5 błędów popełnianych przez podróżników

Pomysły na podróże / Nota podróżnika Zbliża się sezon urlopowy i zaczynamy przygotowywać się do długo oczekiwanych wyjazdów. Trzeba wiedzieć, jak zaplanować podróż, aby wynieść z niej jak najwięcej. Ważne jest, aby wiedzieć, jakich błędów unikać podczas planowania podróży.

1. Zbyt napięte trasy Jeśli

starasz się jak najwięcej skorzystać w jak najkrótszym czasie, to jest to błąd! Nie chcesz przecież zwiedzać w zawrotnym tempie trzech krajów i dziesięciu miast w ciągu pięciu dni. Jeśli to zrobisz, nie zapamiętasz wszystkich uroków i piękności, które zobaczysz podczas biegu. Poza tym zamiast odpoczywać, będziesz się męczyć.
Lepiej jest poświęcić ten czas na dwa miasta, a nie pożałujesz. Będziesz miał czas, aby zobaczyć, zrozumieć, cieszyć się, a nawet zakochać się we wspaniałości i pięknie cudownych miejsc.


2. Ignorowanie miejscowychMoże

się okazać, że unikasz podróżowania i spędzasz czas z grupą lub przyjaciółmi, nie zwracając uwagi na miejscowych. Jest to niewybaczalny błąd, ponieważ Niemcy mogą dostarczyć cennych informacji o tym, gdzie warto pójść i gdzie zjeść. Może to również pomóc w poznaniu i zrozumieniu kultury oraz nawiązaniu nowych przyjaźni.


3. Podróżowanie w szczycie sezonuJeśli

podróżujesz w szczycie sezonu, nie jest to opłacalne. Do tego dochodzą tłumy turystów takich jak Ty, niekończące się kolejki i wynikająca z tego irytacja. W tak ekstremalnych warunkach trudno jest cieszyć się podróżą i dobrze poznać lokalne atrakcje oraz koloryt kraju. Z drugiej strony, podróż poza sezonem pozwoli na spokojne zwiedzanie miast bez konieczności wydawania zbyt wielu pieniędzy, ponieważ ceny nie będą tak "wygórowane".


4. Międzylądowania na obrzeżach, aby zaoszczędzić pieniądze

Dla tych, którzy podróżują samochodem, nie jest to z pewnością wpadka, ale sprytne posunięcie. Jeśli jednak nie masz własnego lub wynajętego transportu, to zatrzymywanie się na obrzeżach ze względu na korzyści (wynajęcie mieszkania jest tańsze) nie ma sensu. Biorąc pod uwagę koszty transportu publicznego, oszczędności na noclegu poszłyby na marne. Ponadto stracony czas można było wykorzystać na zwiedzanie okolicy.


5.

Zanim wyruszysz w podróż, postaraj się nie nastawiać

zbytnio

na wspaniałą przygodę w nieskazitelnym kraju, w mieście o niezrównanym pięknie. Podczas podróży mogą wystąpić nieoczekiwane komplikacje. Miasto, do którego dotrzesz, może być przepełnione turystami, pogoda może być kiepska, a samo miejsce może nie być tak piękne, jak na zdjęciu w agencji. Kolejna rada: nie należy zbytnio polegać na autentyczności zdjęć reklamowych, zrobionych przy dobrej pogodzie i ewentualnie upiększonych w photoshopie.Mamy szczerą nadzieję, że te proste wskazówki uchronią Cię przed kłopotami i rozczarowaniem podczas długo oczekiwanych wakacji. Podróżuj z zapałem i doceniaj to, co masz. Życzymy wszystkim miłej zabawy!
Omów artykuł Powiedz znajomym: Subskrybuj magazyn:
  • Przeczytaj także
  • Komentarze