15 najlepszych blogów podróżniczych na youtube

Pomysły

na

podróże /. Notatka podróżnika Podróże to wspaniały czas na zwiedzanie świata i poznawanie siebie. Czy jesteś gotowy do wyruszenia w drogę, czy dopiero się orientujesz? Zaopatrz się w przewodniki turystyczne, kup bilety lotnicze, zbadaj swoją listę wrażeń i zróbszkicowniki do notatek z podróży, ale nie zapomnij o najważniejszej rzeczy: inspiracji. I właśnie dla tego stworzyliśmy dla Was wybór ciekawych wideoblogów na Youtube. A nawet jeśli kolejna kwarantanna uniemożliwi Ci podróżowanie, dzięki tym blogerom możesz zobaczyć świat z zacisza własnego domu.

1. "Heads and Tails "

Tego programu podróżniczego chyba nie trzeba przedstawiać - patrzycie na Heads and Tails. Dla tych, którzy nie są zaznajomieni z show, koncepcja jest wyjaśniona: poprzez rzucanie monetą, aby zdecydować, kto będzie podróżował ze złotą kartą, a kto - z setką dolarów w kieszeni. Odpowiednio, rozrywka dla "bogatych" i "budżetowych" podróżników będzie inna, o czym mówią z numeru na numer. Na kanale youtube znajdują się filmy ze starych odcinków, regularnie wypuszcza nowe, prowadzi kilka innych projektów i publikuje zabawne materiały z kręcenia.


2.

"The

World Inside OutGospodarzem

wideobloga The World Inside Out na Youtube jest podróżnik Dmitry Komarov. Odcinki na kanale są długie, momentami dochodzą do godziny, ale prezentacja materiału i poruszanie tematów są zdecydowanie warte poświęconego czasu. Swoje podróże poświęca nieszablonowym krajom i trasom dla podróżników. Na razie nie ma żadnych materiałów wideo, ale kolejny sezon zapowiadany jest na początek września. Na kanale można oglądać liczne filmy w trakcie ich przygotowywania.3. Alexander Kondrashov

prowadzi na YouTube bloga o nazwie. Dużo podróżuje, chodzi na polowania głębinowe i lubi o tym i o wielu innych rzeczach opowiadać na swoim kanale. Ma bardzo ładny obraz wideo, zwłaszcza krajobrazów krajów, które odwiedza. Porusza tematy od tego, jak dostać się do nowego kraju, po kulturę i mentalność mieszkańców. Oprócz filmów z podróży, często tworzy filmy lifestylowe, w których dzieli się ze swoimi subskrybentami momentami ze swojego życia.

4. Kasyo HasanovKasyo

Hasanov tworzy filmy o podróżach, o swoim życiu w Chinach, o sobie i filmy rozrywkowe, a wszystko to zamieszcza na swoim osobistym wideoblogu. Na kanale Kasyo najczęściej pojawiają się między innymi filmiki z jedzeniem z różnych krajów. Jeśli lubisz podróże, konwersacyjny format wideo i fotografowanie na żywo z dobrą kamerą, to jest to miejsce dla Ciebie!

5. "In Your Own Way "

Kanał "In Your Own Way" jest prowadzony przez jasnego i pozytywnego Vitalika i Lisę. Dużo podróżują, lubią pokonywać na rowerach kilkaset kilometrów przez nieznane kraje, aktywnie poznają ludzi, dzielą się wrażeniami i kręcą świetne filmy na wszystkie te tematy. Oprócz standardowych ujęć z kamery, chłopaki kręcą panoramiczne plany na quadcopterze, co z pewnością wzbogaca wizualizacje. Dołącz do ich armii fanów!


6. Activer

Pod pseudonimem Activer żyje i podróżuje oraz prowadzi swojego video bloga Mark. Jak pisze w bloku opisu swojego kanału, w 2013 roku postanowił radykalnie zmienić swoje życie. Następnie zrobił listę wszystkich rzeczy, których chciał się nauczyć i listę miejsc, które musiał odwiedzić. Skompilował go i zabrał się za skreślanie pozycji, stąd realizacja tego, co miał na myśli. W bardzo luźny sposób opowiada o tym, jak to robi na swoim kanale na Youtube. Na Marku można znaleźć filmy pokazujące jak dostać się do innego kraju, co trzeba tam zrobić, co robić w danym kraju, jacy są ludzie i wiele innych.


7. "Dharma Vagabonds

" "Dharma Vagabonds" to forum publiczne Vkontakte z ogromną ilością pięknych i niezmiennie inspirujących zdjęć z różnych podróży. Przyroda, kraje, miasta, droga, trekking, nowi ludzie - to wszystko i trochę więcej trafia do ich centrum zainteresowania. A w 2015 roku twórcy publiki postanowili się rozwinąć i uruchomili kanał na Youtube. Kanał gromadzi filmy różnych podróżników z miejsc, które odwiedzają. Wśród zróżnicowanej treści można znaleźć zarówno znanych włóczykijów, jak i tych, którzy dopiero dołączyli do ruchu. Kanał jest bardzo klimatyczny, różnorodny i gorąco polecam.


8. John i

Eva John i Eva to niesamowite małżeństwo, które od 2015 roku podróżuje po świecie i nadal jest. John pochodzi z Kanady, a Eva z Rosji. Po ślubie para zdecydowała, że musi coś zmienić w swoim życiu i potrzebuje zobaczyć świat nie z obrazka w internecie, ale osobiście. Wpadli na pomysł, by zostawić wszystko - swój dobytek, dom, bliskich - i wyruszyć autostopem dookoła świata. O swoich trudnościach, radościach i przygodach opowiadają na swoim wideoblogu.


9. Dmitry Dmitriev D

mitriev jest pasjonatem podróży, podobnie jak wszyscy inni uczestnicy naszego przeglądu. Aby relacjonować, zapisywać i dzielić się osobistymi doświadczeniami, Dmitriew ma kanał na YouTube, gdzie opowiada o tym, gdzie był i co widział. W opisie do swojego wideo bloga Dmitry zauważa, że wiele filmów to w rzeczywistości seria z tej samej podróży. Dla wygody na kanale znajdują się playlisty, ale filmy można też oglądać w nieszczególnej kolejności. Stany Zjednoczone, Azja, Europa - zobaczcie to wszystko tutaj!


10. Maxim Zaselian

, choć nazywa wideoblog swoim nazwiskiem, tak naprawdę prezentuje swój własny projekt pod mówiącą nazwą NUISIDIDOMA. Sam Maxim pisze, że projekt jest motywacją zarówno dla niego, jak i dla niezdecydowanych marzycieli, czekających na magiczne dotknięcie. Na kanał wrzuca filmy ze swoich podróży, które lubi podejmować nieszablonowo i za każdym razem stawiać sobie nowe wyzwania. Obecnie filmiki nie ukazują się zbyt często, gdyż Maxim zakłada własny hostel na Cyprze. Obiecuje jednak, że się nie podda i dalej będzie podróżował po świecie.


11.

Alexander Vinogradov jest podróżnikiem, a jego kanał "

True

" to miejsce, w którym opowiada o swojej wizji świata i przygodach. Oprócz klipów z miejsc, które odwiedził, wrzuca filmy motywacyjne. Zastanawia się w nich nad ważnymi tematami i pomaga swoim subskrybentom inspiracją. Aleksander jest również kamerzystą, co niezwykle pozytywnie wpływa na jego teledyski. Możecie również zobaczyć jego filmy na kanale Dharma Vagabonds wspomnianym wcześniej w tej recenzji. Alas, od 2019 roku Alexander zrezygnował z prowadzenia kanału (choć jego filmy wciąż zyskują widzów). Mamy nadzieję, że wszystko idzie dobrze dla chłopaka. Niestety, kwarantanna i pandemia skomplikowały harmonogramy podróży dla wielu osób.


12. Odyseja Katji i Sier

gieja Siergiej i Jekaterina to małżeństwo i podobnie myślący ludzie, którzy uwielbiają podróżować po świecie i robić o tym wideoreportaże. Mają małą córeczkę Olesię, ale nie zrażają się i często zabierają ją ze sobą. Podróżują niezależnie, trafiając zarówno do najbliższych miast, jak i do egzotycznych krain. Na swoim kanale szczegółowo omawiają takie kwestie jak: jak odwiedzić ciekawe kraje w ramach budżetu, jakie są osobliwości podróżowania z dzieckiem i jak się do wszystkiego przygotować, wziąć wszystko pod uwagę i mieć czas na odpoczynek.


13. Podróżnicy The Big Su

itcase The Big Suitcase to grupa podobnie myślących ludzi, którzy mają wspólny cel. Na jeden dzień trafiają do obcego kraju, a ich zadaniem jest nauczyć się lokalnej piosenki i zarobić pieniądze na obiad. Muszą znaleźć najgłośniejsze i najcichsze miejsca w każdym mieście. Wyniki swoich poszukiwań wypuszczają w postaci długich filmów i krótkich szkiców, które publikują na swoim kanale. Dołącz do akustycznej podróży z Ruslanem Farshatovem i jego zespołem!


14. Sergey

Dolya jest jednym z najbardziej znanych podróżników w Rosji. Ma duży i szczegółowy dziennik na Livejournalu, ale Siergiej skierował swój uważny wzrok na Youtube. Ku uciesze wszystkich wizualnych entuzjastów, regularnie aktualizuje swój wideoblog i dzieli się szczegółami swoich podróży ze wszystkimi zainteresowanymi. W ciągu swojego życia przejechał ponad 100 krajów i wiele z nich było bardzo egzotycznych, ale lepiej wszystkie szczegóły zobaczyć osobiście!


15. Sergey Nagorny - Travel and Life

Jak sama nazwa wskazuje, wideoblog Sergeya Nagorny'ego jest w całości poświęcony różnym aspektom jego życia. Sergey szczodrze dzieli się z widzami najważniejszą jego częścią - swoimi podróżami. Dużo i często podróżuje, a o tym kręci szczegółowe filmy. Ponadto na jego kanale można znaleźć recenzje przydatnych produktów dla podróżników, filmy z ciekawych wydarzeń, osobiste refleksje Sergeya i kawałki jego życia.Więc nie wahaj się odwiedzić nowe miejsce i odkryć nowy kraj, zainspirowany tymi filmami zapalonych podróżników! Spakuj plecak, wyjdź zeswojej strefy komfortu, postaw sobie wyzwanie i wyrusz w podróż. Co najważniejsze, baw się dobrze ze wszystkim, co się dzieje, a wtedy może Twój wideoblog znajdzie się w kolejnej selekcji!
Autor: Julia Licht Omów artykuł
  • Porady podróżniczeBlogerzy
Powiedz znajomym: Subskrybuj magazyn:
  • Czytaj także
  • Komentarze