3 miasta na krańcach świata, które warto odwiedzić

Pomysły na podróże / Notatka dla podróżnych Czy zastanawiałeś się kiedyś, gdzie jest kraniec ziemi? Nasi przodkowie wierzyli, że Ziemia jest płaska, więc twierdzenie, że ma krawędzie, było w tamtych czasach zrozumiałe. Jednak największe umysły starożytnej Grecji obaliły te mity i udowodniły, że Ziemia jest okrągła. W dzisiejszych czasach krańce świata to trudno dostępne miejsca o ekstremalnych warunkach środowiskowych. Jeśli nie boisz się trudności, odwiedź te miasta, a będziesz mógł śmiało powiedzieć, że byłeś na krańcach geografii.

Manarola we Włoszech to małe

miasteczko, w którym dominują rybacy, położone na klifach wzdłuż Morza Liguryjskiego. Jednak mimo niebezpiecznego położenia Manarola jest jednym z najpopularniejszych ośrodków turystycznych. Miasteczko szczyci się imponującą liczbą kolorowych chat rozrzuconych na zboczach wzgórza i serwuje zamorskim gościom wybór win Sciacchetra, wytwarzanych z lokalnie zbieranych winogron. Między innymi jasna i kolorowa Manarola przyciąga nurków. Osoby bardziej aktywne mogą zwiedzać jaskinie lub uprawiać wspinaczkę skałkową. Wieczorem można pospacerować po rynku i wysłuchać najnowszych informacji z pierwszej ręki.


Santorini, GrecjaW

odległej przeszłości wyspa nosiła nazwę Thira i była zamieszkana przez cywilizację minojską. Jednak wybuch wulkanu unicestwił ich i zmienił ukształtowanie geograficzne ziemi. Jakiś czas później życie miejscowej ludności dało początek niezliczonym mitom i legendom. Swoją obecną nazwę wyspa otrzymała w 1204 r., od imienia świętej Ireny, która była opiekunką mieszkańców wyspy przed przeciwnościami losu. Dziś Santorini to najbardziej romantyczne miejsce z niewiarygodnie pięknym krajobrazem i niezrównaną scenerią. Każdy znajdzie tu coś do zrobienia. Plaże (czarne, białe i czerwone) oferują nie tylko możliwość opalania się, ale także różnorodne zajęcia wodne. Dla miłośników zachodów i wschodów słońca przygotowano taras widokowy. Miłośnicy historii i sztuki powinni wybrać się do muzeum archeologicznego lub muzeum Thery Prehistorycznej. Kolorowe kawiarnie i restauracje oferują lokalną kuchnię i atmosferę.


Castellfolit de la Rocha, HiszpaniaNiektórzy

nazywają ją "wioską", inni "miastem". Wioska jest położona 50 m nad poziomem morza i zajmuje powierzchnię nie większą niż 1 km2. Miasto składa się z jednej ulicy ciągnącej się wzdłuż całego pasma górskiego, po obu stronach której znajdują się osobliwe budynki. Turystów przyciąga stare miasto z wąskimi, ponurymi uliczkami i domami z kamienia wulkanicznego. Młodsi nie ominą nowoczesnej części osady, gdzie znajdują się bary, kawiarnie, baseny, butiki i inne nowoczesne gadżety cywilizacyjne.



Choć może się to wydawać dziwne, takie miejsca przemawiają do wymagających podróżników, którym znudziły się przewodniki turystyczne i trasy poza utartymi szlakami. Szczególnie interesujące i egzotyczne jest dla nich odwiedzenie miejsca, w którym wszystko oddycha historią, pewną dziewiczością i pierwotnością. Jest to doświadczenie, na które polują wytrawni podróżnicy po świecie.
Omów artykuł
  • Porady dla podróżników
Powiedz znajomym: Subskrybuj magazyn:
  • Przeczytaj także
  • komentarze