7 najbardziej unikalnych budynków na świecie

Pomysły na podróże Czy wyobrażasz sobie, jak nudne byłoby życie, gdyby wszystkie budynki wokół były dokładnie takie same? Szarość, nuda i monotonia pochłonęłyby świat. Na szczęście wyobraźnia współczesnych architektów jest nieograniczona, dzięki czemu powstają tak dziwaczne budowle, które są wprost uwielbiane przez turystów. Jeśli zamierzasz odwiedzić jeden z tych krajów, nie zapomnij zrobić sobie pamiątkowego zdjęcia, które z pewnością ozdobi album każdego podróżnika.
Firma Longaberger

Basket

Company

z Nowego Jorku

produkuje wiklinowe kosze, więc to był pomysł dyrektora, aby biuro wyglądało jak kosz. Nie wszyscy byli zwolennikami tego pomysłu, ale David Longaberger był stanowczy w swojej decyzji i wprowadził pomysł w życie.

Sheep building, Nowa ZelandiaProjekt

tego budynku mieszkalnego przypomina głowę owcy i przyniósł mu dużą popularność i uwagę. Pomysł nadawania budynkom formy zwierzęcej jest tak zaraźliwy, że w mieście Thirau znajduje się obecnie budynek dla psów, budynek dla baranków i inne architektoniczne reprezentacje tych małych stworzeń.


The Soaring House, Włochy

Z zewnątrz ta Sarzana nie rzuca się w oczy, jeśli nie zna się niektórych osobliwości tego budynku. To, co odróżnia ten dom od jego odpowiedników, to jego mobilność: porusza się po specjalnych szynach, może się skręcać, unosić nad ziemią i opadać z powrotem.


Piano House, Huainan, Chiny

Ta wystawa architektoniczna jest efektem współpracy kilku projektantów, architektów i studentów Politechniki. Zarówno miejscowi, jak i przyjezdni uwielbiają spędzać tu czas. Budynek jest szczególnie spektakularny w nocy, kiedy świeci magicznym światłem.


Biblioteka, Kansas

Biblioteka Stanowa Missouri jest niezwykle atrakcyjnym budynkiem. Symbolicznie budowla została zaprojektowana jako gigantyczny regał, na którym można znaleźć książki o tematyce kulturalnej i historycznej.


Krzywy Domek, Polska

Miasto Sopot słynie z nietypowej budowli - części centrum handlowego. Oryginalność budynku polega na jego krzywych liniach, jakby obraz był załamany przez wiele luster. Ten wyjątkowy dom jest uwielbiany przez turystów, których przyciąga wszystko to, co niezwykłe i nowatorskie.


Kamienny dom

, Portugalia

Ten kamienny dom jest wzorowany na kreskówce Flintstonowie, rodzinie starożytnych ludzi. Jest nie tylko oryginalny, ale także funkcjonalny i nadaje się do zamieszkania.Te nietypowe budynki mogą być zarówno zabawne, jak i mylące, ale z pewnością urozmaicają zespół jednopiętrowych, podobnie zaprojektowanych budynków w mieście
.
Dzięki takim cudom architektury, które dostarczają jasnych emocji patrzącym, świat staje się o wiele ciekawszy, a to nie byle co.
Omów artykuł Powiedz znajomym: Subskrybuj magazyn:
  • Przeczytaj również
  • Komentarze