6 radości podróżowania w pojedynkę

Pomysły na podróże /... Rada dla podróżnych Nie rezygnuj z podróży tylko dlatego, że nie możesz znaleźć towarzysza. Jest pewna grupa osób, które uwielbiają samotnie odkrywać świat lub korzystać z uroków wakacji. Wycieczki indywidualne mają wiele zalet, z których niektóre proponujemy omówić.

1.

Podczas

planowania podróży z grupą zawsze pojawiają się okoliczności siły wyższej: niektórzy mają pieniądze do przepracowania, inni nie mogą wyrwać się z pracy, jeszcze inni mają problemy rodzinne itp. Jeśli jedziesz sam, nie musisz się przygotowywać na nikogo innego. Wszystkie przygotowania ograniczają się do podjęcia decyzji i zakupu biletu. Nie jest się zależnym od problemów innych osób, a zatem wyjazd jest o wiele łatwiejszy i szybszy do zorganizowania.


2.

Nie ma nikogo, kto mógłby przerzucić winę

Dość często podczas podróży dzieją się różne nieprzyjemne rzeczy. Jeśli jesteś na urlopie w firmie, nieunikniona jest walka i załatwianie spraw w związku z zaistniałym zdarzeniem. Może się to ciągnąć całymi dniami, psując wszystkim całe doświadczenie. Kiedy jesteś sam na swojej drodze, nie masz na kogo zwalić winy. Uczysz się na własnych błędach, stajesz się bardziej ostrożny i doświadczony.


3.

Więcej cenionej wolnościSam

decydujesz, dokąd pojechać, co zobaczyć, ile czasu spędzić na plaży lub poświęcić na zakupy. To Ty decydujesz, dokąd chcesz pojechać, ile czasu chcesz spędzić na plaży lub ile czasu chcesz poświęcić na zakupy. Uczysz się podejmować własne decyzje, brać za nie odpowiedzialność, rozwijasz nowe cechy i zaczynasz cenić swoją wolność.


4.

Możesz być

sobą Spędzając czas z przyjaciółmi, zawsze dbasz o to, by nie przekroczyć granic przyjętych zasad postępowania. Kiedy uwalniasz się z kajdan opinii publicznej i pozwalasz sobie na bycie samemu, możesz wyjść poza ramy i cieszyć się zupełnie nowymi doświadczeniami.


5.

Kiedy jesteś sam ze sobą i swoimi myślami, doświadczasz świata i wszystkiego, co się wokół ciebie dzieje, w zupełnie nowy

sposób

. Zachody i słońca stają się bardziej urzekające, krajobrazy bardziej imponujące, a społeczeństwo bardziej interesujące i pouczające. Gdy życie zostanie zdefiniowane na nowo, każda chwila stanie się cenniejsza i bardziej znacząca.


6.

Byłeś gdzieś,

widziałeś

coś i miałeś wiele niezapomnianych przeżyć. Nic dziwnego, że teraz nie możesz się doczekać, aby powiedzieć o tym jak największej liczbie osób. Za każdym razem, gdy dzielisz się swoimi niesamowitymi przygodami z nowym słuchaczem, przypominasz sobie nowe szczegóły i fakty. W ten sposób rozwijasz swoje umiejętności w zakresie wystąpień publicznych i komunikacji.Przekonałeś się, że nie ma nic złego w podróżowaniu w pojedynkę. Spróbujcie wybrać się na wycieczkę bez towarzystwa i porównać swoje doświadczenia. Może nawet bardziej spodoba Ci się podróżowanie w pojedynkę niż z kimś innym.
Omów artykuł
  • Porady dla podróżników
Powiedz znajomym: Subskrybuj magazyn:
  • Przeczytaj także
  • komentarze