7 sposobów na pokonanie choroby morskiej

Pomysły na podróże / Notatka podróżnika Czy masz bzika na punkcie morza? Marzysz o wyprawie jachtem lub rejsie liniowcem dookoła świata, ale nie możesz sobie na to pozwolić, bo masz chorobę morską? Oto kilka sposobów na skuteczną walkę z chorobą morską. Znając te sekrety, będziesz mógł pozwolić sobie na każdą podróż bez dyskomfortu i niewygody.

1.

Lekkie przekąski i napojeNiewielkie ilości fast

foodów, alkoholu i napojów gazowanych zawierających barwnik mogą powodować mdłości. Jeśli chcemy tego uniknąć, warto skupić się na lekkich przekąskach i sałatkach oraz wodzie niegazowanej lub zielonej herbacie. Lekkie śniadanie to obowiązkowy punkt programu przed wycieczką łodzią.


2.

Leki bez receptyW celu zapobiegania

chorobie lokomocyjnej, leki mogą pomóc. Obecnie w aptekach dostępne są leki bez recepty, które należy przyjmować na pół godziny przed posiłkiem. Dobrze jest mieć je zawsze w swoim zestawie podróżnym.

3.

ImbirDla

tych, którzy nie chcą przyjmować leków, imbir jest alternatywą. Ta indyjska przyprawa jest skutecznym sposobem na złagodzenie objawów choroby morskiej. Zabierz go ze sobą w podróż i dodawaj do gorących napojów lub sałatek warzywnych. Dobrze jest też mieć pod ręką herbatniki imbirowe.


4.

Medycyna

orientalna

uczy, że zakończenia nerwowe po wewnętrznej stronie nadgarstka są połączone z żołądkiem. Stymulacja tego obszaru może pomóc w złagodzeniu uczucia mdłości. Bransoletki akupresurowe, które delikatnie masują niezbędne punkty, cieszą się obecnie dużym zainteresowaniem. W przeciwnym razie, spróbuj zrobić to sam. Naciśnij kciukiem i palcem wskazującym w obszarze fałd po wewnętrznej stronie nadgarstka i skoncentruj się na wyniku.

5.

Unieruchomienie głowyJeśli

leki okazały się nieskuteczne w przypadku urazu głowy, warto spróbować unieruchomić głowę. Może być potrzebny zagłówek lub specjalna poduszka, która pomoże Ci znieczulić się na bobbing. Oczy powinny być zamknięte.


6.

Niektórzy ludzie mogą

odczuwać

mdłości z powodu rozbieżności między tym, co czują fizycznie, a tym, co widzą. Na przykład, kiedy jesteś w swojej kabinie, czujesz, że łódź się porusza, ale nie możesz jej zobaczyć. W tym przypadku należy wyjść na pokład i spojrzeć na horyzont.

7.

Nowa technologia -

postęp

techniczny

nie stoi w miejscu. Już dziś opracowano zestaw słuchawkowy, który wykorzystuje wstrząsy elektryczne do stymulacji układu przedsionkowego, zmniejszając objawy choroby morskiej.Jak widać, nie musisz odmawiać sobie przyjemności żeglowania z obawy przed dyskomfortem. Nawet jeśli jesteś dość wrażliwy i podatny na kołysanie, istnieje wiele sposobów, aby uniknąć nieprzyjemnego uczucia mdłości. Wybieraj i podróżuj bez ograniczeń.
Omów artykuł
  • Porady dla podróżników
Powiedz znajomym: Subskrybuj magazyn:
  • Przeczytaj także
  • komentarze