8 argumentów za samotnym podróżowaniem

Pomysły na podróże /. Notatka podróżnika

Wiele osób nie wyobraża sobie swojej podróży bez towarzyszącego jej "taboru". Może tak im się podoba, może po prostu są do tego przyzwyczajeni. Dlaczego nie spróbować doświadczenia bycia samotnym podróżnikiem? Przyjrzyjmy się plusom podróżowania w pojedynkę.

1. KompromisZapomnij

o kompromisach podczas samotnych podróży. W towarzystwie zawsze jeden ma jakieś pragnienia, a drugi ma inne. Nie będziesz musiał być rozdarty między tymi pragnieniami. Nie będziesz nigdzie ciągnięty siłą, jak to często bywa w podróży. W efekcie taki rejs często zamienia się w torturę, a nie w wakacje. Od tej pory jesteś swoim własnym szefem i robisz to, co chcesz, kiedy chcesz!

2.

OczekiwaniaWszyscy

mamy różne tryby i tempo życia. Jeśli ty, jak żołnierz, możesz przygotować się do trasy w 30 sekund, a twoja eskorta potrzebuje półtorej godziny, twoje nerwy są na granicy wytrzymałości. Tak, a czasu spędzonego na wakacyjnym oczekiwaniu szkoda. Na samotnej wyprawie planujesz siebie i nie podporządkowujesz się cudzemu tempu.

3.

KoncentracjaW

towarzystwie nie będziesz w stanie w pełni zanurzyć się w tym, co się dzieje. Ominie Cię wiele ciekawych rzeczy, a Twoje wspomnienie z wakacji będzie po prostu wypełnione porażkami. Czy ci się to podoba, czy nie, będziesz rozpraszany przez rozmowy, popisy, oczekiwania, nerwy i inne. A gdy zostaniesz sam, będziesz skupiony i pochłonięty tym, co nowego zobaczyłeś i poznałeś.

4.

Człowiek

potrzebuje od czasu do czasu pobyć sam. Zwłaszcza jeśli masz w domu mniejszą grupę. Ciągła obecność ludzi bardzo męczy. Samotny wyjazd to świetny sposób, aby odpocząć od zgiełku domu i pracy, a przy okazji uporządkować swoje myśli.

5.

Nowe znajomości

Podróżowanie w pojedynkę ułatwi zawieranie nowych znajomości. Nieuchronnie będziesz otoczony przez ludzi. Kto wie, może nawet poznasz kilku prawdziwych przyjaciół. Przyznaj, podróżując z rodziną raczej nikogo nie poznasz.

6.

SpontanicznośćPodróżowanie

może być mylące: odwołania lotów, nieporozumienia w hotelu itp. Bycie na własną rękę może ułatwić zmianę planów. Ponadto, jeśli coś pójdzie nie tak, nie będziesz musiał się martwić o ludzi wokół ciebie, tylko o siebie. I może te chwile pozostawią miły ślad w Twojej pamięci.

7.

Podróżowanie w pojedynkę jest

szczególnie

dobre dla tych, którzy nie mają w swoim życiu zbyt wiele odwagi i niezależności. Będziesz mógł polegać tylko na sobie. Dlatego też dowiesz się wielu rzeczy, o których do tej pory nie miałeś pojęcia. Będzie to wspaniała szkoła i lekcja. Zostaniesz zmuszony do stania się odważniejszym, aby samodzielnie podejmować decyzje.

8.

UmiejętnościMyślałeś

, że do tej pory wiedziałeś o sobie wszystko? Nie zrobiłbyś tego! Podróżowanie w pojedynkę pogrąży Cię w zupełnie nowych okolicznościach, które będą wymagały od Ciebie nowych cech. Może wydawało Ci się, że jesteś niezdecydowany? Ale będziesz musiał wchodzić w interakcje z osobami z zewnątrz. I z radością stwierdzisz, że na próżno myślałeś o sobie, albo nauczysz się determinacji. Możesz też nabyć wiele wspaniałych cech lub odkryć, że już je miałeś, tylko o tym nie wiedziałeś.

Miłej podróży!


Autor: Elena Angelina Omów artykuł Powiedz znajomym: Subskrybuj magazyn:
  • Czytaj także
  • Komentarze