Co zabrać ze sobą do samochodu z dzieckiem, aby wszystkim było wygodnie

Pomysły na podróże / Notatka podróżnika

Piskliwe narzekania dziecka, płacz, ciągłe "chcę siusiu-jedzenie-sen" i milionowy raz powtarzane "Czy jesteśmy już na miejscu?". - To tylko niektóre z problemów, jakie wiążą się z podróżowaniem z dziećmi. Można jednak uniknąć kłopotów, myśląc dokładnie o możliwych problemach na drodze, chwytając niezbędny arsenał.


Zapoznaliśmy się z radami doświadczonych rodziców i stworzyliśmy listę rzeczy, które zawsze należy zabrać ze sobą, wybierając się w podróż samochodem z dziećmi.

Co zabrać w podróż?

1. Leki

Apteczka pierwszej pomocy jest w każdym samochodzie dla sumiennych kierowców, ale muszą być w niej dodatkowe leki dla dzieci. Upewnij się, że mają wypróbowany i przetestowany środek przeczyszczający oraz lek przeciw zaparciom. Kiedy dzieci jedzą nieznane im pokarmy podczas podróży, mogą być narażone na nieprzyjemne niespodzianki, takie jak zaparcia i rozstrój jelit. Należy również zabrać syropy przeciwkaszlowe dla dzieci, leki przeciwgorączkowe, krople do oczu i leki przeciwalergiczne (jeśli takie posiadasz). Nie zapomnij o środku odstraszającym komary i kremie przeciwsłonecznym. Komary mogą znacznie zepsuć radość z podróży, podobnie jak oparzenia słoneczne.

2. Jedzenie i picie

Nawet jeśli jesteś pewien, że na trasie co chwilę znajdują się przydrożne kawiarnie i supermarkety, i tak weź coś do jedzenia. Już sama podróż zaostrza apetyt, zwłaszcza gdy przez okno wpada świeże powietrze. Co zabrać? Wielu bierze gofry i herbatniki - nie polecam. Cały samochód będzie pokryty okruchami! Żywność i napoje zawierające cukier mogą powodować problemy. Cukier sprawia, że Twoje dziecko jest bardziej aktywne niż filiżanka podwójnego espresso o poranku. Żadnej coca-coli (ma również kofeinę), bez względu na to, jak bardzo dziecko błaga. Nawet soda mineralna nie powinna być podawana dziecku, ponieważ może powodować kolkę, czkawkę i wzdęcia. Dobrym rozwiązaniem są owoce, kanapki z serem, woda pitna, soki i herbata.


3.

Tak większe

naczynia

, ponieważ dzieci często upuszczają naczynia na podłogę. Preferować naczynia z tworzywa sztucznego, ale nie za kruche. Scyzoryk szwajcarski to prawdziwy ratunek. Nie skąp i wybierz model wysokiej jakości lub, jeszcze lepiej, przynieś dwa noże, aby oboje rodzice mogli szybko gotować.

4. Stolik

Specjalny stolik pod fotelik dziecięcy lub przynajmniej stolik-szafka przy łóżku. Dzięki temu jedzenie w samochodzie jest wygodne, a dziecko może rysować lub oglądać bajki na laptopie.

5. Środki higieniczne

Papier toaletowy, chusteczki (mokre, suche), środki antyseptyczne, pasty i szczoteczki (koniecznie w etui), mydło i ręczniki papierowe. Na plażę zabieramy ręczniki kąpielowe, ale nie ma sensu zabierać tony zwykłych ściereczek. Mokre i brudne będą się toczyć w bagażniku, zajmując miejsce i prowokując pojawienie się pleśni. Te papierowe można wyrzucić.


6. Nocnik

Jeśli podróżujesz z bardzo małymi dziećmi, zabierz ze sobą plastikowy

nocnik

. Nie polecam sadzenia dziecka w staroświecki sposób "w krzaku". Stanowi to zagrożenie dla zdrowia dziecka. Może to być bardzo nieprzyjemne, jeśli dziecko dotknie kłujących pokrzyw lub zostanie ugryzione przez owady. Jeśli w pobliżu znajdują się kosze na śmieci, przykryj doniczkę workiem i wyrzuć do niego paskudztwa. Nie zanieczyścisz środowiska i nie będziesz musiał szukać miejsca do umycia garnka.

7. Zmiana odzieży

Zarówno odzieży wierzchniej, jak i bielizny. Nie kilka zestawów, ale cały worek. Dzieciom wszędzie udaje się pobrudzić, z zapałem odkrywając otaczający je świat.

8. Nakrycie

głowy Ważne jest, aby chronić głowę przed słońcem, nawet jeśli po prostu siedzisz w samochodzie, a tym bardziej poza nim. Kapelusze, bandany, kapelusze panama lub czapki powinny być wykonane z naturalnej tkaniny z otworami wentylacyjnymi. Czarny kolor będzie bardziej nagrzewał głowę, więc wybieraj jasne kolory.


9. Koce

Koce zapewnią Ci ciepło w chłodną noc, jeśli zdecydujesz się usiąść na zewnątrz samochodu przy ognisku. Nie polecam zaopatrywania się w popularne niebieskie kocyki, gdyż są one strasznie drażniące dla delikatnej skóry dziecka. Uwielbiam koce z sierści wielbłąda. Są miłe w dotyku, miękkie i cudownie ciepłe.

10.

Zabawki

rozrywkowe

powinny być zawsze brane pod uwagę z uwzględnieniem wieku dziecka. Toczenie kostek, latawców, piłek i baniek mydlanych to wszechstronne zajęcia. Przy okazji, bańki mydlane to świetny sposób na uspokojenie dziecka, jeśli nagle zacznie płakać. I nie zapomnijcie przynieść książek. Papierowe czy cyfrowe - to zależy od rodziców. Jest piękno w czytaniu książek w podróży. To czyni je jeszcze bardziej interesującymi.


Jak zorganizować i uporządkować swój bagaż?

Przemyślane pakowanie bagażu można uznać za całą formę sztuki. Oto kilka wskazówek.

1.

Miej pod

ręką najpotrzebniejsze

rzeczy: apteczkę, przybory toaletowe, przekąski i częściowy zestaw ubrań.

2. Podziel sięNiektóre

przedmioty tego samego typu lepiej podzielić na dwie części: jedną umieścić na dole, a drugą na górze. To znaczy, jeśli jest dużo zmian ubrań, podziel je na dwie torby.

3. Zróżnicowanie kolorówPodziel poszczególne

elementy na worki w różnych kolorach. Dzięki temu łatwiej jest znaleźć właściwą rzecz. Na przykład, rzeczy taty w niebieskiej torbie, rzeczy mamy w czerwonej, rzeczy dziecka w zielonej.


4. Etykietowanie toreb

Kiedy podróżujesz z wieloma rzeczami, znalezienie czegoś, czego potrzebujesz jest niezwykle trudne, dlatego na każdej torbie zawieś metkę informującą o jej składzie: "Żywność", "Odzież wierzchnia", "Zabawki" i tak dalej.

5. Bez torebekOszczędzaj

wszelkiego rodzaju torby, walizki czy saszetki. Nie wkładaj bagażu do plastikowej torby. Nie chronią zawartości przed brudem, wilgocią, insektami, a nawet rozrywają się, przez co się rozpadają.Wspólne podróżowanie daje niezapomniane emocje i wspólne przeżycia, które zapamiętacie na długo. Podróże wzmacniają rodzinę, trzeba się tylko dobrze do nich przygotować, aby z łatwością pokonać wszelkie przeciwności losu. Szczęśliwej podróży!

Autor: Mira Kirova Omów artykuł
  • Porady dla podróżujących Wychowanie
  • dziecka
Powiedz znajomym: Subskrybuj magazyn:
  • Przeczytaj także
  • komentarze