4 Rajskie wyspy

Pomysły na podróże / Notatka podróżnika Chcesz odpocząć od zgiełku miasta? Masz dość codziennego budzenia się o świcie i wychodzenia do pracy? Coraz częściej kojarzy się z rajskim miejscem, gdzie można poczuć się jak nimfa? A takie miejsca naprawdę istnieją. Oto kilka zachwycających, rajskich wysp, na których można pozwolić sobie na odpoczynek ciała i umysłu.

1.

Bali

jest miejscem chętnie wybieranym przez urlopowiczów z całego świata. Unikalna kultura, malownicze plaże, czyste środowisko, przyjaźni mieszkańcy sprawią, że Twoje wakacje będą niezapomniane. Infrastruktura wyspy jest dobrze rozwinięta, dzięki położeniu nacisku na przemysł turystyczny. Każdy znajdzie tu miejsce noclegowe i rozrywkowe na miarę swoich upodobań i możliwości finansowych. Cotygodniowe duże imprezy taneczne i różne festiwale nie pozostawią nikogo obojętnym.


2.

Boracay to

mały filipiński raj, który przyciąga turystów niezrównanymi plażami z białym piaskiem i czystym szmaragdowym morzem. Turyści usłyszeli o tym miejscu stosunkowo niedawno. Dziś jest to miejsce nie tylko dla miłośników plażowania, ale także dla osób zainteresowanych aktywnością na świeżym powietrzu. Zabawy w wodzie (windsurfing, kite-surfing, nurkowanie), spacery po Martwym Lesie, nauka jazdy konnej, lekcje golfa i wiele innych atrakcji na długo pozostaną w pamięci.


3.

Bora BoraWyspa

jest bardzo popularna wśród celebrytów ze względu na swój romantyzm i egzotykę. Mimo, że miejsce to nazywane jest "krańcem ziemi", każdy marzy, aby choć raz w życiu je odwiedzić: zobaczyć malownicze wyspy koralowe i wulkaniczne, piękną florę, bogaty świat podwodny, a także niekończące się plaże z najczystszym koralowym i wulkanicznym piaskiem. Chociaż wakacje w tym rejonie nie należą do tanich, turyści, którzy raz znaleźli się na Bora Bora, mają tendencję do powracania na tę bajeczną wyspę raz po raz.


4.

MauiJedna

z wielu wysp hawajskich o bardzo przyjemnym, ciepłym i łagodnym klimacie. Legenda głosi, że Maui, od którego pochodzi nazwa wyspy, ukradł słońce i ukrył je w otworze wulkanu Haleakala, aby dać swoim współplemieńcom niekończący się dzień. Wyspa słynie nie tylko ze swojej mitycznej historii, ale także z niezwykle pięknych krajobrazów i egzotycznej fauny i flory.Jeśli pragnienie ucieczki na odległą od reszty świata wyspę rośnie z każdym dniem, to czas rozważyć podróż do raju. Przeżyj trochę Robinsona Crusoe i przekonaj się sam, jak wygląda niebo na ziemi.
Omów artykuł
  • Porady dla podróżników
Powiedz znajomym: Subskrybuj magazyn:
  • Przeczytaj także
  • komentarze