7 najbardziej niesamowitych i dziwnych festiwali na świecie

Pomysły na podróże /. Notatka podróżnika Dla ludzi wakacje to konieczność - to zarówno sposób na relaks, jak i okazja do odwrócenia uwagi od przyziemnych dni. To właśnie w tym celu wymyślono jaskrawe i kolorowe, nietypowe i zaskakujące, a czasem dziwaczne festiwale. Kiedy dowiesz się o niektórych festiwalach odbywających się na naszej planecie, po raz kolejny będziesz podziwiać nieograniczoną wyobraźnię ludzkości.


Im więcej kolorów, tym jaśniejsze życie. HoliGdyby

istniał ranking najjaśniejszych festiwali, niewątpliwie zwyciężyłby coroczny tradycyjny wiosenny festiwal żywych kolorów w Indiach - Holi. Polega na ogromnym masowym zgromadzeniu, podczas którego ludzie obsypują się kolorami naturalnych barwników (gulal) i ziół, a także obrzucają się wodą. Nie ma dokładnej daty tego festiwalu; zmienia się ona co roku, w zależności od pełni księżyca. Indianie wierzą, że im więcej barwnika posypie twarz i ubranie uczestnika, tym bardziej udany i pogodny będzie kolejny rok. Idąc za przykładem mieszkańców Indii, teraz nasi rodacy inspirują się ideą tego święta i organizują je na Ukrainie.
Inwazja pomidorów. TomatinaZaskakujący

i dziwaczny festiwal odbywa się co roku w Hiszpanii, w małym miasteczku Buñol. Chodzi o to, by rzucać w siebie pomidorami. Festiwal przyciąga około 30.000 osób, biorąc pod uwagę, że populacja Buñol wynosi około 9.000. Nie tylko odwiedzający miasto są przygotowani na ten festiwal, ale także lokalni sprzedawcy, którzy chronią swoje sklepy i lady przed pomidorową inwazją. Do centrum miasta zostaje przywiezionych dziesięć ton pomidorów i rozpoczyna się pomidorowa walka.
Zabawy w błocie. Boryeong Mud FestivalDla

Azjatów dziwne festiwale są na porządku dziennym. Na przykład w południowokoreańskim mieście Boryeong każdego lata odbywa się bardzo nietypowy festiwal. Po raz pierwszy odbył się w 1998 roku i stał się niezwykle popularny. Już w 2006 roku festiwal ten przyciągnął półtora miliona gości. Na potrzeby festiwalu wykopywane jest błoto niedaleko miasta i zwożone do specjalnych miejsc, Krainy Doświadczania Błota, gdzie festiwalowicze wzajemnie moczą się w błocie.
Mistrzostwa w Noszeniu ŻonyTen

festiwal polega na tym, że trzeba pokonać stromiznę, nosząc na szyi żonę. Zwycięzca otrzymuje ilość piwa równą wadze swojej żony. Festiwal został wymyślony w Finlandii, ale stał się tak popularny, że obecnie odbywa się na całym świecie.
"Naked Festival. Hadaki MatsuriUczestnicy

tego festiwalu mają do noszenia tylko tradycyjne japońskie "fedoshi" - lędźwie. Uczestnicy mogą oczyścić się duchowo, rzucając na siebie błoto i oblewając się wodą podczas festiwalu. Festiwal odbywa się zimą i latem. Najpopularniejszą atrakcją jest Saidaji Shrine w Okayamie, gdzie co roku bierze udział 9000 mężczyzn.
Małpia uczta. Festiwal małp

w

LopburiFestiwal

odbywa się w Tajlandii. Na imprezę zaproszonych jest ponad 600 małp, które częstowane są kiełbaskami, różnymi owocami, lodami i innymi smakołykami. To święto, którego gospodarzami są Tajowie, jest wyrazem wdzięczności dla małp za przyciąganie co roku wielu turystów.
Vegetarian FestivalJeden

z najdziwniejszych festiwali, ten zajmuje czołowe miejsce. A to dlatego, że uczestnicy poddają się różnego rodzaju torturom. Uważa się, że chodzenie po ogniu, ekstremalne kolczykowanie i inne wyszukane techniki samookaleczania mogą przyciągnąć łaskę bogów. Udowadniając w ten sposób swoją wiarę, są przekonani, że otrzymają od bogów ochronę przed nieszczęściami losu, blizną, a także śmiercią przez utratę krwi. Ten ostatni punkt jest szczególnie istotny, ponieważ festiwalowicze z roku na rok wymyślają coraz bardziej wymyślne sposoby torturowania się.

Festiwal odbywa się na przełomie września i października. Uczestnikami są głównie Chińczycy mieszkający w Tajlandii. Przez cały czas trwania festiwalu przestrzegana jest ścisła dieta wegetariańska, noszone są białe szaty i obowiązuje 10 zasad oczyszczających umysł i ciało.Omów artykuł Powiedz znajomym: Zapisz się do magazynu
  • Czytaj także
  • Comments Off on