7 niewiarygodnie pięknych plaż, o których niewiele osób wie

Pomysły na podróże / Notatki podróżnika Każdy marzy o spędzeniu kilku relaksujących dni na wspaniałej plaży z krystalicznie czystą wodą. Każdy podróżnik marzy o spędzeniu kilku spokojnych dni na wspaniałej plaży nad krystalicznie czystymi wodami morza. Jednak w dzisiejszych czasach dość trudno jest spełnić to marzenie. Wszystkie znane plaże i słynne wybrzeża są zazwyczaj zatłoczone przez wczasowiczów. Oto kilka ładnych, ale wciąż mało znanych plaż, na których można cieszyć się ciszą i samotnością.

1. Prowincja Chumphon, południowa Tajlandia

Obszar ten znajduje się na południu Tajlandii i nie jest obecnie zbyt znanym celem podróży turystycznych. Znajduje się tu ponad 40 malowniczych wysp, które z pewnością będziesz chciał zwiedzić, a wioski rybackie oferują miejsca noclegowe. Oprócz zwykłych zajęć na plaży, wolontariusze mają wyjątkową okazję do zaangażowania się w ratowanie rafy koralowej i inne równie ważne projekty ekologiczne.


2. Playa el Esteron, San Miguel, Salwador

We wschodniej części Salwadoru znajduje się urzekająco cicha i spokojna plaża. Położony z dala od popularnych wybrzeży, jest idealnym miejscem do surfowania i wyróżnia się wyjątkowym pięknem, dzięki majestatycznym klifom i hipnotyzującym zachodom słońca. A jeśli jesteś cierpliwy i uważny, masz szansę obserwować miejscowych mieszkańców - żółwie morskie.


3. Anse Georgette, Praslin, Seszele

To miejsce jest całkowicie niezagospodarowane. Dlatego też plaża ta nie jest zatłoczona. Jeśli pragniesz ciszy i spokoju, białe, piaszczyste wybrzeże jest idealne.


4. Kujri-jima, Setouch, Japonia

Wyspa ma kształt wieloryba. Ze względu na to podobieństwo do zwierzęcia tubylcy nazwali ją Wyspą Wielorybów. Tylko jedna grupa podróżnych dziennie może wynająć ten niezamieszkany, prywatny teren w celach rekreacyjnych.


5. Zatoka Bozukkale, Marmaris, Turcja

Na tę wyjątkową i malowniczą plażę można dostać się tylko drogą wodną. Z plaży rozciąga się widok na słynną wyspę Rodos, która jest częścią Grecji. Jeśli jesteś miłośnikiem spokoju, z pewnością docenisz spokojną atmosferę tego pięknego miejsca.


6. Panther Beach, Kalifornia, Ameryka

To opuszczone, fantastyczne wybrzeże znajduje się około 20 km na północ od Santa Cruz. Należy wjechać na autostradę nr 1, a następnie zostawić samochód i przejść wąską, stromą ścieżką, która prowadzi bezpośrednio na plażę. Niewiele osób odważa się na taki krok, więc prywatność jest gwarantowana.


7. Black Island, Palawan, Filipiny Surrealistyczny

i eteryczny widok to znak rozpoznawczy tej plaży. Fantastyczne połączenie majestatycznych szarych klifów z żywą i bujną zielenią odbija się w krystalicznie czystej wodzie. Znajdują się tu unikalne jaskinie stalaktytowe i stalagmitowe, odpowiednie do kąpieli i kontemplacji. W czasie II wojny światowej doszło tu do katastrofy statku, a w samym centrum tragedii sprzed lat można podziwiać niewiarygodnie piękny ogród koralowy. Miejsce to jest idealne dla miłośników snorkelingu.Jeśli nadal nie znalazłeś spokojnego miejsca, w którym mógłbyś odpocząć dla ciała i duszy, warto zapoznać się z dostępną ofertą. Ponieważ plaże te charakteryzują się spokojną i relaksującą atmosferą, będą idealne dla tych, którzy chcą uciec od zgiełku metropolii i szybkiego tempa życia.
Omów artykuł
  • Wskazówki dla podróżujących
Powiedz znajomym: Subskrybuj magazyn:
  • Przeczytaj także
  • komentarze