8 błędów, które mogą zepsuć wakacje

Pomysły na podróże / Od tak dawna cieszymy się na nasze wakacje, że nie zdajemy sobie sprawy, że są rzeczy, które mogą je zepsuć. Jest jednak kilka rzeczy, które mogą znacznie pogorszyć nasze wrażenia z wakacji. Aby wszystko poszło, jak to się mówi, "gładko i bezproblemowo", nie należy popełniać poniższych błędów.

Błąd nr 1. Nie analizujesz możliwości z wyprzedzeniem, aby

jak najlepiej wykorzystać zbliżającą się podróż, zbierz jak najwięcej informacji o celu podróży z wyprzedzeniem. Skorzystaj z Internetu lub przeczytaj opinie znajomych, którzy już tam byli.

Błąd nr 2. Zabierasz ze sobą zbyt wiele rzeczySiądź

i zastanów się, czego naprawdę potrzebujesz w podróży. Zrób listę, aby o niczym nie zapomnieć. W tym przypadku najlepiej trzymać się zasady minimalizmu i nie przeciążać się niepotrzebnymi rzeczami.


Błąd nr 3.

Masz

wszystko zaplanowane co do minutyPlanowanie

to bardzo dobra rzecz. Nie należy jednak zapominać, że zawsze mogą zdarzyć się nieprzewidziane sytuacje. Jeśli nie jesteś na nie przygotowany, pojawi się frustracja i stres.

Błąd nr 4. Nie płyniesz z prądemZapomnij

o pełnej kontroli. W życiu jest wiele sytuacji, na które nie mamy wpływu. Trzeba więc nauczyć się radzić sobie z nimi z humorem i dostosować się do nowych okoliczności. Niech Twoja przygoda będzie nieprzewidywalna!


Błąd nr 5. Masz zbyt wysokie oczekiwaniaCzęsto

zdarza się, że człowiek idealizuje swoje oczekiwania związane z nadchodzącymi wakacjami. Staraj się tego unikać. Ciesz się samym procesem, nawet jeśli nie spełnia on Twoich oczekiwań.

Błąd nr 6. Jeśli

podróżujesz w grupie, koniecznie omów swoje plany przed wyjazdem. Może się okazać, że Ty planujesz cały czas leżeć na plaży, a jego towarzysz - odwiedzać wycieczki i organizować zakupy.


Błąd nr 7. Każdy

człowiek jest inny i każdy relaksuje się i odpoczywa na swój własny sposób. Niektórzy spędzają cały dzień, siedząc na plaży i popijając orzeźwiające napoje, podziwiając morskie krajobrazy, a inni czerpią energię, uprawiając narciarstwo biegowe. Zdecyduj, czym jest dla Ciebie relaks, i zaplanuj wakacje zgodnie z osobistymi preferencjami.

Błąd nr 8.

Czy masz jakieś hobby, czy

chodzisz

na siłownię? Nie musisz ich sobie odmawiać podczas podróży. Na plaży można poczytać książkę lub wyhaftować koraliki, a wieczorem pobiegać lub wykonać lekkie ćwiczenia na placu zabaw.Pamiętaj, że nie trzeba wiele, aby w pełni wykorzystać wakacje. Postaraj się tylko nie powtarzać irytujących błędów innych podróżników i pozwól sobie na relaks. Nie ma już nerwów, nie ma irytacji, jest tylko pozytywne nastawienie i radość.
Omów artykuł
  • Wskazówki dla podróżujących
Powiadom znajomych: Subskrybuj magazyn:
  • Przeczytaj także
  • komentarze