5 najlepszych miejsc turystycznych w Europie

Pomysły na podróże / Notatka podróżnika Nasz świat jest bardzo ciekawy i wielowymiarowy. Są ludzie, którzy chętnie poznają każdy jego zakątek. Jeśli jesteś jednym z nich, te miejsca z pewnością zaspokoją Twoją ciekawość i pragnienie piękna i przyjemności.

Lofoty, NorwegiaNie

myśl, że tylko dlatego, że wyspy leżą poza kołem podbiegunowym, nic Cię nie zaskoczy. Jeśli jesteś zagorzałym wielbicielem nieskazitelnej przyrody, te wyspy zachwycą Cię pięknem nieokiełznanej natury, wspaniałością gór, różnorodnością fauny. Turyści nie będą się w tych miejscach nudzić. Góry są doskonałym miejscem do aktywnego wypoczynku: trekking, narciarstwo, surfing, nurkowanie i wiele innych.


Kapadocja, TurcjaTurcja

stała się już bardzo popularnym kierunkiem wakacyjnym. Nie każdy jednak wie o Kapadocji, formacji geologicznej powstałej w wyniku erupcji wulkanicznych. Od ponad wieku przyroda pracuje nad niepowtarzalnym krajobrazem tego miejsca. Różnorodność podziemnych wiosek pozostawia niezatarte wrażenie na każdym, kto postawi stopę na tej ziemi. Można tu zobaczyć i zwiedzić świątynie, cele, krypty, klasztory i inne budynki poprzednich pokoleń.


Kazbegi, GruzjaW niewiarygodnie

pięknym miejscu w górach Kaukazu. Kazbegi jest bardzo popularne wśród wspinaczy górskich i miłośników sportów ekstremalnych. Czyste powietrze i woda mineralna z tutejszych źródeł mają pozytywny wpływ na organizm człowieka. Dzięki temu wiele osób stara się odwiedzić Kazbegi i odmłodzić swoje ciało.


Levi, FinlandiaNie

smuć się, jeśli Twoje wakacje wypadają w zimie. O tej porze roku większość miejscowości wypoczynkowych w gorących krajach jest przepełniona. Ale nawet w chłodniejszych temperaturach można spędzić udany urlop. Weźmy pod uwagę ośrodek narciarski w Laponii - Levi. Znajduje się tu dobrze rozwinięta infrastruktura turystyczna, zaspokajająca potrzeby nawet najbardziej kapryśnych gości. Oferta rozrywek jest bardzo szeroka: narciarstwo, snowboard, jazda konna i psie zaprzęgi, wędkarstwo, loty balonem na ogrzane powietrze i wiele innych. Krótko mówiąc, sympatyczni gospodarze dbają o to, byś się nie nudził.


Londyn, Wielka BrytaniaLondyn

słynie z wielu atrakcji. Nie wspominając o Gwardii Królewskiej, muzeum i trochę historii. A jeśli jesteś miłośnikiem piwa, dlaczego nie wybrać się do lokalnego pubu? W końcu stolica Wielkiej Brytanii słynie z wyjątkowo świeżego, pysznego i aromatycznego napoju alkoholowego.Przestań marzyć i zwiedzaj kraje i miasta przez internet. Nie odmawiaj sobie przyjemności z przygody i ekscytacji. Wspaniałe pałace, ogrody, góry i pustynie czekają na Ciebie. Można się spotkać o każdej porze roku!
Omów artykuł
  • Porady dla podróżników
Powiedz znajomym: Subskrybuj magazyn:
  • Przeczytaj także
  • komentarze