6 popularnych atrakcji na świecie

Pomysły na podróże / Wskazówki dla podróżnych Żadna wycieczka nie jest kompletna bez zwiedzania lokalnych zabytków. Staramy się zobaczyć kultowe miejsca i obiekty, z których dane miasto jest dumne. Z biegiem lat, niektóre atrakcje stały się szczególnie popularne wśród turystów, a dziś porozmawiamy o sześciu z nich.

1.

Wielki Bazar, IstambułJeden

z największych krytych

bazarów

na świecie istnieje w Istambule od XV wieku. Na powierzchni 30,7 tys. m2 zmieściło się 4 400 straganów, 2 195 warsztatów odzieżowych, a także przedsionki, fontanny, magazyny, kawiarnie itp. Dla wygody turystów, wszystkie towary są ułożone według rodzaju w określonych ulicach. Jeśli zdecydujesz się kupić coś tutaj, nie będziesz musiał błądzić bez celu przez cały dzień w poszukiwaniu odpowiedniej rzeczy, wystarczy, że znajdziesz właściwą ulicę.


2.

Socalo, Mexico CitySocalo

(Plaza de la Constitución) jest historycznym centrum miasta Meksyk. Jego 46.800 metrów kwadratowych ziemi ma niezliczone zabytki i kreacje architektoniczne, które pozostawią trwałe wrażenie w umyśle każdego, zachwycając ich pięknem i wielkością.


3.

Times

Square

, Nowy JorkTen

plac jest najbardziej popularnym punktem orientacyjnym w Ameryce. Każdy turysta znajdzie tu coś ciekawego dla siebie. Miłośnicy książek mogą odwiedzić wiodące światowe wydawnictwa, fashionistki mogą zrobić zakupy w sklepach znanych marek, a przypadkowi gapie mogą przechadzać się po centrach handlowych i podziwiać okolicę.


4.

Central Park, Nowy JorkKolejne

miejsce, które warto odwiedzić, jeśli znajdziesz się w Nowym Jorku. Park ten jest jednym z największych pod względem wielkości (3,4 km2) i stanowi atrakcję dla zwiedzających. Miejsce to zachwyca nie tylko swoim naturalnym splendorem, ale także różnorodną infrastrukturą. Rzeźby i pomniki, muzea i teatry nie pozwalają się nudzić.


5.

Union Station, Washington DCPrzede

wszystkim Union Station to stacja kolejowa. Nie przeszkodziło to jednak w tym, by stała się ulubionym miejscem odwiedzin turystów. Można tu wędrować po niezliczonych punktach handlowych, odwiedzić międzynarodową wystawę lub być świadkiem innych wydarzeń kulturalnych na światowym poziomie.


6.

Las VegasHistorycy

twierdzą, że współczesna metropolia wypoczynkowa powstała na miejscu oazy, która niegdyś znajdowała się na pustyni w Nevadzie. Dziś miejsce to przyciąga hazardzistów i imprezowiczów. Jeśli nie czujesz, że wiatr wieje Ci w kieszeń i chcesz zanurzyć się w świecie zabawy, sprawdź to - nie pożałujesz.Teraz już wiesz, które atrakcje warto odwiedzić w pierwszej kolejności, niezależnie od tego, czy wybierasz się do Ameryki, Turcji czy Meksyku. Niezależnie od tego, jak wiele się o nich mówi, fajnie jest zobaczyć je na własne oczy. Podczas planowania podróży, umieść te miejsca w swoim planie podróży jako "ważne miejsca do odwiedzenia". Możecie być pewni, że przeżyjecie niezapomniane chwile. Miejsca te nie bez powodu uznawane są za najbardziej popularne atrakcje.
Omów artykuł
  • Porady dla podróżników
Powiedz znajomym: Subskrybuj magazyn:
  • Przeczytaj także
  • komentarze