5 niebezpiecznych miast dla turystów

Pomysły na podróże / Zanim wyruszysz w podróż, warto zebrać jak najwięcej informacji na temat obszaru, do którego zamierzasz się udać. Pomocne może być wszystko, począwszy od mentalności i zwyczajów miejscowej ludności, a skończywszy na sytuacji związanej z przestępczością. Istnieje wiele miejsc turystycznych, które cieszą się złą reputacją. Niewielu nieustraszonych podróżników odważyło się odwiedzić te miasta. Jeśli planujesz podróż do jednego z tych krajów, zwróć uwagę na następujące informacje.

1.

Bogota, KolumbiaW

tym historycznym mieście możesz spróbować najlepszej kawy na świecie, podziwiać wspaniałe kwiaty, uczestniczyć w wydarzeniach kulturalnych, pracować jako wolontariusz i tak dalej. Jeśli jesteś odważnym człowiekiem i zdecydujesz się tu przyjechać, bądź bardzo ostrożny. Wszyscy wiedzą, że Kolumbia jest jednym z najbardziej przestępczych krajów. Terroryści, bandyci i kartele narkotykowe są szczególnie aktywne w Bogocie. Wielokrotnie turyści stawali się zakładnikami lub ofiarami porwań. Jeśli znajdziesz się w Bogocie, zachowaj czujność i podejmij wszelkie środki ostrożności dla własnego bezpieczeństwa.


2.

Mexico City, M

eksykAmeryka

Łacińska

to nie tylko karnawały, egzotyczne jedzenie i gorąca muzyka. Statystyki pokazują, że miasto ultranowoczesnych drapaczy chmur i starożytnych piramid ma najwyższy wskaźnik przemocy. Dlatego kobietom nie radzi się przychodzić tu samotnie. Liczne gangi przestępcze żerują pod osłoną nocy. O ile nie chcesz stać się ofiarą napadu, rabunku lub porwania, powinieneś unikać wychodzenia w nocy, zwłaszcza bez opieki.


3.

Lima, PeruTo

miasto jest dobrze znane w kręgach turystycznych. Miliony turystów przyjeżdżają tu co roku ze wszystkich zakątków świata, nie mając pojęcia, co może ich spotkać. Ci, którzy lubią łatwe pieniądze, nie wahają się wykorzystywać nieuwagi zagranicznych gości. Oferują łatwowiernym cudzoziemcom wycieczki po mieście, wgląd w styl życia i zwyczaje miejscowej ludności oraz rozrywkę, co jest oszustwem i wyłudzeniem. Podczas wizyty w tej części Ameryki Południowej nie należy odbiegać od planu podróży organizatora wycieczki i korzystać z usług podejrzanych osób.


4.

New Delhi, IndieTo

miasto jest szybko rozwijającym się centrum biznesowym Indii. Jednak wraz z szybkim wzrostem gospodarczym pogorszyła się również sytuacja w zakresie przestępczości. Kradzieże, rozboje i przemoc seksualna stały się problemem numer jeden dla lokalnych władz, dlatego touroperatorzy zalecają podróżowanie do tego miejsca tylko w grupach.


5.

Dżakarta, IndonezjaZastanów się dwa razy

zanim tu przyjedziesz. Oprócz wysokiego poziomu terroryzmu, miejsce to stwarza również zagrożenie zagrożeniami naturalnymi. Miasto otoczone jest uskokami tektonicznymi, które powodują aktywność sejsmiczną w postaci trzęsień ziemi i tsunami. Dla miejscowej ludności zjawiska te są niemal codziennością, natomiast dla zagranicznych turystów mogą być nieprzyjemną i niebezpieczną niespodzianką.Wykupując wycieczkę nie ignoruj rad organizatorów, przestrzegaj elementarnych zasad bezpieczeństwa, a zwiększysz swoje szanse na spokojny i bezpieczny wypoczynek. Twoje bezpieczeństwo jest przede wszystkim w Twoich rękach, więc organizuj podróż w sposób odpowiedzialny.
Omów artykuł
  • Porady dla podróżników
Powiedz znajomym: Subskrybuj magazyn:
  • Przeczytaj także
  • komentarze