20 najlepszych darmowych rzeczy do zrobienia w Europie

Pomysły na podróżowanie Dobra rada dla podróżnika - czy rzeczywiście jest to możliwe? - można by zapytać. Darmowa rozrywka w Europie? To jest materiał na fantazję! Cóż, nie wyciągajmy pochopnych wniosków i spróbujmy się dowiedzieć, czy to prawda i czy jest to możliwe, a nawet dla różnych gustów?

1. Rowery, KopenhagaNie

, nie sugerujemy, że po kolacji w najlepszej na świecie restauracji Noma należy wyjść bez pożegnania, a w tym przypadku bez płacenia. Proponujemy spojrzeć na sytuację z innej perspektywy. Faktem jest, że Kopenhaga ma bardzo wygodny i całkowicie darmowy system wypożyczania rowerów. Dlatego też wcale nie jest konieczne branie taksówki, po mieście można jeździć bryczką. Jest to również dobre dla Twojego zdrowia i środowiska.2. czekolada, ZurychPo raz

kolejny nikt nie da ci darmowej czekolady w sklepie w Zurychu, jeśli powiesz im, że czytasz ten artykuł. Chociaż to byłoby wspaniałe! Ale jeśli weźmiesz i zorganizujesz dla siebie i swoich współtowarzyszy wycieczkę do fabryki czekolady Lindt & Sprungli, nie tylko skosztujesz słodyczy, ale także będziesz mógł za darmo zwiedzić "czekoladowe" muzeum.

3. Komedia, EdynburgGdy jesteś

w sierpniu w stolicy Szkocji, Edynburgu, to po prostu nierealne nie być widzem i uczestnikiem jednego z wielkich festiwali sztuki. Choć łatwo wydać "pokaźną sumę", by zobaczyć kilka produkcji. Można jednak znaleźć wyjście z tej sytuacji, jeśli wie się o istnieniu darmowego Festiwalu Komedii i udać się prosto tam. Jedynym warunkiem jest wrzucenie kilku monet do skrzynki na datki przy drzwiach wejściowych. Ponadto każdego wieczoru, tuż obok, odbywają się parady Military Tattoo zespołów wojskowych z ponad 30 krajów, a sam festiwal kończy się największym w Europie fantastycznym pokazem sztucznych ogni.4. Kod Da Vinci, ParyżZwiedzanie

Paryża bez zobaczenia największej galerii sztuki na świecie, Luwru, to pozbawienie się nieporównywalnych wrażeń estetycznych. A taka rozkosz kosztuje nie mniej niż 15 euro. Jeśli jednak na początku miesiąca zaplanujesz wycieczkę do Paryża, możesz za darmo podziwiać tajemniczy uśmiech Mony Lisy lub rozszyfrować Kod Da Vinci. Jest to możliwe w pierwszą niedzielę miesiąca lub 14 lipca. Bezpłatny wstęp dotyczy również nauczycieli plastyki i osób niepełnoletnich.

5. Zakupy, StambułWielki

Bazar w samym sercu Stambułu sprawia, że nawet najbardziej skąpi grosza płacą za nie. Być może jednak uda Ci się zaoszczędzić trochę pieniędzy pod jednym warunkiem: jeśli przeniesiesz swój wzrok z zakupów na zwiedzanie i będziesz cieszyć się widokiem i ciekawością tej 58-cio ulicznej, dwustu bramowej struktury. Daj się pochłonąć atmosferze tego miejsca - a wtedy ten spacer może zamienić się w fascynującą i niezapomnianą podróż.

6. Koncerty, AmsterdamNie

trzeba wiele, aby wydać sporo pieniędzy na program kulturalny w Amsterdamie. Jednak zarówno przyjezdni, jak i lokalni melomani i koneserzy mają możliwość korzystania za darmo we wtorki od września do lipca. Słynny Bimhuis Jazz Club daje darmowe wieczorne koncerty o 22:00. Ale miłośnicy muzyki klasycznej mogą korzystać z bezpłatnych wtorkowych popołudniowych koncertów w Muziektheater od września do maja lub środowych koncertów od września do czerwca od 13:30 do 13:00. Idź - nie będziesz żałować.

7. Dinozaury, LondynWyjątkowe

muzeum historii naturalnej położone tuż przy ulicy oferuje nie tylko różnorodne szkielety prehistorycznych bestii, ale także kolekcję meteorytów dla ciekawskich podróżników. Co najlepsze, to wszystko jest za darmo.8. Walking Tours, BerlinPrzede

wszystkim, będąc w Berlinie, niewyszukany podróżnik zanurza się w atmosferze historycznych miejsc, zaczynając od osławionej Bramy Brandenburskiej. Kiedy już wszystko zobaczysz, bardzo możliwe, że odkryjesz inny, alternatywny Berlin, który, jeśli chcesz, możesz odwiedzić dwa razy dziennie całkowicie za darmo. Wycieczki te odsłonią przed podróżnymi twórczość artystyczną marginalnych artystów.

9. Niewyobrażalna

i paradoksalna, irracjonalna i zaskakująca architektura wielkiego hiszpańskiego artysty Antoniego Gaudiego, o ponadczasowym i niezrównanym geniuszu... Spacerując ulicami Eixample, można za darmo podziwiać wspaniałe fantasmagoryczne dzieła Gaudiego: Wspaniała Sagrada Familia (która swoją drogą jest jeszcze niedokończona, ale na pewno doskonała), zobaczyć Casa Mila, przejść obok Domu Batllo i usiąść na słynnej ławce w Parku Guell...10. Sztuka, MadrytPrzyjechać

do Madrytu i nie zachwycić się Goyą? Nie, nie, koniecznie sprawdźcie Prado, Muzeum Narodowe. Szok kulturowy związany z obejrzeniem unikalnej kolekcji sztuki światowej gwarantowany. Radzimy jednak tak zaplanować czas, aby wybrać się tam wieczorem - od wtorku do soboty (6-8 godzin) lub w niedzielę (5-8 godzin). W tych godzinach muzeum jest otwarte bezpłatnie.

A

History of Literature, DublinPodczas

zwiedzania Dublina, wizyta w Trinity College jest wysoce zalecana dla każdego, kto docenia pracę wielkich pisarzy, takich jak Bram Stoker, Samuel Beckett i Oscar Wilde. Tutaj, w alma mater tych słynnych klasyków, z pewnością dowiesz się wiele o ich twórczej formacji.

12: Wycieczki, RzymTuryści

odwiedzający Rzym, "najwspanialsze wieczne miasto" Włoch, mogą spędzić godziny na podziwianiu starożytnych rzymskich arcydzieł architektonicznych, które sięgają wieków wstecz. Najwybitniejszym wśród nich i najlepiej zachowanym jest budynek kultowy z II wieku n.e. - Panteon w Rzymie, bezpłatnie.

Spacerując między strzelistymi granitowymi kolumnadami wewnątrz rotundy Panteonu, można nie tylko podziwiać majestatyczną architekturę, kąpać się w promieniach słońca przenikających przez symboliczne kosmiczne wszechwidzące "oko", ale także odwiedzić grób wielkiego Rafaela...13.

Jedzenie

, MediolanJedzenie

w Mediolanie jest

generalnie

dość drogie - od 50 do 100 dolarów za osobę. Są jednak jeszcze wyjątki, jeśli zna się lokalne tradycje. Taką, dość oszczędną i przyjemną tradycją jest aperitif. Sama tradycja wyrosła ze spotkań towarzyskich, podczas których grupy ludzi spotykały się na koktajlach przed kolacją. Dzięki temu lokalnemu zwyczajowi istnieją bary, w których można kupić koktajl lub wino i otrzymać darmową przekąskę! Rodzaj przekąski zależy od baru i może to być wszystko od kanapki po pizzę.

14. Szachy, SalzburgRodzinne miasto

Mozarta - Salzburg w Austrii - cieszy nie tylko miłośników piwa i słodyczy wszelakich, ale także inspiruje intelektualistów, którzy tuż przy Kapitelplatz mogą za darmo zagrać w szachy. A jeśli wybierzesz się do malowniczej twierdzy Hohensalzburg na piechotę, możesz zaoszczędzić 6 euro na przejażdżce kolejką linową i nadal cieszyć się zapierającym dech w piersiach widokiem miasta z góry.15. Muzyka, WenecjaUrok

tego wyjątkowego, bajkowego miasta widać od razu. Picie kawy w słynnej kawiarni Florian na głównym placu San Marco to kosztowna gratka. Jednak na autostradzie jest też darmowa muzyka grana przez małą orkiestrę - bardzo fajna.

16. Foto, Praga

Jedno z najpiękniejszych miast Europy, Praga z pewnością zachwyca miłośników fotografii spektakularnymi widokami i licznymi atrakcjami. Jedną z najpopularniejszych atrakcji dla zwiedzających jest Most Karola nad Wełtawą, zbudowany na początku XV wieku. Most przyciąga zwiedzających nie tylko ze względu na swoje piękno i wartość historyczną, ale także dlatego, że daje im możliwość wypowiedzenia nie jednego, a trzech życzeń! A wszystkie trzy życzenia spełniają się za darmo.17. Muzea, LizbonaPortugalskie

miasto Lizbona wznosi się na siedmiu wzgórzach nad Oceanem Atlantyckim. Najlepszym momentem na odwiedzenie miasta jest dzień przed niedzielą, ponieważ wiele z jego muzeów i galerii sztuki jest darmowych.

18. Widoki, AtenyJedną

z głównych atrakcji Aten jest starożytny Partenon, zbudowany przez starożytnych greckich architektów zgodnie z zasadą złotej proporcji. Panoramę tej majestatycznej budowli można podziwiać ze wzgórza Philopappou w pobliżu Akropolu. Dzięki iluminacji świątynia nabiera szczególnie majestatycznego i mistycznego wyglądu wieczorem.

19. Stare Miasto, RygaPiękne

, charakterystyczne miasto, które zdaje się wyrastać z kart baśni. Rozkosznie jest powłóczyć się wieczorem po Starym Mieście dla odrobiny romantyzmu, ale pamiętaj, aby zamówić telefonicznie taksówkę z powrotem do hotelu lub wziąć lokalny tramwaj - jest taniej.

20. Parki, cała EuropaPoznamy

ostateczny sekret spędzania czasu w najlepszych i całkowicie darmowych miejscach Europy - parkach. Niezależnie od tego, czy odwiedzisz Ogrody Tuileries w Paryżu, czy Tiergarten w Berlinie, możesz bawić się na świeżym powietrzu. Jedyne za co będziesz musiał zapłacić to kawa i rogaliki!


Omów artykuł Powiedz znajomym: Zapisz się do magazynu
  • Czytaj także
  • Comments Off on