Antymenu podróżnika

Pomysły na podróż / Notatka podróżnika Wiele osób boryka się z wieloma problemami podczas podróży: zatrucia, biegunki, zatrucia, helmintiaza. Jak się okazuje, przyczyną tych dolegliwości może być niewłaściwa dieta podróżnika. Oto lista najbardziej niebezpiecznych egzotycznych pokarmów, które są groźne dla Twojego zdrowia.

Surowe skorupiaki: Kiedy wchodz

isz do restauracji nad morzem,

po

prostu chcesz spróbować owoców morza. Ale musisz być ostrożny. Unikaj spożywania żywności, która została niewłaściwie ugotowana. Lekarze ostrzegają, że spożywanie surowych skorupiaków może prowadzić do choroby zakaźnej: wibrioza, która jest trudna do wyleczenia i może być śmiertelna.


Woda z kranuNie

zakładaj, że woda jest nieszkodliwa. Jest to bardzo mylne przekonanie. W niektórych miastach i krajach, picie wody z kranu jest nie tylko złe, ale bardzo niebezpieczne dla zdrowia. Aby być po bezpiecznej stronie, zaopatrz się w butelkowaną, filtrowaną wodę, gdziekolwiek jesteś.

Surowe warzywaJeśli

przebywasz w kraju, w którym niebezpieczne jest picie surowej wody z kranu, wszystko inne, co nie zostało ugotowane, może być niebezpieczne. Pamiętaj, że warzywa należy zawsze myć przed przygotowaniem sałatki lub pokrojeniem. W przeciwnym razie istnieje ryzyko, że Twój organizm stanie się rajem dla szkodliwych mikroorganizmów.


Niepasteryzowane produkty mleczneProdukty

wytwarzane z surowego, nieprzetworzonego mleka są bardzo niebezpieczne dla Twojego zdrowia. Udowodniono, że aktywnie rozwijają się w nich bakterie Listeria monocytogenes, które wywołują chorobę zakaźną zwaną listeriozą. Statystyki pokazują, że 30% osób zarażonych umiera, a kobiety w ciąży są narażone na zwiększone ryzyko poronienia i śmierci płodu.

Jedzenie na stołówceNie

możesz być pewien jakości przygotowywanego jedzenia i warunków jego przechowywania, więc bądź bardzo ostrożny, kiedy przychodzisz na stołówkę. Jeśli jest coś, co cię niepokoi, lepiej tego nie jeść.


DziczyznaDegustowanie

mięsa egzotycznych zwierząt (nietoperzy, małp, krokodyli itp.) jest z pewnością kuszącą perspektywą. Nie zapominajmy jednak, że te produkty mięsne mogą być siedliskiem zarazków, które mogą wywoływać różne choroby, od eboli po typowe zapalenie płuc.

SushiPamiętaj

, że do produkcji sushi wykorzystuje się surowe owoce morza i mięso pochodzenia zwierzęcego, które są pożywką dla szkodliwych mikroorganizmów. Jeśli nie chcesz wylądować w szpitalu, jedz takie smakołyki tylko w zaufanych miejscach, które przygotowują jedzenie zgodnie z normami sanitarnymi.Tak więc to, jak spędzisz swój urlop i jakie wrażenia po sobie pozostawisz, zależy tylko od Ciebie. Podczas podróży do nieznanego kraju unikaj ulicznych straganów oferujących szybkie rozwiązania lub podejrzanych jadłodajni. Przestrzegaj zasad żywieniowych obowiązujących podróżnych i nie ryzykuj narażania swojego zdrowia.
Omów artykuł
  • Porady dla podróżników
Powiedz znajomym: Subskrybuj magazyn:
  • Przeczytaj także
  • komentarze