5 wskazówek dotyczących bezpiecznych lotów

Pomysły na podróże / W życiu każdego człowieka zdarzają się nieprzyjemne sytuacje, ale najbardziej odczujesz je, gdy będziesz leciał samolotem. Oczywiście nie masz wpływu na pogodę, oszustwa czy upadłość linii lotniczych. Poza tym można ułatwić sobie podróż samolotem, stosując się do kilku podstawowych zasad.

1.

Często zdarza się, że

rezerwując

lot, zapominamy o sprawdzeniu daty podróży, gdy widzimy atrakcyjną ofertę. Należy także upewnić się, że terminy lotów są elastyczne i że można zarezerwować bilet co najmniej raz w tygodniu, przed udaniem się na lotnisko. Zwracaj uwagę na drobne szczegóły.


2.

Zgłaszanie błędów w danych biometrycznychNiestety

, jeśli popełnisz błąd podczas wprowadzania danych biometrycznych do biletu, nie można go skorygować. Po otrzymaniu biletu należy dokładnie sprawdzić wszystkie wprowadzone dane. Jeśli zauważyłeś jakieś błędy, zgłoś je natychmiast. W ciągu jednego dnia kalendarzowego od daty wystawienia dokumentu podróży pasażer ma prawo anulować go bez ponoszenia kar.

3.

Nie obawiaj się zmiany paszportu lub nazwiska rod

owego Zawarłeś związek małżeński i postanowiłeś zmienić nazwisko rodowe. Nie przeszkadza to w podróżowaniu. Zgodnie z prawem rosyjskim przez kolejne 30 dni można podróżować wewnętrznie, posługując się starym paszportem. Paszport międzynarodowy nie ma daty ważności. Należy jednak pamiętać, że można za jej pomocą kupić bilet i odbyć lot, ale nie będzie można uzyskać wizy. Jeśli nie ma możliwości zmiany terminu lotu lub zmiany dokumentów, spróbuj wcześniej dowiedzieć się od przedstawicieli linii lotniczych, jak postąpić w danej sytuacji. Niektórzy przewoźnicy zezwalają na zmianę dokumentów "na nazwisko", ale wiąże się to z dodatkowymi kosztami.


4.

Pamiętaj o dzieciachZa niemowlęta

uważa się osoby w wieku poniżej 2 lat. Nawet jeśli nie zarezerwujesz miejsca dla niemowlęcia (choć linie lotnicze mogą na to zezwolić), musi zostać wystawiony bilet dla małego pasażera. Dzieci w wieku powyżej 2 lat muszą podróżować na oddzielnym siedzeniu dla pasażera.

5.

Sporządzenie

upoważnienia dla rodziców u notariuszaLot krajowy

nie wymaga żadnych specjalnych dokumentów potwierdzających, jeśli podróżują z nim dzieci. Wystarczy mieć ich akt urodzenia. Jeśli zdecydujesz się wysłać swoje dziecko, aby zobaczyło świat w towarzystwie krewnych lub innych osób towarzyszących, pamiętaj, aby dostarczyć im notarialnie potwierdzone pozwolenie od obojga rodziców.To jest problem, z którym boryka się wielu nieostrożnych podróżnych. Uwzględnienie tych zaleceń pozwoli uniknąć sytuacji, w których wystąpi siła wyższa. A to jest klucz do bezpiecznej i przyjemnej podróży.
Omów artykuł
  • Porady dla podróżników
Powiedz znajomym: Subskrybuj magazyn:
  • Przeczytaj także
  • komentarze