4 atrakcje, które turyści kochają

Pomysły na podróże / Po pierwsze, kiedy turyści wjeżdżają do nowego kraju, miasta lub miejscowości, zazwyczaj szukają informacji o lokalnych atrakcjach, aby poznać koloryt, kulturę, historię i skarby natury obszaru, w którym przebywają. Niektóre z tych kultowych miejsc są szczególnie lubiane przez zagranicznych turystów, a my opowiemy Wam o tych najbardziej popularnych.

Meiji Jingu Shrine, Tokio

Każdego roku około 30 milionów turystów z całego świata przyjeżdża, aby zobaczyć tę atrakcję! Pomimo zgiełku samego Tokio, miejsce to jest zawsze ciche i spokojne, ponieważ jest to miejsce modlitwy i czci dla dusz zmarłego cesarza Meiji i jego żony. Świątynia otoczona jest wspaniałym lasem składającym się z 100 000 drzew. Miejscowi przychodzą do tej najpopularniejszej świątyni po błogosławieństwo z różnych okazji, od ślubu po zakup samochodu. Ty również możesz poprosić bogów o pomoc lub ochronę, wrzucając monetę do fontanny i zapisując swoją prośbę na specjalnych drewnianych tabliczkach. Pod koniec roku wszystkie tabliczki zostaną spalone, a liczne prośby pójdą z dymem. Na pamiątkę wizyty w największej i najważniejszej świątyni w Tokio można kupić święte amulety zapewniające ochronę i boskie błogosławieństwo na szczęście w rodzinie, sukces w pracy, powodzenie w interesach i inne amulety.


Wodospad Niagara, Ontario i Nowy Jork

Jedną z największych atrakcji w Ameryce Północnej jest z pewnością uznawany za cud natury - wodospad Niagara. Każdego roku ponad 20 milionów turystów odwiedza wodospady rzeki o wysokości 50 m. O każdej porze roku wodospady wyglądają inaczej: wiosną i latem pokryte są zielenią drzew, jesienią odbijają blask spadających liści, a zimą zaskakują ogromnymi soplami. Codziennie wieczorem można być świadkiem zachwycającego spektaklu, kiedy to zapalane są neony spadającej wody.


Notre Dame, Paryż

Ta katedra stała się sławna dzięki Victorowi Hugo i jego dziełu o tym samym tytule. Miejsce, w którym przez prawie dwa wieki budowano Notre Dame de Paris, jest święte, ponieważ znajdowały się tam różne sanktuaria, zarówno pogańskie, jak i chrześcijańskie. Świątynia jest nie tylko zabytkiem sakralnym, ale także kulturalnym, architektonicznym i historycznym. To właśnie tutaj rycerze modlili się przed wyprawami krzyżowymi. Pod jej sklepieniami koronowany był Napoleon. Było to również miejsce uroczystości z okazji zwycięstwa nad Hitlerem. Zewnętrzna część świątyni pozostała prawie nienaruszona dzięki wojnom i renowacjom, a liczba turystów wzrosła do 14 milionów rocznie, co pozwala im docenić nieskazitelne piękno i organiczność zespołu architektonicznego.


Wielki Mur Chiński,

wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO

,

odwiedzany jest co roku przez blisko 11 milionów turystów. Co ciekawe, wciąż nie ma wiarygodnych danych na temat długości ósmego cudu świata. Według różnych źródeł jego długość waha się od 4 do 6 tys. km. Konstrukcja obronna ma wysokość od 6 do 10 metrów. Mur został ukończony na krótko przed śmiercią władcy królestwa Qin w 209 r. p.n.e. Wcześniej Mur można było zobaczyć nawet z kosmosu, gdy powietrze było czystsze i bardziej przejrzyste. Naukowcy szacują, że wszystkich materiałów użytych do budowy fortyfikacji mogło wystarczyć na podobny mur, tylko o mniejszych rozmiarach, który okrążyłby całą kulę ziemską.Będziemy kontynuować czytanie o niektórych z najbardziej lubianych zabytków na świecie w kolejnych historiach, ale na razie, jeśli wybierasz się zobaczyć świat, upewnij się, że dodasz te kultowe miejsca do swojej listy obowiązkowej.
Omów artykuł
  • Porady dla podróżników
Powiedz znajomym: Subskrybuj magazyn:
  • Przeczytaj także
  • komentarze