12 życzeń, które możesz spełnić w świecie

Pomysły

na

podróże / Traveler's Note Dobre rady dla podróżujących

Każdy ma swoje marzenia, ale nie zawsze się one spełniają. Niektórzy marzą bez żadnego wysiłku, inni starają się jak mogą, ale kapryśny Los raz po raz daje im w kość. Nic dziwnego, że różne ludy przypisywały magiczne moce wszelkim miejscom, w nadziei, że spełnią one marzenia. Zbadaliśmy legendy 12 słynnych miejsc na naszej planecie, do których ludzie udają się, aby wypowiedzieć życzenie!

1.

Południk zerowy w

Greenwich (Londyn, Anglia)

Południk zerowy jest niezwykle ważny, ponieważ uważa się go za punkt początkowy długości geograficznej. Oczywiście przypisuje się temu miejscu wszelkiego rodzaju mistyczne właściwości. Według jednej z legend, południk Greenwich pomaga ludziom rozpocząć życie od nowa, jeśli staną na jego znaku. I, oczywiście, południk jest jednym z popularnych miejsc do składania życzeń! Aby marzenia mogły się spełnić, należy stanąć tak, aby jedna stopa znajdowała się na zachodniej części południka, a druga na wschodniej części południka.


2. Fontanna di Trevi (Rzym, Włochy)

Tradycja wrzucania monet do największej fontanny w stolicy Włoch sięga niepamiętnych czasów, ale ogromną popularność zyskała dopiero w połowie ubiegłego wieku, dzięki premierze filmu "Trzy monety w fontannie" w 1954 roku. Wierzy się, że człowiek powróci do Rzymu, jeśli moneta wrzucona przez jego ramię wpadnie do fontanny. Choć nie wszystkim udaje się powrócić do wiecznego miasta, wiele osób korzysta z pozostawionych monet. Faktem jest, że specjalni pracownicy codziennie wyjmują pieniądze z fontanny i przekazują je na cele charytatywne, mające na celu pomoc osobom nieuprzywilejowanym. Kiedy odwiedzisz Rzym, nie zapomnij wrzucić monetę, aby pomóc uczynić świat lepszym, życzliwszym miejscem!


3. Eloquence Stone (County Cork, Irlandia)

Zadziwiające, że najzwyklejszy głaz może stać się popularną atrakcją turystyczną. Przedsiębiorczy Irlandczycy organizują wycieczki do Kamienia Elokwencji w zamku Blarney. To miejsce, do którego zlatują się ci, którzy marzą o tym, by olśnić innych swoim wzniosłym językiem. Twój język stanie się zawieszony, jeśli zawiśniesz do góry nogami przed kamieniem, całując jego powierzchnię. Każdego dnia dziesiątki ludzi całują ten kamień w nadziei, że staną się wielkimi oratorami, politykami, pisarzami itd. Mój przyjaciel również pocałował artefakt (dla pewności nawet go polizał). Jest bardzo elokwentny, tylko że dziewczyny nie chcą go pocałować. Kamień Elokwencji jest jednym z najbrudniejszych i najbardziej zaraźliwych ze wszystkich artefaktów, więc to zrozumiałe, mimo wszystko. Jednak wielu jest gotowych zaryzykować swoje zdrowie, aby spełnić swoje marzenia! Czy pocałowałbyś taki kamień? :-)


4. Ściana Płaczu (Jerozolima, Izrael)

jest jednym z najpopularniejszych miejsc do składania życzeń. Jerozolima jest czczona jako sanktuarium trzech najpopularniejszych religii świata, dlatego przybywają tu pielgrzymi z całego świata. Legenda głosi, że Wszechmogący spełni Twoje życzenie, jeśli ukryjesz listę życzeń wśród kamieni Ściany Płaczu. Istnieją jednak pewne zasady, zgodnie z którymi nie wszystkie życzenia zostaną wysłuchane. Na przykład, proszenie Boga o wybaczenie skrzywdzonej osobie nie zadziała. Uważa się, że o przebaczenie należy prosić osobiście osobę, której uczucia zostały zranione.


5. Pomnik chrząszcza skarabeusza (Luksor, Egipt)

Chrząszcze skarabeusze należały do świętych zwierząt w wierzeniach starożytnych Egipcjan. O dziwo, niepozorny żuczek i jego kulka gnoju były ucieleśnieniem samego luminarza. Żuk, mówią, popycha piłkę jak słońce po niebie. Miejscowi wymyślili rytuał spełniania życzeń, który wymaga okrążenia posągu kilka razy z rzędu w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. Aby począć dziecko, para powinna okrążyć skarabeusza 9 razy, aby wyjść za mąż, dziewczyny powinny zrobić trzy kółka, a 7 kółek wokół pomnika spełni każde marzenie. Powinieneś skoncentrować się na swoim życzeniu podczas robienia kółek, w przeciwnym razie nie spełni się ono.


6. Pomnik Czyżyka-Pyżyka (Sankt Petersburg, Rosja)

Maleńka figurka (tylko 11 cm wysokości) tego uroczego ptaszka powstała w 1994 roku i od razu stała się jednym ze znaków rozpoznawczych Fontanki. Miejscowi zapewniają petersburskich gości, że Czyżyk-Pyżyk spełni ich pragnienia, jeśli wrzuci się z mostu monetę tak, aby pozostała na cokole. Rzeźba jest dość mała, więc trzeba być bardzo zręcznym. Z pomnikiem związany jest słynny żartobliwy wiersz o Czyżyku, który pił wódkę nad Fontanką. Wersy wiersza dają początek innej tradycji. Jeśli Pan Młody życzy sobie, aby jego życie małżeńskie było szczęśliwe, powinien upuścić kieliszek wódki na sznurek i lekko stuknąć nim w dziób ptaka (jakby wznosząc toast). Jeśli szyba się nie stłucze - małżeństwo będzie silne, długie i szczęśliwe.


7. Ściana Domu Matki Bożej (Efez, Turcja)

Popularnym miejscem pielgrzymkowym jest maleńka szanta zbudowana w VII wieku n.e. Turystów nie krępuje fakt, że dom matki Chrystusa powstał siedem wieków po śmierci Maryi, a wielu z nich nie interesuje się datą budowy, zadowalając się piękną legendą. W pobliżu domu znajduje się Ściana Życzeń, na której znajdują się kratki na specjalne wstążki. Wierzy się, że ukochane marzenie spełni się poprzez przywiązanie skrawka materiału na Ścianie Życzeń. Estetyka psuje się, ale ilość węzłów jest niesamowita - pokazuje, jak ważne jest dla ludzi zachowanie wiary w sercu.


8. Pont Marie (Paryż, Francja)

Paryż jest miłosną stolicą świata, do której zjeżdżają się tłumy zakochanych w poszukiwaniu romansu. Jeśli chcesz, aby Twoje uczucia trwały wiecznie, wybierz się na wycieczkę statkiem po Sekwanie, aby pocałować ukochaną osobę pod łukami starożytnego Pont Marie (most Pont Marie).


9. Most Karola (Praga, Czechy)

jest prawdziwym arcydziełem architektury z czasów średniowiecza. Z gigantycznego mostu (520 metrów długości) można podziwiać wspaniały widok na Pragę. Na moście znajduje się kilkadziesiąt figurek o charakterze religijnym z twarzami świętych. Jeśli chcesz wypowiedzieć życzenie, musisz odnaleźć figurę św. Jana Nepomucena (który według legendy został zrzucony z mostu do rzeki). Pod figurą znajduje się złocony krzyż. Połóż jedną rękę na krzyżu, a drugą dotknij świętego i wypowiedz życzenie.


10. Dąb Pieniędzy (Wyspa Mary, Szkocja)

Podczas gdy jedni marzą o miłości, zdrowiu i dzieciach, inni o bogactwie. Jeśli blask złota sprawia Ci kłopot, musisz udać się do Szkocji i wypowiedzieć życzenie pod Dębem Pieniądza. Aby wypowiedzieć życzenie, należy włożyć monetę przez szczelinę w korze tak, aby nie wypadła. Nieszczęsne drzewo już dawno straciło swoje naturalne piękno, stając się suchą kłodą, najeżoną żeberkami monet. Nawet jakoś symbolicznie: żądza zysku rujnuje wszelkie życie.


11. Seven Springs (Rodos, Grecja)

Zbiornik wodny, nazwany Seven Springs, znajduje się w pobliżu miasta Rodos (na wyspie o tej samej nazwie), niedaleko Kolymbii. Obok tego niezwykłego cudu natury znajduje się wąski, ale długi tunel. Jeśli człowiek chce odkupić swoje winy i oczyścić się ze złych uczynków, musi przejść przez tunel boso, a jego marzenie się spełni.


12. Smocza Jama (Chikment, Kazachstan)

W

Kazachstanie

znajduje się gigantyczna jaskinia (prawie 20 metrów wysokości!) znana jako Ak-Mosque. Ale ma też bardziej poetycką nazwę - Smocza Jama. Istnieje kilka rytuałów składania życzeń w Ak-Mosque. Zgodnie z jedną z tradycji należy stanąć w jego centrum i pomyśleć o czymś pożądanym. Jeśli w tym momencie kropla wody ze sklepienia spadnie na głowę, życzenie się spełni. Czy woda nie kapie? Nie ma problemu! Jest jeszcze jeden sposób na spełnienie marzeń. Wystarczy umieścić kamyczki w stosie przy wejściu do jaskini i wypowiedzieć życzenie.Masz swoje marzenia, ale nie możesz dotrzeć do tych miejsc? Nie rozpaczaj! Każdy zakątek kuli ziemskiej ma swoje zaczarowane miejsca, które spełniają życzenia. Na przykład, możesz życzyć sobie, aby miłość trwała wiecznie, wieszając zamek na moście i wrzucając klucz do wody. Mówi się również, że studnie spełniają marzenia. Ty też możesz stworzyć swoją własną tradycję, nadając przedmiotowi mistyczną cechę. Siła sugestii może zdziałać cuda.

Przypomniała mi się przyjaciółka, która narzekała, że jej marzenie nigdy się nie spełni. Robiła wszystko: zdmuchiwała świeczki na torcie, piła szampana i popiół z banknotu, odczytywała przeróżne zaklęcia... Ta dziewczyna chciała wygrać milion dolarów na loterii. Tylko ona nie kupiła ani jednego losu na loterię! O co mi chodzi? Marzenia są marzeniami, ale woda nie płynie pod toczącym się kamieniem. Jeśli chcemy dostać to, co chcemy, nie wystarczy wrzucić monety do fontann i scurry od czarnych kotów (całkiem nieszkodliwe, nawiasem mówiąc). Musimy podążać w kierunku naszych marzeń! Nie zgadzasz się z tym? ;-)
Autor: Mira Kirova Omów artykuł
  • Porady dla podróżujących
Powiedz znajomym: Zaprenumeruj magazyn:
  • Czytaj także
  • Komentarze