23 przestrogi, jak nigdy nie

zachowywać się za granicą Pomysły na podróże /. Notatka podróżnika To wspaniałe, gdy decydujesz się na podjęcie podróży, zwłaszcza zagranicznej! W takim razie proszę nie zaniedbać naszych wskazówek.1. W Danii nie powinno się chodzić ani stać na ścieżce rowerowej, w przeciwnym razie można zostać łatwo przejechanym przez przejeżdżającego rowerzystę. Myślę, że jest to sprawiedliwe. Jeśli chodnik w Danii będzie przeznaczony do jazdy rowerem, to będą po nim jeździć tylko rowerzyści. Jeśli chodnik jest dla pieszych, to będą z niego korzystać tylko piesi. A jezdnia, odpowiednio, jest dla samochodów. Nie ma innej drogi! Chodniki, parki i cała reszta są tylko dla samochodów.
. Tak jakby nie było niczego innego, co ludzie mogliby wykorzystać do poruszania się w tym miejscu. Tak, do Danii mamy tak daleko jak do Księżyca!2. W Norwegii nie należy komunikować się i siedzieć w środkach transportu publicznego z obcymi. Można o coś zapytać tylko w nagłych przypadkach.

3. W paryskim metrze z jakiegoś powodu nie ma zwyczaju okazywania emocji. Możesz zostać uznany za "out of touch".4. Włosi radzą, by zachować wszystkie paragony. Jeśli kupiłeś podróbkę, ale nie masz na nią paragonu, nie będziesz mógł niczego udowodnić policji. To nie ma sensu! To tak jak my z kwitkiem!

5. Z kolei Australia to raj dla turystów. Róbcie co chcecie!6. W RPA ryzykujesz zawrót głowy - tak szybko się poruszają. Ludzie koloru mogą być bardzo dumni, dlatego ludzie koloru mogą być łatwo obrażani. Jeśli jesteś czarny, ale nie urodziłeś się w Afryce, nie możesz nazywać się Afrykaninem. Dla miejscowych są albo Europejczykami, albo Amerykanami.
Ale kochają piwo i smażone mięso!

7. W Holandii nie ma zwyczaju, by dilerzy narkotyków stali na ścieżce rowerowej.

8. Na Gibraltarze lepiej nie karmić małp - mogą odgryźć ci rękę!
Mówiąc o czymś, nie mów, że to "Gibraltar", mów, że to "Hiszpania".9. Jeśli potrafisz porozumieć się po angielsku, witaj w Szwajcarii! Wszyscy mówią tu po angielsku i wszyscy się rozumieją, nawet obcokrajowcy.

10. Napiwki w Japonii głęboko obrażają człowieka. Jest to uważane za nieprofesjonalne. Dla naszych uszu brzmi to jak dzikość, prawda?11. W przeciwieństwie do Japonii, w Ameryce nie tylko dają napiwki, ale istnieje specjalna etykieta na ten temat. Przestudiuj je więc dokładnie przed wyjazdem do Ameryki, w przeciwnym razie możesz kogoś obrazić dając mały napiwek!

12. Jeśli odwiedzasz Francję, zacznij rozmowę od kilku grzecznych, niezobowiązujących zwrotów. Następnie poproś o to, co chcesz.

13. Salsa jest w Meksyku wyjątkowo ostra! Więc jeśli jeszcze nigdy nie próbowaliście tutaj, to lepiej nie, dla bezpieczeństwa...14. Nie wahaj się pytać Kanadyjczyków o wszystko, czego potrzebujesz. I przy okazji, będą śmiertelnie obrażeni, jeśli opuścisz Kanadę bez spróbowania ciasteczek z syropem klonowym - których jest niezliczona ilość rodzajów - przynajmniej raz!

15. Jeśli jesteś w Irlandii, pamiętaj o głównym założeniu tego narodu: Zawsze zajmuj stanowisko! Ci, którzy nie zajmują stanowiska, nie są zbyt dobrzy w swojej pracy. Irlandczycy będą walczyć ze sobą o swoje zasady. A z naszego punktu widzenia może się to wydawać (jakkolwiek obraźliwe dla narodowych przekonań?)... bzdurą. Na przykład kłócą się do granic wyczerpania o to, kto zapłaci za obiad w restauracji, czy po prostu za drinka w barze.

Jeśli zostaniesz poproszony o schowanie portfela, pod żadnym pozorem ich nie słuchaj! Także stań na swoim miejscu i kontynuuj to. Jak to się skończy, to już nikt nie wie. Może tego dnia nikt z was nie będzie jadł kolacji ani pił. Cóż, to nie ma znaczenia. Najważniejsze są zasady!

I jeszcze jedna rada: nigdy nie próbuj dopasować się do irlandzkiego akcentu. W przeciwnym razie ryzykujesz, że zostaniesz porównany do Lepricone (zabawna postać z irlandzkiego folkloru). No i proszę. Szanuj zasady innych ludzi!16. Zawsze zdejmuj buty, gdy wchodzisz do tureckiego domu! Sam gospodarz może zasugerować, żebyś został w butach, no cóż, wtedy to już inna sprawa! Jeszcze jedno: odmawiając herbaty obrazisz gospodarza. Więc nawet jeśli nie możesz znieść herbaty, w tym przypadku to twój problem!
17. Jeśli porównasz mieszkańców Północnej Walii (UK) do Anglików - wyrządzisz im nieodwracalną obrazę!

18. Miejcie szacunek dla kolejki w Wielkiej Brytanii! W przeciwnym razie zapewnisz sobie głośne oburzenie tłumu.19. W Meksyku surowo odradza się tańczenie tańca małej kaczki.

20. Zwiedzając święte miejsca w Izraelu, noś zamknięte ubrania. Broń Boże nie wchodź do meczetu lub jakiejkolwiek katedry w spodniach i podkoszulku!
Zawsze sam otwieraj swoją torbę przed ochroniarzem do wglądu.
Nigdy nie wyciągaj ręki, aby uścisnąć dłoń mnichom płci przeciwnej!21. Jeśli jesteś... homoseksualistą, lepiej powstrzymaj się od wyjazdu do Serbii, albo obserwuj incognito w tej sprawie. Jeśli dowiedzą się, że jesteś "inny", to tylko urazisz dumę narodową.

22. Generalnie podróżowanie po Salwadorze jest dość niebezpieczne. Można zostać napadniętym i pobitym wszędzie, nawet w komunikacji miejskiej! Jeśli zdecydujesz się na podróż, nie mów po angielsku, chyba że jesteś z Ameryki, w przeciwnym razie mogą pomyśleć, że jesteś bogaty. Jeśli mówisz tu po angielsku, jesteś na celowniku lokalnych gangsterów!

23. W Boliwii będziesz musiał nauczyć się biegać między kroplami deszczu, żeby przejść przez jezdnię - samochody na pewno Cię tam nie przepuszczą.Udanej podróży! I co najważniejsze - witaj w domu!

Autor: Elena Angelina Omów artykuł Powiedz znajomym: Zapisz się do magazynu
  • Czytaj także
  • Comments Off on