7 najpopularniejszych miejsc turystycznych

Pomysły na podróże / Notatki podróżnika Uwaga dla podróżnych Czas wakacji trwa w najlepsze. Jednak wyrafinowanemu turyście trudno jest wybrać plan podróży na długo oczekiwane wakacje. Czy Turcja i Egipt są już znudzone? Czy podróżowałeś po całym Krymie? Czy chcesz czegoś nowego? Proponujemy kilka alternatywnych kierunków, które nie pozostawią Cię obojętnym.

Błękitna Laguna, Grindavik, IslandiaIslandia

jest od kilku lat najpopularniejszym celem podróży. Najpopularniejszą miejscową atrakcją, którą chętnie odwiedzają turyści, jest Błękitna Laguna, czyli źródło geotermalne. Osoby, które tam bywały, twierdzą, że woda wzbogacona minerałami w cudowny sposób ożywia skórę. A zapierające dech w piersiach krajobrazy przyciągają wzrok.


Machu Picchu, PeruTo

miejsce owiane jest tajemnicą. Przez długi czas, ponad 400 lat, była ukryta przed wzrokiem ludzi przez nieprzeniknioną dżunglę. Ruiny starożytnej osady stały się własnością publiczną po 1911 r., kiedy to zostały odnalezione przez ekspedycję archeologiczną.


Most Golden Gate, San Francisco, Kalifornia Most Golden Gate

jest jednym z najdłuższych mostów na świecie. Ma ona ponad dwa i pół kilometra długości. Dzieło amerykańskiego inżyniera Josepha Straussa połączyło San Francisco z malowniczym hrabstwem Marin i stało się symbolem Kalifornii.


Opactwo Mont Saint-Michel, FrancjaTo

najpopularniejsza atrakcja Francji. W niektórych źródłach ta wyspiarska skała nazywana jest "Górą Świętego Michała". Zgodnie z tradycją, budowę świątyni w tym miejscu podjął biskup Avranches Auberon na polecenie Archanioła Michała. Miasto i klasztor zachowały się w bardzo dobrym stanie do dnia dzisiejszego.


Wielki Mur Chiński, Chiny

Najbardziej ambitna budowla w historii ludzkości. Ze względu na swoje rozmiary (ponad 5 tys. km) i architekturę mur stał się siódmym cudem świata, który przyciąga wielu turystów.


Cliffs of Moher, County Clare, Irlandia Irlandia

to bardzo malowniczy kraj. Klify Moheru, położone w hrabstwie Clare, są najbardziej znanym punktem orientacyjnym i stanowią szczególną atrakcję dla żądnych przygód turystów. Ale uwaga, nierzadko ludzie kończą tam życie.


Angkor Wat, Siem Reap, KambodżaAngkor

to skupisko ruin starożytnej osady Imperium Khmerów. Można tu zobaczyć konstelację starożytnych khmerskich miast, które są niezależnymi jednostkami, a jednocześnie są ze sobą połączone. Złożona, trzypoziomowa budowla ma wiele klatek schodowych i przejść, które trudno dostrzec od razu ze względu na pięć wież.Jak widać, na naszej planecie jest wiele innych pięknych miejsc, które są równie interesujące i popularne. Jeśli znudzi Ci się wylegiwanie na szezlongu lub włóczenie się bez celu po sklepach z pamiątkami, poznaj nowe miejsca, które mogą stać się początkiem nowej, ekscytującej podróży.
Omów artykuł
  • Wskazówki dla podróżnych
Powiedz znajomym: Subskrybuj magazyn:
  • Przeczytaj także
  • Komentarze