10 zasad podróżowania z dziećmi:

pomysł na podróż dla

mamy

i taty Przewodnik podróżnika

Gdy w rodzinie pojawia się dziecko, najzwyklejszy wyjazd do kurortu staje się prawdziwym wyzwaniem. Maria Mamkaeva, artystka i mama dwóch synów, opowiedziała "Ideas World" o tym, co należy zabrać ze sobą, jeśli podróżuje się z dziećmi, jakie leki powinny znaleźć się w apteczce podróżnej i jak zabawiać dziecko w podróży.


Maria wie z pierwszej ręki, jak wygląda podróżowanie z dzieckiem. Morze hartuje dzieci, daje im zastrzyk słońca i sprawia, że są mniej podatne na choroby. Ważne jest więc, aby nie bać się zabrać dziecka na wakacje. A żeby podróż nie zamieniła się w mękę, pamiętaj, żeby przemyśleć wszystkie szczegóły.

1. Sezonowo Wybierz

kraj, do którego chcesz podróżować w zależności od pory roku. Jesienią odwiedź chłodniejsze kraje europejskie, takie jak Niemcy, Austria, północna Francja i Belgia. W czasie zimy, jeśli Twoje dziecko lubi sport, wyjazd do Finlandii będzie idealnym rozwiązaniem. Na wiosnę zdecyduj się na wyjazd na południe Francji, do Serbii, która ma świetne jedzenie i przyjaznych ludzi. W ogóle cała Europa wiosną jest piękna i ciekawa dla dzieci w wieku szkolnym. Lato to wspaniały okres na wypoczynek w naszym kraju. W lipcu i sierpniu zatrzymaj się w domku u babci, wybierz się na biwak lub do lasu na grzyby, a w czerwcu na wakacje nad morzem wybierz Grecję, Hiszpanię i Cypr. Długie loty nie są zalecane z małymi dziećmi. Nie zapominaj, że podróżowanie z zimy na lato może odbić się na aklimatyzacji nie tylko dziecka, ale i dorosłego, więc uważaj na skrajne temperatury.

2. Ramy czasowePółtora miesiąca

to najbardziej idealny okres na wakacje. Ponieważ każdy organizm inaczej reaguje na zmianę klimatu, najlepiej zorganizować dłuższy wyjazd, aby nie stracić większości czasu na ponowną aklimatyzację.

3. Czas podróżyJak

dziecko znosi podróż samolotem lub pociągiem, zależy od długości podróży. Upewnij się, że opowiesz im ciekawe fakty o miejscu, do którego ich zabierasz. Czas podróży to doskonała okazja do nawiązania kontaktów towarzyskich z dzieckiem, przygotowania go do czekającej go podróży i zainteresowania nowym miejscem. Na dłuższą metę przygotuj wcześniej kreskówki i gry, które pobrałeś na swój tablet. W dzisiejszych czasach duże linie lotnicze mogą zapewnić ci zestaw gier rozrywkowych dla dzieci lub są ekrany już wbudowane w fotele dla każdego pasażera, ale bądź przygotowany na wszystko i miej gotową kopię zapasową.

4. RozrywkaPo pierwsze

, dobrze jest podekscytować dziecko nadchodzącą podróżą i przedstawić ją jako przygodę, natomiast starsze dzieci potrzebują dokładniejszego wprowadzenia, aby rozwinąć swoje horyzonty - wystarczy nazwa kraju, jego stolica i ewentualnie kilka słów w lokalnym języku. Dzieci mają dobrą pamięć i byłaby to świetna okazja, aby ją rozwinąć, a może nawet zaszczepić w dziecku zainteresowanie językami obcymi. Dobrym pomysłem jest nauczenie się kilku zwrotów zarówno dla Ciebie jak i Twoich dzieci.

5. NauczanieJeśli

wybierasz się do innego kraju, koniecznie poszukaj w tamtejszych księgarniach pomocy dydaktycznych w języku obcym: piórników, liczmanów, zeszytów ćwiczeń, rozrywkowych czasopism dla dzieci itp. Belgia na przykład jest komiksową stolicą świata. Jeśli Twoje dziecko uczy się w szkole języka francuskiego, studiowanie tych kolorowych publikacji i tłumaczenie obcych tekstów będzie podwójnie interesujące.

6. Praca domowaWakacje

powinny być wakacjami. Nie obciążaj dzieci nauką podczas podróży. Zostaw wszystkie prace domowe w domu i daj dziecku możliwość samodzielnego poznawania świata podczas podróży.

7. AklimatyzacjaW pierwszym

tygodniu wyjazdu dzieci muszą być delikatne: aby uniknąć przegrzania na plaży, należy wychodzić przed południem, a w morzu kąpać się od rana. Z doświadczenia mogę powiedzieć, że pobyt w apartamencie z małymi dziećmi jest wygodniejszy niż w hotelu.

8. JedzenieJeśli

to możliwe, staraj się przynieść jedzenie, które jest znane niemowlętom, aby uniknąć załamania gastronomicznego. Jeśli będziesz podróżować z niemowlęciem, musisz zabrać ze sobą dowolny pokarm dla dziecka. Również o zakup gryki w Europie trzeba będzie się bardzo postarać, więc jeśli jest to produkt niezbędny w diecie, należy go spakować do walizki z innymi potrzebnymi rzeczami. Szczególną uwagę należy zwrócić na wybór lokalnych owoców i warzyw. Egzotycznych, nieznanych rosyjskiej osobie owoców lepiej nie dawać dziecku.

9. RegimenPostaraj

się zachować regularną rutynę w czasie odpoczynku. Małe dzieci potrzebują dobrego snu i nie należy o tym zapominać podczas podróży. Najtrudniej jest po wakacjach, kiedy nawet dorosły ma problem z wejściem w rutynę, ale ten okres adaptacyjny trwa w każdej rodzinie.

10. LekiLista

najważniejszych leków na wyjazd z dzieckiem obejmuje: leki przeciwgorączkowe, antybiotyki, leki przeciwskurczowe, enzymy, antyseptyki i leki przeciwwirusowe. Weź Nosh-pa, Paracetomol, Festal, Smecta, Enterofuryl, Amoxiclav, Linnex, Chlorhexidine, Zelenka, Viferon, bandaże i plastry.

Ważne jest, aby zrozumieć, że podróżowanie z małym dzieckiem nie jest łatwe, ale jeśli przemyślisz wszystkie szczegóły, te wakacje mogą być dla ciebie przyjemnością i dać całej rodzinie wiele żywych wspomnień.

Autor: Zhanna Maltseva Omów artykuł Powiedz znajomym: Zapisz się do magazynu
  • Czytaj także
  • Comments Off on