5 bajkowych miejsc z kreskówek Disneya

Pomysły na podróże / Notatki podróżnika Co mają ze sobą wspólnego ukochane bajki "Roszpunka" oraz "Śpiąca królewna i mała syrenka"? Wskazówki dla podróżnych Co mają ze sobą wspólnego ukochane baśnie: Roszpunka, Śpiąca Królewna, Mała Syrenka, Piękna i Bestia i inne? We wszystkich z nich główni bohaterowie mieszkali lub byli więzieni w niesamowitych zamkach, wysokich i ponurych lub, przeciwnie, błyszczących i wspaniałych. Ale czy wiesz, że wszystkie te budynki i tereny istnieją w rzeczywistości? Zainspirowały one pisarzy, poetów i rysowników do stworzenia legendarnych dzieł sztuki, które są obecnie znane na całym świecie.

Zamek Neuschwanstein, NiemcyTen

bajkowy zamek leży na zboczach Alp Bawarskich i jest otoczony wspaniałymi lasami. Jego architektura jest połączeniem stylów z różnych okresów historycznych. Pałac Śpiącej Królewny w parku Disneyland w stolicy Francji został zbudowany na wzór i podobieństwo tego zamku. Czajkowski zainspirował się jego scenerią i skomponował muzykę do swojego baletu Jezioro łabędzie. Zamek Neuschwanstein jest otoczony tajemnicą i pozostawia wrażenie, że znalazłeś się w bajce.


Park Garzoni, WłochyWielu

ludzi zna Przygody Pinokia Carlo Collodiego. Burmistrz miasta Pesa, historycznej ojczyzny pisarza, postanowił wybudować park rozrywki, który później rozbudowano i powiększono. Dziś park jest bajkową rzeczywistością z kart książki i stanowi bardzo atrakcyjne miejsce dla młodych turystów i ich rodziców.


Château de Chambord, FrancjaPiękna

budowla architektoniczna położona nad brzegiem francuskiej rzeki Loary zainspirowała twórców filmu animowanego Piękna i Bestia. Chambord był pierwowzorem zamku, w którym mieszkał zaczarowany książę. Zamek został zbudowany w okresie renesansu. Plotka głosi, że głównym projektantem był sam Leonardo da Vinci. Będziesz oszołomiony jej wspaniałością i czystym blaskiem.


Zamek Chillon, SzwajcariaZamek Chillon

położony jest nad brzegiem Jeziora Genewskiego. Widziany z góry przypomina zacumowany statek. Wielki poeta George Byron opisał średniowieczną Bastylię w wierszu "Więzień z Chillon". To właśnie z powodu tego wydarzenia ściągały tu tłumy turystów. Ale jego wspaniałość i lokalizacja przyciągnęły nie tylko światowej sławy mistrza pióra. Rysownicy Disneya narysowali na jego podstawie zamek księcia w filmie animowanym Mała syrenka.


Wyspa Mont Saint-Michel, FrancjaZamek

znajdujący się na wyspie ma niezwykły, bajkowy wygląd. To właśnie niezwykła architektura zamku Mont Saint-Michel została wykorzystana do namalowania zamku w filmie animowanym Roszpunka, w którym więziona była główna bohaterka. Jeśli jednak zdecydujesz się odwiedzić tę wyspę-fortecę, pamiętaj o ostrzeżeniu. Tutejsze przypływy odebrały życie niejednemu turyście. Warto również zachować ostrożność podczas wędrówek u podnóża góry, ponieważ istnieje duże prawdopodobieństwo wpadnięcia w ruchome piaski.Chcesz się poczuć jak księżniczka lub postać z ulubionej bajki? Jest to możliwe. Wystarczy odwiedzić prawdziwe pierwowzory wspaniałych zamków i terenów, jakby stworzonych dla magii.
Omów artykuł
  • Porady dla podróżników
Powiedz znajomym: Subskrybuj magazyn:
  • Przeczytaj także
  • Komentarze