5 wskazówek, jak uniknąć zachorowania na wakacjach

Pomysły na podróże / Notatki podróżnika Podróżujący powinni pamiętać, że nikt nie jest odporny na choroby i wypadki podczas wakacji. Dlatego przygotowując się do wyjazdu, trzeba wszystko przewidzieć i przemyśleć w najdrobniejszych szczegółach. Przede wszystkim należy zadbać o swoje zdrowie. Oto kilka wskazówek, które pomogą zmniejszyć do minimum, a może nawet całkowicie wyeliminować ryzyko zachorowania na różne choroby podczas podróży.

1.

Przechowuj leki w bagażu podręcznymJeśli

masz problemy zdrowotne i przyjmujesz regularne leki, nie jest dobrym pomysłem pakowanie ich do bagażu rejestrowanego. Zalecane może być spakowanie zestawu leków, który można zabrać ze sobą w bagażu podręcznym. Musi on zawierać:

-oryginalne opakowanie przepisanego leku-

kopię recepty

.

Przed wyjazdem do innego kraju należy upewnić się, że stosowanie leku nie jest w tym kraju zabronione przez prawo.

2.

Baw się dobrze

, ale z umiaremW

czasie świąt

wszyscy

pozwalamy sobie na pewne gastronomiczne swobody. Oczywiście nie ma w tym nic złego. Jeśli jednak nie chcesz cierpieć na problemy trawienne, trzymaj się z daleka od nadmiernego spożywania lokalnych potraw. Nie ma nic złego w spróbowaniu egzotycznego dania. Należy jednak być przygotowanym na nieprzewidziane reakcje organizmu na nieznany pokarm.

3.

Nie chodź bosoMało prawdopodobne

, że znasz florę i faunę miasta lub kraju, do którego jedziesz na wakacje. Nie należy więc ignorować żadnych środków ostrożności. Nie należy zapominać, że w przyrodzie występuje wiele szkodliwych bakterii i mikroorganizmów, które są przenosicielami groźnych chorób. Wybierając się nad ocean, na camping, a nawet do hotelu, pod prysznic, staraj się chronić stopy przed organizmami zakaźnymi za pomocą specjalistycznego obuwia.


4.

Nigdy nie zapominaj o myciu rąkJest

rzeczą powszechnie znaną, że utrzymywanie rąk w czystości znacznie zmniejsza ryzyko zachorowania. Staraj się mieć czyste ręce, gdziekolwiek jesteś. Zawsze myj je przy pierwszej nadarzającej się okazji. Jeśli nie jest to możliwe, używaj chusteczek lub sprayów antybakteryjnych.

5.

Upewnij się, że masz wszystkie niezbędne szczepieniaWielu

chorobom łatwiej jest zapobiegać, niż później próbować je leczyć. Jeśli wyjeżdżasz na wakacje, zapytaj, czy potrzebujesz szczepień, na przykład przeciwko żółtaczce lub żółtej febrze.Pamiętaj, że to Ty jesteś najlepszą osobą, która może zadbać o swoje zdrowie. Nie należy lekceważyć najprostszych zasad higieny, niedbale dobierać garderoby i bezkrytycznie zajadać się wszystkimi lokalnymi egzotycznymi przysmakami. Spraw, aby Twoje wakacje były nie tylko przyjemne, ale i bezpieczne.
Omów artykuł
  • Porady dla podróżujących
Powiadom znajomych: Subskrybuj magazyn:
  • Przeczytaj także
  • Komentarze