5 powodów, dla których warto odwiedzić Kolumbię

Pomysły na podróże / Dla podróżników Kolumbia jest połączeniem kultur andyjskiej, karaibskiej i amazońskiej. Wiele osób uważa, że ciężko uzbrojeni gangsterzy mogą swobodnie chodzić po ulicach, a marihuana i haszysz są sprzedawane w supermarketach jak słodycze czy inne produkty. Ale wnioski są całkowicie fałszywe i nieprawdziwe. Koniecznie trzeba go odwiedzić, a oto dlaczego.

Spacer po zaułkach zaginionego indiańskiego miasteczka

. Jest ono ukryte przed wzrokiem publicznym w zalesionych górach Sierra Nevada de Santa Marta. Miejscowa ludność (plemiona amerindiańskie) bardzo starała się utrzymać jego położenie w tajemnicy. Jednak dzięki wysiłkom czarnoskórych archeologów wiadomość o jego istnieniu dotarła na szczebel państwowy. Gdy wieść o tym się rozeszła, miasto zostało splądrowane przez szabrowników, a wszystko, co miało wartość, sprzedano na czarnym rynku. Obecnie Ciudad Perdida jest dostępne dla wszystkich turystów.


Odkryj,

jak zbiera się kawęW

Narodowym Parku Kawy jest wiele rzeczy do zobaczenia i zrobienia. Jeśli interesujesz się historią, odwiedź muzeum kawy. Z wyposażonego tarasu widokowego można podziwiać okolicę. Ogród botaniczny zachęca do podziwiania naturalnej scenerii. Można tu również odwiedzić plantacje kawy, wziąć udział w zbiorach i zobaczyć gospodarstwo rolnika.


Zobacz najwyższy wodospad w KolumbiiNiedaleko

Bagoty, stolicy Republiki

Kolumbii

, znajduje się wodospad Tequendama. Jest to jedno z najpiękniejszych i najbardziej majestatycznych miejsc w Kolumbii, dzięki bujnej zieleni otaczających je lasów. Jeśli lubisz otaczającą przyrodę, rwące wody i piesze wycieczki, koniecznie odwiedź to miejsce. Należy jednak pamiętać, że w grudniu jest pora sucha, a wtedy wodospady całkowicie zanikają.


Zobacz rzekę Pięciu KwiatówRzeka

Caño Cristales jest popularnie nazywana "rzeką pięciu kolorów", ponieważ jej wody zmieniają barwę. Zjawisko to tłumaczy fakt, że jego dno pokryte jest glonami, które zmieniają jego kolor. Roślinność rzeczna mieni się różnymi kolorami: czerwonym, żółtym, różowym, niebieskim i zielonym, w zależności od pogody i temperatury. Największe atrakcje można podziwiać od kwietnia do grudnia.


Zwiedzanie Katedry Soli w SipaquiraKatolickiej

Katedry Soli, znajdującej się w Parque de la Sol, również nie można przegapić. Co ciekawe, aby go zwiedzić, trzeba zejść pod ziemię. Ale nie dajcie się zastraszyć, w świątyni stale odbywają się nabożeństwa. To wyjątkowe sanktuarium budzi szczególny zachwyt i respekt.To tylko kilka powodów, dla których warto odwiedzić Kolumbię. Może nie jest to najpopularniejsza miejscowość turystyczna, ale tak właśnie jest. Czekają na Ciebie przeżycia, zdjęcia i doświadczenia, z którymi niewielu podróżników może się równać.
Omów artykuł
  • Wskazówki dla podróżujących
Powiadom znajomych: Subskrybuj magazyn:
  • Przeczytaj także
  • komentarze