7 najlepszych kurortów z wodą mineralną

Pomysły na podróże / Uwaga dla podróżnych Spędzanie wakacji w kurorcie z wodą mineralną jest nie tylko przyjemne, ale i zdrowe. Jak wybrać najbardziej odpowiedni? Oto przegląd siedmiu najpopularniejszych uzdrowisk na świecie.

1.Truskawiec, Ukraina

To miasto położone w zachodniej części Ukrainy słynie z wód mineralnych: "Bronisława", "Maria", "Juzya" i znanej na całym świecie "Naftusia". Odpoczynek i leczenie w tym miejscu ma pozytywny wpływ na przewód pokarmowy, narządy moczowe i poprawia przemianę materii. Tak więc, powrót do zdrowia w Truskawcu jest zalecany dla osób cierpiących na choroby żołądka, jelit, wątroby, dróg żółciowych, choroby urologiczne i neurologiczne. Cena za pobyt obejmuje zakwaterowanie, wyżywienie i leczenie. Można jednak zaoszczędzić pieniądze, jeśli korzysta się tylko z procedur odzyskiwania należności, np. poprzez samodzielne spożywanie posiłków i wynajmowanie zakwaterowania.


2. Ein Gedi, Morze Martwe, Izrael

Kurort ten wyróżnia się korzystnym klimatem, źródłami termalnymi, kąpielami siarkowymi i oczywiście słynnym morskim błotem mineralnym. Nawet miejscowe powietrze wspomaga regenerację dzięki swojemu składowi (jest bogate w tlen i pożyteczne mikroelementy). Dlatego też koniecznie powinny odwiedzić ten ośrodek osoby, które mają problemy z układem oddechowym: astmą, przewlekłym zapaleniem płuc i oskrzeli. Uzdrowisko jest również zalecane dla osób z problemami kręgosłupa, stawów, mięśni, powikłaniami pourazowymi, osteochondrozą i po udarach. Pobyt w uzdrowisku ma korzystny wpływ na zdrowie alergików.


3. Budapeszt, Węgry

Uzdrowisko Széchenyi jest uważane za największe uzdrowisko termalne w Europie. Jego źródła lecznicze (77%) wypływają z głębokości 1 256 metrów. Na terenie ośrodka znajdują się 3 duże baseny zewnętrzne: basen terapeutyczny podgrzewany radonem, zwykły basen do pływania oraz najbardziej zachęcający dla gości - z niespodziankami. Ostatni basen jest ciekawy, ponieważ co dziesięć minut z dna zaczynają buchać strumienie powietrza o różnej sile, którym towarzyszą bąbelki i bąbelki. Efekt ten jest wykorzystywany jako masaż. Uzdrowisko jest korzystne dla osób z problemami reumatycznymi, ruchowymi, skórnymi i ginekologicznymi.


4. Karlowe Wary, Republika Czeska

Znajduje się tu ogromne uzdrowisko z 12 źródłami leczniczymi. Zalecany jest dla osób z problemami układu pokarmowego (wrzody, zapalenie żołądka itp.), cierpiących na cukrzycę i zaburzenia metaboliczne. Uzdrowisko jest również odpowiednie dla osób mających problemy z aparatem ruchowym i układem nerwowym.


5. Montecatini Terme, Włochy

Znane uzdrowisko terminalne położone w pięknym regionie Toskanii, posiada 11 ośrodków terminalnych z różnorodnymi zabiegami leczniczymi (w tym kuracje pitne). Jest wskazany dla osób cierpiących na zapalenie stawów, stany pourazowe, choroby przewodu pokarmowego i skóry, a także dla osób z problemami układu oddechowego.


6. Jurmala, Łotwa

Mineralne wody bromowo-solankowe są wykorzystywane do leczenia wewnętrznego (picie) i zewnętrznego (baseny, kąpiele). Ośrodek jest zalecany dla pacjentów z problemami z kręgosłupem, chorobami stawów i tkanki łącznej, osteoporozą i reumatyzmem.


7. Morszyn

na Ukrainie to znane uzdrowisko gastroenterologiczne na Ukrainie, położone w obwodzie lwowskim, w miejscowości Prikarpattya. Do leczenia wykorzystuje się tu trzy rodzaje wód mineralnych (źródła nr 1, 4 i 6). Leczenie w uzdrowisku jest konieczne w przypadku chorób żołądka, przełyku, wątroby, dróg żółciowych i różnych wrzodów.Wybierając wakacje w którymś z tych ośrodków, można połączyć przyjemne z pożytecznym zregenerowaniem sił i zapobieganiem chorobom. Szeroki zakres usług w każdym ośrodku sprawia, że pobyt jest komfortowy i niezapomniany.
Omów artykuł Powiedz znajomym: Subskrybuj magazyn:
  • Przeczytaj także
  • Komentarze