5 pomysłów na podróże w bliskie zagraniczne miejsca

Pomysły na podróże / Nie trzeba wyjeżdżać daleko, aby doświadczyć pozytywnych emocji i świeżych, niezapomnianych wrażeń. Można tu odpocząć i zobaczyć najpiękniejsze i najważniejsze miejsca w najbliższej zagranicy. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że podróż będzie kosztować wielokrotnie taniej niż za granicą, wybór staje się oczywisty.

1. Park Narodowy Ile-Alatau, Kazachstan

Ten park to kraina dziewiczej, nietkniętej flory i fauny, rozciągająca się na długości stu dwudziestu kilometrów. Rezerwat został utworzony w celu zachowania unikalnego i pięknego krajobrazu oraz ratowania zagrożonych gatunków zwierząt i ptaków. Znajduje się tu piętnaście pomników przyrody, w tym krystaliczne jeziora, parę wodospadów, lodowce i rzadkie lasy świerkowo-mszyste. Park narodowy jest domem dla ponad tysiąca roślin i ponad dwóch tysięcy zwierząt, z których wiele uważa się za zagrożone wyginięciem.


2. Płonące

wieże

, Azerbejdżan, Baku

Wieże te, znajdujące się w Baku, symbolizują całe państwo. W dawnych czasach mieszkały tu plemiona, które czciły żywioł ognia. Słowo "Azer" oznacza "ogień". Stąd nazwa "kraj ognia". Same wieże są zarówno budynkami operacyjnymi, jak i zabytkami. Są one najwyższe w całym stanie i można je zobaczyć z każdego miejsca w mieście. Gdy jest ciemno, wieże są oświetlone i wyposażone w ekrany LED, na których można zobaczyć płomienie.


3.

Świątynia

Garni Pagan, Armenia, prowincja Kotayk Św

iątynia ta została zbudowana w I w. n.e. przez króla Armenii Trdata Pierwszego. Budynek jest doskonale zachowany i został zbudowany w stylu greckim. Został zbudowany na cześć boga słońca Mitry. Budynek nawet zewnętrznie przypomina grecką świątynię bogini Ateny. W pobliżu znajduje się stara forteca Garni oraz pozostałości pałacu królewskiego i łaźni. Znajduje się tu nawet unikalna stara mozaika z fascynującą historią mitologiczną. Ten historyczny skarb, wykonany z kamieni półszlachetnych, został znaleziony w jednej z łaźni.


4. Puszcza Białowieska, Białoruś, obwód brzeski

Ten rezerwat przyrody znajduje się w dwóch krajach jednocześnie: na ziemiach polskich i białoruskich. Zachował się tam najstarszy las na naszej planecie. Puszcza Białowieska jest uważana za najstarszy europejski rezerwat, istniejący od 900 roku, i została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Znajdują się tu ogromne, żywe drzewa i dzikie zwierzęta, a także nowoczesne hotele i restauracje. Można tu wybrać się na jedną z wielu interesujących wycieczek. Dla młodszego pokolenia niezapomnianym przeżyciem będzie wizyta w rezydencji samego Ojca Gwiazdki.


5. Cricova Wine Town, Kiszyniów, Mołdawia

Ten kraj zawsze słynął z doskonałych win. Miejsc, w których znajdują się piwnice pełne wszelkiego rodzaju tego wyśmienitego trunku, jest tak wiele, że rozrosły się one do rozmiarów miast. Jedno z takich miast, Krikowo, zasłużenie znalazło się w Księdze Rekordów Guinnessa. Jego wyjątkowość polega na drogach i ulicach, ale także na tym, że zamiast budynków mieszkalnych stoją tu ogromne beczki. Aby ułatwić poruszanie się po tych ulicach, przygotowano mapy miasta: znajdziesz na nich Boulevard de Chardonnay i Rue Cabernet. Znajdują się tu fabryki i muzeum. Można tu również spróbować lokalnego napoju chmielowego. Niektóre wina kolekcjonerskie są warte dziesiątki tysięcy dolarów.Gdziekolwiek się wybierzecie tego lata, niech dobra pogoda i dobry humor będą waszymi stałymi towarzyszami, a nowe doświadczenia niech będą wyjątkowe i zaskakujące, tak abyście mieli co opowiadać znajomym po powrocie.
Omów artykuł
  • Porady dla podróżników
Powiedz znajomym: Subskrybuj magazyn:
  • Przeczytaj także
  • komentarze