11 najlepszych miast, do których warto się przeprowadzić: zalety i wady

Pomysły na podróż /. Wskazówki dla podróżnych

Jeśli nie możesz mieć dość swojej ojczyzny i myślisz o przeprowadzce, sprawdź listę PwC. Przedstawia on ranking miast najbardziej pożądanych do zamieszkania na stałe. Czynniki brane tu pod uwagę to: łatwość prowadzenia działalności gospodarczej; stabilność gospodarcza; dobra opieka zdrowotna; bezpieczeństwo życia; oraz rozwój sieci transportowych i infrastruktury.

BerlinPlus

: bezpieczeństwo, czystość, komunikacja miejska.

Stolica
Niemiec słynie między innymi z wygodnej i bezpiecznej sieci metra, która obejmuje całe miasto. Metro jest czyste i uporządkowane, jak na Niemców przystało. Berlin jest również jednym z najbezpieczniejszych miast dla turystów.
W zestawieniu Berlin był 16. najbezpieczniejszym miejscem, ale w tym roku awansował na miejsce 11.


ChicagoPros

: Dobre środowisko i wysoka jakość życia.

3-milionowe miasto jest jednym z największych w Ameryce. Łatwość rejestracji i prowadzenia działalności gospodarczej jest tu na szczycie listy. Do tego czyste powietrze i dobre warunki do życia. Jedyne co napompowało miasto to braki w infrastrukturze, na których naprawę przeznaczono już ponad miliard dolarów.


SydneyPros

: dobry klimat dla zdrowia, egzotyczna przyrodaStolica

Australii od zawsze słynęła z niesamowitej fauny, flory, plaż

.

PwC uplasowało Sydney na 1 miejscu pod względem jakości życia. Pozostałe aspekty takie jak otoczenie biznesowe, rozwinięta infrastruktura, kultura również są na wysokim poziomie.

Ogólnie rzecz biorąc, życie w Sydney nie ma wad, z wyjątkiem cen mieszkań. Koszty życia w Australii są bardzo wysokie. Na przykład można wynająć kawalerkę za co najmniej 2 tys. dolarów miesięcznie. Z tego powodu Sydney należy do najdroższych miast. Na życie tutaj trzeba wydać średnio 16% więcej niż w pozostałych częściach świata.


HongkongZalety

: wygodny transport, wysoka jakość życia, łatwość prowadzenia biznesuTo

bardzo gęsto zaludnione chińskie centrum administracyjne położone na półwyspie

.

Ale mimo dużej gęstości zaludnienia, to miasto jest 5. miastem, w którym żyje się najlepiej. Węzły przesiadkowe komunikacji miejskiej są bardzo wygodne. Tylko 10% populacji korzysta z prywatnych samochodów.

Niskie podatki i dobre praktyki biznesowe sprawiają, że Hongkong jest centrum finansowym nie tylko Azji, ale całego świata. PwC plasuje ją na 2 miejscu jako najłatwiejsze miejsce do prowadzenia biznesu na świecie.

Minusem Hongkongu jest złe środowisko.


Plusy Sztokholmu

: czyste środowisko, maksymalne ułatwienia dla biznesuStolica

Szwecji, największe miasto kraju i jego centrum gospodarcze

.

Sztokholm rozwija się skokowo, zwłaszcza branża IT. Właściwa polityka rządu dotycząca biznesu przyciąga duże inwestycje i daje rozwój dużym firmom, szczególnie komputerowym. Władze miasta uważają, że przyszłość należy do branży IT, więc zachęcają do tego w każdy możliwy sposób.

Ogromnym plusem w dzisiejszych czasach jest to, że Sztokholm jest czysty i dobrze zbudowany, dzięki zielonemu otoczeniu. Ma czyste ulice, ale i czystą wodę, a także unikalny system ogrzewania, który sprzyja czystości i porządkowi.

Minusem stolicy Szwajcarii jest stały napływ imigrantów
. No cóż, co poradzić, każdy chce żyć w czystości i porządku!


Zalety

Paryża: Wygodna sieć komunikacyjna, wysoki poziom edukacjiW

stolicy Francji znajduje się wiele uniwersytetów i bibliotek

.

Paryż jest nr 1 pod względem poziomu wykształcenia. Istnieją również dobre połączenia komunikacji publicznej, zarówno miejskiej (metro), jak i regionalnej (pociągi i autobusy). W tym sensie Stolica Zakochanych jest o głowę i ramiona wyżej od innych miast.

Minusy: Wysokie bezrobocie i drogie mieszkania.San FranciscoPros

: Szybkie innowacje ITPołudnie

San Francisco to Dolina Krzemowa (lub mylnie nazywana Doliną Krzemową), Kalifornia, USA

.

Posiada największe zagęszczenie firm z branży high-tech: oprogramowania, biotechnologii, komunikacji mobilnej itp. Wynika to z faktu, że San Francisco ma największą liczbę uniwersytetów technologicznych w odległości godziny jazdy.

Cons
: Wiąże się to z wyżej wymienionymi powodami, dla których życie w mieście z roku na rok staje się droższe i zmusza wiele osób do przeprowadzki na przedmieścia.

TorontoPlus

: wysoki standard życia i opieki zdrowotnej, dobrze rozwinięta infrastruktura, dogodna sieć komunikacyjna, bezpieczeństwo.

W tym rankingu największe miasto Kanady zajmuje szacowne 3 miejsce pod względem poziomu życia. A pod względem bezpieczeństwa i węzła komunikacji miejskiej zajmuje 1 miejsce. Jest to "silnik gospodarczy" kraju, więc z pewnością jest bardzo atrakcyjny do relokacji.

Cons: w pobliżu Toronto znajduje się potężna elektrownia atomowa z 8 reaktorami jądrowymi.SingapurPlus

: bezpieczny transport, łatwość prowadzenia

biznesuAzjatyckie miasto-państwo składa się z 63 wysp

.

Posiada unikalną sieć transportową składającą się głównie z szybkich pociągów. Najważniejsze jest to, że każdego roku Singapur poprawia swoją infrastrukturę, koryguje niedociągnięcia i staje się lepszym miejscem do życia.


Nowy J

ork:Jakość infrastruktury, łatwość rozpoczęcia i prowadzenia działalności gospodarczej, zrównoważony rozwój gospodarkiNowy Jork

zajmuje 2. miejsce na liście pożądanych miast

, do których warto się

przenieść

.

Bardzo łatwo jest tu założyć firmę, nie ma opóźnień biurokratycznych. Stabilność gospodarcza daje obywatelom wiarę w przyszłość. Doskonała infrastruktura i sieć komunikacyjna czyni miasto jeszcze bardziej atrakcyjnym.

Minusy: Wysokie czynsze
; poza tym metropolia jest niedroga w porównaniu do innych amerykańskich miast.


Londyn

:środowisko przyjazne dla biznesu,

dogodna

sieć transportowaLondyn

został sklasyfikowany przez PwC jako 1. najbardziej pożądana metropolia do relokacji

.

Mądra polityka biznesowa sprawia, że rozwój jest szybki i udany. Dotyczy to zwłaszcza zaawansowanych technologii. W większości przypadków wszystkie szkoły w Londynie mają dostęp do internetu.

Mieszkańcy są bardzo zadowoleni z lokalnego transportu publicznego. Przeważnie jeżdżą tu piętrowe autobusy, które ściśle przestrzegają rozkładów jazdy i przystanków. Istnieją również połączenia komunikacyjne z Paryżem za pomocą szybkiej kolei.

Londyn jest uważany za jeden z najbogatszych na świecie. Jest tu więcej miliarderów niż gdziekolwiek indziej.

Minusy: coraz większy napływ imigrantów i rosnące koszty życia.Autor: Elena Angelina Omów artykuł Powiedz znajomym: Subskrybuj magazyn:
  • Czytaj także
  • Komentarze