Co naprawdę oznaczają gwiazdki w hotelach na całym świecie

Pomysły na podróż / Notatka podróżnika Traveler's Note

W czasach radzieckich, kto pamięta, chyba tylko 5-gwiazdkowy koniak oznaczał nienaganną jakość. Niestety, gwiazdorstwo nowoczesnych hoteli nic nie znaczy. Jadąc na wakacje, ludzie z pewnością starają się wybrać hotel pięciogwiazdkowy lub co najmniej czterogwiazdkowy, licząc na to, że otrzymają jakość. Ale często różnica między hotelem 3-gwiazdkowym a 5-gwiazdkowym to tylko cena.

Dzieje się tak dlatego, że nie ma jednej klasyfikacji dla gwiazdek hotelowych. Dlatego każdy hotel ma inne wyobrażenie o tym, co to znaczy być gwiazdą. Dlatego zrozum złość i zakłopotanie turysty, który zapłacił za pokój w hotelu 5-gwiazdkowym i oczekuje w związku z tym prawnych przywilejów, a otrzymał nie wiadomo co.Dlatego przed rezerwacją pokoi hotelowych w danym kraju dokładnie dowiedz się, co tak naprawdę oznaczają lokalne gwiazdki hotelowe.
*jedna gwiazdka - tylko na noc. Pokój wyposażony jest w łóżko, krzesło, lustro, szafkę nocną, szafę i mydło. Ręcznik jest zmieniany dwa razy w tygodniu. Telefon, TV - w sali.
**Dwie gwiazdki. To samo, co w jednogwiazdkowym hotelu, plus bar i winda. Ręcznik i pościel należy zmienić po dwóch dniach.
***Trzy gwiazdki. W pokoju, oprócz zwykłych mebli, znajduje się wanna, toaleta, toaleta, toaletka, stojak na bagaż i radio. Droższe pokoje powinny mieć telewizor i klimatyzację. Ręczniki zmieniane są codziennie, a pościel dwa razy w tygodniu. Na terenie hotelu mogą znajdować się restauracje, lokale rozrywkowe, fryzjer, kantor.
****Cztery gwiazdki. Wszystko jak w trzygwiazdkowym hotelu, a dodatkowo: sprzątanie pokoju dwa razy dziennie, pralnia, codzienna zmiana pościeli i ręczników. Pokój musi być wyposażony w telefon, minibar, sejf, suszarkę do włosów i przybory toaletowe.
*****Pięciogwiazdkowy deluxe. Udogodnienia: dostawa bagażu do pokoju, portier, parking, basen, sala konferencyjna, telewizja satelitarna. Mogą być też inne usługi prywatne.

1

. TurcjaOstatnio

Turcja jako kurort stała się popularna wśród naszych turystów. Ceny są tam tańsze niż w pobliskich kurortach, ale jakość nie dorównuje europejskiej. Miejsca docelowe dzielą się tam na: hotele klubowe, hotele all-star i miejscowości turystyczne. Miejscowości te odpowiadają 1-2 gwiazdkowym hotelom.
Pozostałe gwiazdki nie gwarantują jednak standardowej jakości. Ponieważ procedura uzyskania certyfikatu jakości może tu trwać latami. Dlatego wybierz hotel w Turcji według jego "wieku" i ceny. Im młodszy hotel, tym lepiej. Nie zapomnij zapytać o różne usługi, takie jak all inclusive.

2

. EgiptTutaj

, podobnie jak w Turcji, nie ma jasnej klasyfikacji gwiazdek w hotelach. Jeśli w Egipcie zaoferowano Ci pokój 5-gwiazdkowy, to odejmij kilka gwiazdek od pięciu i dostaniesz to, co faktycznie dostaniesz. Nacisk kładzie się tu nie na jakość usług, ale na ich zakres. Im więcej usług może zapewnić hotel, tym więcej gwiazdek na nim umieszczają. Ale nikt nie ręczy za jakość tych gwiazd.

3.

NiemcyO ile

w poprzednich krajach za klasyfikację hoteli odpowiada Ministerstwo Kultury i Turystyki, o tyle w Niemczech istnieje taka organizacja jak DEHOGA, która kontroluje gwiazdki hoteli. Gwiazdy oznaczają tu następujące elementy: 1*- hotel turystyczny, 2*- standardowy, 3*- komfortowy, 4*- pierwszej klasy, 5*-luxe, najwyższa kategoria. Spokojnie: jeśli na hotelu w Niemczech jest napisane 5 gwiazdek, to tak właśnie jest. Jedyne, na co należy zwrócić uwagę, to fakt, że nie wszystkie niemieckie hotele 5-gwiazdkowe posiadają baseny, gdyż jest to powszechna praktyka na świecie. Wystarczy uważnie przeczytać opisy.

4

. Włochy

Od pewnego czasu biznes turystyczny we Włoszech podporządkowany jest władzom regionalnym. Dlatego też sami Włosi nie porządkują klasyfikacji swoich hoteli. Ich ocena gwiazdkowa nazywa się: "jak Bóg chciał". Dlatego każdy z 20 włoskich regionów ma swoje własne przepisy, które ustalają gwiazdki dla hoteli tak, jak to odpowiada każdemu z nich. Trzeba pamiętać, że każda gwiazdka kosztuje hotel trochę pieniędzy. Dlatego możesz nabrać się na reklamę, która reklamuje hotel jednogwiazdkowy jako czterogwiazdkowy.

5. Francja Przed

2010 rokiem były tylko hotele 4*, po tym czasie pojawiły się hotele 5*. Klasyfikacja hoteli we Francji:
1* - noclegownia;
2* - hotel ekonomiczny, z minimum udogodnień, śniadanie, toaleta i prysznic;
3* - klasa średnia: większe pokoje, kawiarnia, internet;
4* - te hotele znajdują się w centrum miasta. Pokoje z prysznicem, WC, wanną i suszarką do włosów. Można też mieć basen lub saunę;
5* - te hotele mają dodatkowe usługi.

6. HiszpaniaPozostałe hotele

w Hiszpanii są podporządkowane strukturom państwowym. Ale niestety nie implikuje to jakości. Jest tam taka sama klasyfikacja jak we Włoszech, czyli praktycznie żadna. Wszystko zależy od regionu i kosztów nieruchomości.
I tak w Hiszpanii istnieją:
Refugios - schronisko, noclegownia;
Fondas - grupa małych hoteli o charakterze rodzinnym;
Pensiones - dawny wiejski hotel, utracił uprawnienia;
Paradores - superdrogie hotele, położone na terenie starych zamków, rezydencji, posiadłości. Mogą być ozdobione antykami.


Nie dokonuj złego wyboru!


Autor: Elena Angelina Omów artykuł Powiedz moim znajomym: Subskrybuj magazyn
  • Czytaj także
  • Comments Off on