8 najpopularniejszych

pomysłów na podróż do

gorących źródeł

/. Notatka podróżnika Jeśli kochasz podróże, to już nigdy nie doświadczysz braku ciekawych miejsc do odwiedzenia. Nasza planeta jest bogata nie tylko w góry, morza i oceany. Postaw sobie za cel odwiedzenie wspaniałych gorących źródeł, a na pewno się nie zawiedziesz.

1.

Pamukkale, TurcjaTo

miejsce jest pięknym dziełem natury. Na wzgórzu nad sobą znajdują się baseny, które są wypełnione ciepłą wodą. Wzgórze pokryte jest trawertynem, który stał się materiałem budowlanym dla zbiorników wodnych. Mają one kształt kwiatów lilii. Woda termalna posiada między innymi bardzo szeroki zakres właściwości leczniczych.


2.

Błękitna Laguna, IslandiaTo

miejsce nie zostało stworzone przez naturę, lecz przez człowieka. Lokalizacja znajduje się niedaleko elektrowni geotermalnej. Laguna jest otoczona czarnymi skałami lawowymi. Sztuczne jezioro wypełnione jest wodą o turkusowym kolorze, a nad nim kłębią się obłoki mlecznej pary. Woda jest bogata w substancje naturalne, które mają korzystny wpływ na zdrowie człowieka i wzmacniają jego odporność (sinice, sole mineralne itp.).


3.

Khir Ganga, IndieŹródła termalne

w Khir Ganga nie są zbyt popularne wśród turystów. Powodem tego jest ich położenie. Jeśli jednak wolisz spędzić czas w cichym i ustronnym miejscu, cieszyć się ciszą i spokojem oraz podziwiać malownicze krajobrazy, to trzygodzinny spacer nie będzie dla Ciebie przeszkodą.


4.

Calistoga Hot Springs, USAIdealne

dla miłośników moczenia się w ciepłej wodzie na świeżym powietrzu. Oprócz źródeł termalnych Napa Valley słynie z win i kąpieli błotnych wypełnionych popiołem wulkanicznym.


5.

Chin Hot Springs, AlaskaBazuje

na jeziorze Rock

,

które jest zasilane przez źródła siarkowe. Dzięki temu woda jest utrzymywana w temperaturze około 40°. Amerykańscy specjaliści (chemicy) przeprowadzili szereg badań i potwierdzili, że skład wody jest unikalny i ma korzystny wpływ na organizm ludzki.


6.

Tiumeńskie źródła termalne, Rosja W

regionie Tiumeńskim źródła termalne są zaprojektowane jako dwa baseny, które znajdują się pod gołym niebem. W jednym z nich woda ma wyższą temperaturę, a w drugim już się nieco ochłodziła.


7.

Park małp Jigokudani, Japonia

Źródło znajduje się w dolinie na wysokości 850 m n.p.m. Oczywiście osiągnięcie go będzie wymagało pewnego wysiłku. Warto jednak podjąć ten wysiłek. Można tam spotkać słynne na całym świecie małpy, które żyją tam w swoim naturalnym środowisku.


8.

Mount Arenal Hot Springs, Kostaryka

Źródła termalne znajdują się na zboczach góry Arenal. Woda zachowuje swoją temperaturę dzięki wulkanowi geotermalnemu. Jeśli nie rozleniwisz się i nie wybierzesz się na spacer po lesie deszczowym, z pewnością znajdziesz źródło, w którym będziesz mógł za darmo zregenerować siły i odpocząć.Geografia źródeł termalnych jest szeroka, co oznacza, że masz szeroki wybór możliwości spędzenia wakacji, które są nie tylko relaksujące, ale także niezwykle zdrowe dla całego organizmu.
Omów artykuł
  • Wskazówki dla podróżujących
Powiadom znajomych: Subskrybuj magazyn:
  • Przeczytaj także
  • komentarze