5 cudów natury, które musisz zobaczyć w pośpiechu

Pomysły na podróże / Notatka podróżnika Nasza planeta jest pełna niewiarygodnie pięknych i zapierających dech w piersiach miejsc. Wielu podróżników marzy o tym, by tam pojechać, chłonąć urok i majestat przyrody, poczuć jej potęgę. Ale niestety to piękno nie jest wieczne. Oto kilka naprawdę imponujących miejsc, które warto odwiedzić, zanim znikną.

1.

Park Narodowy EvergladesJeden

z największych parków w Ameryce kontynentalnej jest domem dla wielu zagrożonych gatunków gadów, ptaków i innych dzikich zwierząt. Ale również sam rezerwat przyrody jest zagrożony wyginięciem. Ponad 50% tego obszaru zostało już zniszczone przez szkodliwe odpady rolnicze i budowlane.


2.

Glacier National ParkJeśli

kochasz przyrodę, lubisz wędrówki na świeżym powietrzu, po prostu musisz odwiedzić Glacier National Park. Wciąż można podziwiać widoki na ośnieżone szczyty i lodowce Gór Skalistych, w pobliżu których znajdują się szlaki turystyczne. Ale musisz się pospieszyć. Meteorolodzy ostrzegają, że góry lodowe znikną całkowicie w ciągu najbliższych 15 lat z powodu zmian klimatycznych.


3.

YellowstoneJest to

najstarszy park w obu Amerykach. Ludzie przyjeżdżają tam, aby doświadczyć wspaniałości dzikiej przyrody i wędrować wokół gejzerów, ponieważ wysokie temperatury sprawiają, że kąpiel w nich zagraża życiu. Ostatnio jednak teren parku znalazł się na skraju wyginięcia. Szybko rosnąca populacja chrząszczy niszczy wiekowe sosny, a zanieczyszczenie środowiska niszczy infrastrukturę.


4.

Wielki Kanion -

po dziś dzień miejsce to cieszy się dużym zainteresowaniem, i to niestety nie tylko turystów. Wielki Kanion jest szczególnie atrakcyjny dla biznesmenów wydobywających uran. To właśnie dzięki człowiekowi może zniknąć duża część jej terytorium.


5.

Park Narodowy DenaliDzięki

niemu Alaska stała się bardzo popularna wśród turystów. Wielu ludzi z pasją do wspinaczki górskiej przyjeżdża tu co roku, aby wspiąć się na Mt. McKinley, największy szczyt. W ostatnich latach zmieniające się warunki klimatyczne doprowadziły do zmniejszenia ilości śniegu i topnienia lodowców. Fauna i flora tego obszaru znajduje się w krytycznej sytuacji.Jeśli zdecydujecie się odwiedzić ten raj, nie zapomnijcie zabrać ze sobą aparatu fotograficznego. Kto wie, być może to właśnie Wy uchwycicie rzadkie obrazy, które z czasem staną się bezcenne. Wkrótce po tych naturalnych obszarach pozostaną tylko wspomnienia.
Omów artykuł
  • Porady dla podróżników
Powiedz znajomym: Subskrybuj magazyn:
  • Przeczytaj także
  • komentarze