12 rzeczy, które sprawią, że letnie podróże będą bezpieczniejsze podczas pandemii

Pomysły na podróże / Wskazówki dla podróżnych W miarę jak kraje stopniowo rozluźniają kwarantannę, coraz więcej osób zaczyna ponownie planować letnie wakacje. A niektórzy nie tylko snują plany, ale już podróżują. Jednak wyjazdy służbowe czy wakacyjne w czasie pandemii koronawirusów nie są już takie same jak wcześniej. Jeśli planujesz podróż w najbliższej przyszłości, zebraliśmy 12 rzeczy, które pomogą Ci zachować bezpieczeństwo i komfort.

1. Maska na twarz.Medycy zalecają noszenie maseczek w miejscach publicznych, w tym podczas podróży, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Maska może być zarówno maską wielokrotnego użytku z tkaniny (ale wtedy nie powinna być jednowarstwowa) lub maską medyczną. Jeśli używasz maski materiałowej wielokrotnego użytku, pamiętaj o zabraniu ze sobą woreczka z klipsem, do którego można ją włożyć po zdjęciu. Maski są z pewnością niewygodne do noszenia w upale, ale lepiej być bezpiecznym. Możesz użyć materiału neoprenu - jest on używany do produkcji masek dla rowerzystów i motocyklistów, którzy używają go do ucieczki przed kurzem podczas letnich przejażdżek po szlakach.

2. Środek odkażający do rąkChociaż mycie rąk jest najlepszym sposobem na zapewnienie sobie (i innym) bezpieczeństwa, jeśli nie masz dostępu do mydła lub wody, eksperci zalecają stosowanie środków odkażających do rąk o zawartości alkoholu co najmniej 60%. Pamiętaj, aby używać go po skorzystaniu z łazienki i przed dotknięciem żywności. Przy okazji, nowe przepisy prawie wszystkich linii lotniczych zezwalają na przewożenie przez ochronę lotniska środków odkażających do rąk w butelkach o pojemności do 300 ml (wcześniej 80 ml).

3. Chusteczki dezynfekujące


Opakowanie chusteczek dezynfekujących przyda się również w podróży. Możesz ich używać do wycierania powierzchni przed ich dotknięciem (np. ekran odprawy na lotnisku lub podłokietniki foteli w samolocie), jak również do dokładnej dezynfekcji pokoju hotelowego lub wynajmowanego domu. Należy używać produktów zawierających co najmniej 70% alkoholu.

4. Chusteczki papierowe.W czasie pandemii koronawirusów szczególnie ważne jest posiadanie w podróży papierowych chusteczek higienicznych. Można ich używać do zakrywania twarzy podczas kichania lub kaszlu, a także do bezpiecznego dotykania przedmiotów, które są siedliskiem bakterii (np. piloty do telewizorów w pokoju hotelowym).

5. Torby na przekąski wielokrotnego użytkuJeśli lecisz samolotem, podróżujesz samochodem lub pociągiem w czasie pandemii, im mniej "publicznych" rzeczy dotykasz, tym lepiej. Wskazane jest ograniczenie liczby przystanków na trasie lub w sklepach. Niektórzy podróżnicy radzą spakować własne przekąski, zamiast iść na stację benzynową lub dotykać przycisków w automacie. Zaleca się używanie ekologicznych torebek na kanapki wielokrotnego użytku, dzięki którym żywność dłużej zachowa świeżość.

6. Rękawice jednorazoweChociaż specjaliści twierdzą, że rękawiczki nie są konieczne do codziennego użytku, zalecają noszenie jednorazowych rękawiczek, jeśli planujesz zdezynfekować pokój w hotelu, wytrzeć siedzenie w samolocie lub nawet wnętrze samochodu podczas podróży. Najlepiej od razu zabrać ze sobą paczkę.

7. PowerbankRozładowanie telefonu podczas podróży to zawsze problem, a w czasach COVID-19 tym bardziej. Nawet jeśli musisz pilnie zadzwonić, ludzie mogą nie pożyczyć Ci swojego telefonu lub ładowarki. Aby uniknąć tego problemu, pamiętaj o umieszczeniu w walizce przenośnej ładowarki.

8. Woda butelkowanaNawet jeśli na lotnisku lub przystanku znajdują się fontanny do picia, ich przyciski mogą być punktem zapalnym dla bakterii. Zawsze podróżuj z własną wodą butelkowaną. Jeśli podróżujesz samochodem, możesz kupić wodę butelkowaną w dużych ilościach.

9. Poduszka na szyjęJeśli oczekujesz, że podczas długiego lotu dostaniesz poduszkę, nie zdziw się, jeśli Twoje oczekiwania nie zostaną spełnione. Kiedy rozpoczęła się pandemia koronawirusów, wiele linii lotniczych postanowiło w ramach środków bezpieczeństwa zaprzestać oferowania pasażerom koców i poduszek. Dlatego lepiej jest wziąć lekką poduszkę podróżną, która zapewni Ci komfort podczas lotu lub długiej podróży samochodem. Jest też kilka świetnych wskazówek, jak dobrze spać podczas podróży i uniknąć jet lagu.

10. PlaidPodobnie jak poduszki, plecionki nie będą już oferowane w wielu liniach lotniczych. Eksperci generalnie zalecają ostrożność przy stosowaniu koców i pledu w hotelu lub wynajmowanym domu. Dlatego warto zabrać ze sobą przyjazny w podróży koc. Niektóre z nich sprzedawane są w specjalnym woreczku - to najmądrzejsza opcja.

11. kubek termosowyJeśli nie czujesz się komfortowo pijąc z kubków znajdujących się w hotelu, wynajętej kwaterze (lub nawet z kubków w restauracji), przynieś własny kubek. W ten sposób będziesz wiedział na pewno, że jesteś jedyną osobą, która z niego korzystała. Wytrawni podróżnicy polecają kubki termiczne ze stali nierdzewnej, w których kawa lub herbata pozostaje gorąca nawet do 24 godzin.

12. środek antyseptyczny do telefonówNawet jeśli regularnie myjesz ręce i starasz się nie dotykać niczego w miejscach publicznych, Twój telefon to istny Disneyland dla bakterii. Badanie przeprowadzone przez University of Arizona mówi, że na powierzchni Twojego smartfona żyje dziesięć razy więcej bakterii niż na desce klozetowej. Wycieranie smartfona środkiem antyseptycznym na bazie alkoholu nie jest zalecane - może to uszkodzić urządzenie. Zamiast tego eksperci radzą wycierać ekrany gadżetów skrawkiem szmatki nasączonej ciepłą wodą z mydłem.

Co więcej, lotniska, linie lotnicze i inne przedsiębiorstwa transportu publicznego wprowadzają nowe przepisy dotyczące higieny. Jeśli zdecydujesz się na podróż tego lata, nie polegaj na innych, ale przygotuj się, aby zachować bezpieczeństwo. A jeśli wybierasz się na wakacje z dzieckiem, oto lista rzeczy, które należy zabrać ze sobą podczas podróży samochodem z dziećmi.
Omówienie artykułu
  • Porady dla podróżnych
  • Wiadomości na
Powiedz znajomym: Zaprenumeruj magazyn:
  • Czytaj także
  • Comments Off on