Co gwiazdy hoteli mówią o

pomysłach na podróże /. Wybierając hotel w dowolnym mieście, zwykle zwracamy uwagę na jego rating gwiazdkowy. Liczba gwiazdek jest oznaką jakości placówki. Im więcej gwiazdek, tym wyższy jest poziom obsługi i kwalifikacje personelu. Praktyka pokazuje jednak, że ocena gwiazdkowa kompleksu hotelowego nie zawsze odpowiada rzeczywistości. Na co należy zwrócić uwagę, aby nie dokonać złego wyboru?

Hotele jednogwiazdkowe

Z reguły są to hotele z minimalną obsługą. Pokoje gościnne mają powierzchnię poniżej 10 m2. Łazienka, WC, TV, lodówka - wszystko jest wspólne. Sprzątanie na wilgotno odbywa się codziennie, łóżko jest zmieniane raz na siedem dni, a ręczniki - co trzy dni. Posiłki nie są zapewnione, ale lekkie śniadanie jest dostępne za dodatkową opłatą. Zazwyczaj takie hotele są zlokalizowane w odległych miejscach i mają nie więcej niż dziesięć pokoi.


Hotele dwugwiazdkowe

Pokoje dwugwiazdkowe oferują udogodnienia w pokojach. Za telewizor trzeba będzie zapłacić dodatkową opłatę. Pościel jest zmieniana raz w tygodniu. Do dyspozycji gości jest restauracja lub bar oferujący kilka opcji wyżywienia.


Klienci

hoteli trzygwiazdkowych

mogą już liczyć na standardową obsługę: przestronne pokoje z udogodnieniami, urządzeniami komunikacyjnymi i telewizorem. Pościel jest zmieniana dwa razy w tygodniu, a ręczniki - codziennie. Zawsze zapewnione jest śniadanie. Przed dokonaniem rezerwacji należy jednak sprawdzić opinie o hotelu. Hotele tej rangi mogą się bardzo różnić między sobą.


Hotele czterogwiazdkowe

Są to hotele wyższej klasy. W ofercie znajdują się pokoje jedno-, dwu- i rodzinne. Pokoje mają powierzchnię co najmniej 13 m2. W łazience znajdują się bezpłatne produkty mydlane i suszarka do włosów, a także szlafrok i kapcie. Pokoje są sprzątane, a pościel i ręczniki wymieniane codziennie. Hotele oferują także szereg usług dodatkowych. Wszystkie informacje na temat cen i poziomu usług znajdują się na stronie internetowej.


Hotele pięciogwiazdkowe

Najbardziej ekskluzywne hotele. Pokoje mają powierzchnię nie mniejszą niż szesnaście metrów kwadratowych. W takich kompleksach hotelowych mogą zatrzymywać się klienci VIP, zamożni turyści, biznesmeni, posiadacze tytułów własności. Hotele pięciogwiazdkowe wyróżniają się wyższym standardem usług i szerokim zakresem udogodnień.Gwiazdki mogą oczywiście gwarantować poziom usług w danym hotelu, ale nie należy polegać wyłącznie na tym wskaźniku jakości. Wybierając hotel, warto zapoznać się z informacjami zamieszczonymi na stronach internetowych instytucji i sprawdzić opinie poprzednich gości.
Omów artykuł Powiedz znajomym: Subskrybuj magazyn:
  • Przeczytaj także
  • Komentarze