3 dziwne muzea, które koniecznie trzeba zobaczyć

Pomysły na podróż/notatki podróżnika Zwiedzanie muzeów nie zawsze jest nudne, niektóre muzea potrafią zaskoczyć swoją niekonwencjonalnością i niecodziennością. Oczywiście, są to dziwne muzea, ale ich zwiedzanie będzie bardzo interesujące, nawet dla ogólnego rozwoju i poszerzenia horyzontów. Niektóre eksponaty są wyjątkowe i nie można przegapić okazji, by zobaczyć je osobiście.

1. Muzeum Włosów

Będąc na wakacjach w słonecznej Turcji, warto poświęcić czas na odwiedzenie najbardziej niezwykłego i popularnego lokalnego muzeum, które gromadzi kosmyki kobiecych włosów. Ponad 30 lat temu turecki garncarz Ces Galip ciężko przyjął wiadomość, że jego ukochana musi opuścić rodzinne miasto Avanos. Aby złagodzić ból rozstania, kobieta zostawiła Cesowi na pamiątkę pukiel swoich włosów. Tak zaczęła się historia całego muzeum znajdującego się pod sklepem z ceramiką Galipa. Całe pomieszczenie w piwnicy jest teraz wypełnione próbkami włosów różnych kobiet, które - przepojone smutną historią miłosną - przekazały garncarzowi swoje pukle do kolekcji. W ciągu kilkudziesięciu lat udało się zebrać ogromną kolekcję włosów od ponad 16 000 kobiet z całego świata. Do każdego kosmyka włosów dołączona jest karteczka ze współrzędnymi właściciela danego eksponatu.


2. Podwodne

muzeum W meksykańskim mieście Cancún znajduje się niesamowite muzeum, w którym zwiedzający muszą założyć sprzęt do nurkowania i płetwy, aby podziwiać eksponaty. Podwodne muzeum cieszy się ogromną popularnością zarówno wśród turystów, jak i mieszkańców. W otwartym w 2010 r. muzeum znajduje się około 400 naturalnej wielkości rzeźb ludzkich. Wszystkie znajdują się na głębokości od 2 do 10 metrów. Autorem projektu jest Jason Taylor. Stworzenie wystawy Silent Evolution zajęło brytyjskiemu rzeźbiarzowi kilka lat. Taylor użył 4000 włókien szklanych, 120 ton cementu i 400 kg silikonu, aby odpowiednio zaprojektować przestrzeń podwodnego muzeum. Każdą ze swoich rzeźb spuszczał do morza własnymi rękami. Ponadto Taylor jest zawodowym instruktorem nurkowania. Aby stworzyć swoje niezwykłe muzeum, spędził pod wodą około 120 godzin.


3. Muzeum Wampirów

Teraz Paryż szczyci się nie tylko Wieżą Eiffla, ale także jedynym na świecie muzeum wampirów (lub Zamkiem Drakuli). Sam twórca muzeum, Jacques Sargent, nazywa je "nawiedzonym domem". Jest otwarty przez cały rok, ale Halloween to szczególnie pracowity okres.

Jest tu wiele dzieł sztuki, rzadkich manuskryptów, zaklęć, starożytnych ksiąg, fotografii, a nawet prawdziwy zestaw do zabijania wampirów i wypchany kot z cmentarza. Wszystkie te upiorne przedmioty spodobają się miłośnikom mistycznych tematów i zainteresują każdego, kto skrycie wierzy w istnienie zmarłych z krwi.Nie są to bynajmniej wszystkie dziwne muzea, jakie istnieją na naszej planecie. Nie powiedzieliśmy jeszcze o pokazach ekskrementów jelitowych, kolekcji lalek brzuchomówcy, muzeum królików i drutu kolczastego oraz innych niesamowitych muzeach. Ale to nie słuchanie i czytanie, lecz oglądanie jest wiarą, więc spakuj walizki i ruszaj w poszukiwaniu przygód i wrażeń.
Omów artykuł Powiedz znajomym: Subskrybuj magazyn:
  • Przeczytaj także
  • Komentarze