykańskiej fauny i flory.


8. Sri Lanka

Średnia temperatura powietrza w zimie: +32 °C.

Miejsce to jest sanktuarium dla wszystkich miłośników szlachetnych herbat! Do 1972 roku Sri Lanka nosiła nazwę Cejlon i była całkiem ruchliwym portem. Od połowy jesieni do wczesnej wiosny Sri Lankę nawiedzają monsuny - tropikalne wiatry, które przynoszą ze sobą wysoką wilgotność powietrza. Kolorowa Hikkaduwa na Sri Lance jest popularnym miejscem na wakacje i to właśnie tutaj przyjeżdżają zapaleni miłośnicy nurkowania.


9. Indonezja

Średnia temperatura powietrza w zimie: +30 °C.

Ten niesamowity naród azjatycki miał bogatą historię, dlatego też posiada fenomenalną mieszankę kultur. Klimat Indonezji jest ciepły i słoneczny. Jeśli uwielbiasz plaże, musisz odwiedzić słynną wyspę Bali, gdzie uwielbiają przebywać znane osobistości. Wyspa jest obmywana przez wody Oceanu Spokojnego, co jest świetnym rozwiązaniem dla tych, którzy uwielbiają nurkowanie głębinowe.


10. Nowa Zelandia

Średnia temperatura zimą: +25 °C.

Kolejny niesamowity kraj, w którym jest na odwrót: zima jest latem, a lato zimą. Nowa Zelandia słusznie uważana jest za jeden z najpiękniejszych krajów świata, dlatego też często wykorzystywana jest do kręcenia spektakularnych, panoramicznych scen filmów fantasy, w szczególności epickiej serii Władca Pierścieni. Ceny początkowo przerażają wielu podróżnych, ale jest tu wiele do zrobienia dla osób dbających o budżet. Prosta czynność poznawania krajobrazu jest koniecznością. Jedne z najpiękniejszych miejsc w Nowej Zelandii to wodospady, gejzery, jaskinia ognista i wiele innych. Odwiedź wioskę Hobbiton, która przeniesie Cię z powrotem na strony ulubionych książek Tolkiena.Mówiąc o filmach, fani Pieśni Lodu i Ognia z pewnością zainteresują się podróżą do miejsc, w których kręcono Game of Thrones. Co prawda, nie są to tak ciepłe kraje jak te z naszej listy. Ale w zimie jest mniej turystów.

Niech lato trwa w Waszym życiu przez cały rok, bez względu na to, jaka jest pogoda na zewnątrz. Życzymy szczęśliwej i słonecznej zimy!
Omów artykuł Powiedz znajomym: Subskrybuj magazyn
  • Czytaj także
  • Comments Off on