6 najbardziej starożytnych miast na świecie

Pomysły na podróże /... Notatka podróżnika Nasz świat jest pełen tajemnic i zagadek, które zachowują różne miejsca historyczne. Badając je, ludzie odkrywają niesamowite fakty historyczne i wiedzę. Zanurz się w niektórych z nich.

Cusco, PeruHistorycy

twierdzą, że Cusco było niegdyś stolicą imperium Iny. Miasto jest położone w paśmie górskim Andów. Widok z lotu ptaka pokazuje, że miasto ma kształt ciała pumy, świętego zwierzęcia tamtych czasów. Chociaż niewiele wiadomo o jego początkach, badacze uważają, że miasto zostało zbudowane według bardzo dobrze opracowanego planu.


Aleksandria, EgiptMiasto to

wyróżnia się korzystnym położeniem. Za panowania Aleksandra Wielkiego był to ważny port i brama łącząca muzułmański wschód z chrześcijańskim zachodem. Aleksandria jest również uważana za miasto wiedzy: znajdowała się tu największa w tamtych czasach biblioteka zwojów.


Ateny, GrecjaJest to

jedno z najstarszych miast na świecie. Według źródeł ma on ponad siedem tysięcy lat. Było to centrum kulturalne starożytnej Grecji i najbardziej rozwinięta osada tamtych czasów. Rola, jaką odegrała w rozwoju filozofii, dramatu, literatury i nauki, sprawiła, że stała się jednym z najważniejszych ośrodków nauki w starożytnej Grecji.


Waranasi, IndieZałożone

na długo przed Chrystusem. Miasto jest położone nad brzegiem rzeki Ganges. Hindusi wierzą, że jeśli dusza opuści ciało w tym miejscu, czeka na nią życie wieczne. Dlatego wiele osób przyjeżdża tu na obrzędy pogrzebowe.


Praga, Republika CzeskaTo

miasto bardzo mocno pielęgnuje swoje historyczne korzenie. Można tu zobaczyć, jak żyli ludzie w średniowieczu. Tutaj urodziły się takie sławy jak Alfons Mucha i Franz Kafka. Nawet światowej sławy kompozytor Mozart bardzo lubił przyjeżdżać do tego miasta.


Pekin, ChinyStarożytna

stolica Chin, która według oficjalnych źródeł istnieje od trzech tysięcy lat. Jednak sami Chińczycy twierdzą, że Pekin uczestniczył w historycznym rozwoju ich państwa już od 8 tysięcy lat. To właśnie stąd rządziły dynastie Ming i Qing, a sam Mao brał czynny udział w rewolucji.Możliwe, że zwykli turyści, którzy preferują wypoczynek na plaży lub luksusowe hotele, nie będą zainteresowani tymi miejscami. Jeśli jednak lubisz słuchać legend, poznawać ciekawe fakty historyczne, zagłębiać się w świat starożytnych cywilizacji, koniecznie odwiedź starożytne miasta - nie będziesz zawiedziony.
Omów artykuł Powiedz znajomym: Subskrybuj magazyn:
  • Przeczytaj także
  • Komentarze